Таг: ГОБ „8 Септември“

1 2 3 4 5 6 8 40 / 75 НАПИСИ
56 МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА ОД ДРУГИТЕ ГРАДОВИ ДВЕ НЕДЕЛИ ЌЕ ПОМАГААТ НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА И ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ВО СКОПЈЕ

56 МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА ОД ДРУГИТЕ ГРАДОВИ ДВЕ НЕДЕЛИ ЌЕ ПОМАГААТ НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА И ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ВО СКОПЈЕ

Педесет и шест медицински лица од јавните здравствени установи низ земјава се упатени на помош на Клиниката за инфективни болести и во Градската општа ...
ПОЛИЦИЈАТА ДВАПАТИ ИНТЕРВЕНИРАШЕ ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ ОТКАКО РОДНИНИ НА ПАЦИЕНТИ БИЛЕ АГРЕСИВНИ И ИМ СЕ ЗАКАНУВАЛЕ НА ДОКТОРИТЕ

ПОЛИЦИЈАТА ДВАПАТИ ИНТЕРВЕНИРАШЕ ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ ОТКАКО РОДНИНИ НА ПАЦИЕНТИ БИЛЕ АГРЕСИВНИ И ИМ СЕ ЗАКАНУВАЛЕ НА ДОКТОРИТЕ

Во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје, во четвртокот интервенираа екипи на МВР откако член на семејство на пациент од коронавирус го сврт ...
ВО ДРЖАВНИТЕ БОЛНИЦИ ИМА 285 РЕСПИРАТОРИ, 165 ПОВЕЌЕ ОД ПОЧЕТОКОТ НА КОРОНАКРИЗАТА

ВО ДРЖАВНИТЕ БОЛНИЦИ ИМА 285 РЕСПИРАТОРИ, 165 ПОВЕЌЕ ОД ПОЧЕТОКОТ НА КОРОНАКРИЗАТА

Јавното здравство во моментов располага со 265 респираторни машини и 20 мобилни респиратори. Од Министерството за здравство велат дека на почетокот на ...
15 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ОД ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, ДИРЕКТОРОТ ВЕЛИ ДЕКА СЕ ЗАРАЗИЛЕ НАДВОР

15 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ОД ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, ДИРЕКТОРОТ ВЕЛИ ДЕКА СЕ ЗАРАЗИЛЕ НАДВОР

Петнаесет медицински лица од Градската општа болница „8 Септември“ се заразени од КОВИД-19, потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК директорот д-р Христијан Костов ...
4 МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ И 2 БОЛНИЧАРИ ОД ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, 10 СЕСТРИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

4 МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ И 2 БОЛНИЧАРИ ОД ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, 10 СЕСТРИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Шест медицински лица, од кои четири сестри и двајца болничари од Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје се позитивни на КОВИД-19, потврди за ...
ОВОЈ ПИК НА ЗАБОЛЕНИ Е ОД ВРЕМЕТО КОГА ИМАВМЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС, ВЕЛИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

ОВОЈ ПИК НА ЗАБОЛЕНИ Е ОД ВРЕМЕТО КОГА ИМАВМЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС, ВЕЛИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи вели дека поголемиот број од новозаразените од изминатите 24 часа, 89 лица позитивни на КОВИД-19 доаѓаа ...
ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, 38 НОВИ СЛУЧАИ ОД КОИ 24 СЕ ОД СКОПЈЕ

ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, 38 НОВИ СЛУЧАИ ОД КОИ 24 СЕ ОД СКОПЈЕ

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина 74-годишен пациент, лекуван на клиниката од 21 мај, а во Градската општа болница „8 Септ ...
НОВИ 23 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 702 ТЕСТА, ПОЧИНА 47-ГОДИШЕН ТЕТОВЕЦ

НОВИ 23 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 702 ТЕСТА, ПОЧИНА 47-ГОДИШЕН ТЕТОВЕЦ

Во Градската општа болница „8 Септември“ утрово почина 47-годишен пациент од Тетово со хронични заболувања, примен вчера со симптоми на коронавирус, а ...
4 ЛИЦА ПОЧИНАА ОД КОВИД-19, 19 НОВИ СЛУЧАИ ОД 512 ТЕСТОВИ

4 ЛИЦА ПОЧИНАА ОД КОВИД-19, 19 НОВИ СЛУЧАИ ОД 512 ТЕСТОВИ

Од КОВИД-19 во Градската општа болница „8 Септември“ починаа пациентка од Скопје (65 години) примена на 11 мај, пациент од Скопје (71 години), хоспита ...
ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ И 22 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 533 ТЕСТОВИ

ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ И 22 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 533 ТЕСТОВИ

Двајца пациенти починаа во Градската општа болница „8 Септември“, пациент од Скопје (78 години) примен на 7 мај и пациент од Тетово (77 години), на бо ...
1 2 3 4 5 6 8 40 / 75 НАПИСИ