Таг: ГОБ „8 Септември“

1 3 4 5 6 7 8 50 / 75 НАПИСИ
СЕ РАДУВАМЕ ДЕКА И ВТОР ПАЦИЕНТ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ИЗВЛЕКОВМЕ ОД РЕСПИРАТОР, ВЕЛИ АНЕСТЕЗИОЛОГОТ МАЛИНОВСКА-НИКОЛОВСКА

СЕ РАДУВАМЕ ДЕКА И ВТОР ПАЦИЕНТ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ИЗВЛЕКОВМЕ ОД РЕСПИРАТОР, ВЕЛИ АНЕСТЕЗИОЛОГОТ МАЛИНОВСКА-НИКОЛОВСКА

Втор пациент заболен од КОВИД-19 се извлече од респираторна машина во Скопската градска општа болница „8 Септември“, соопштија од болницата. Тој е тет ...
20 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19 ОД 275 ТЕСТИРАЊА, 24 ОЗДРАВЕНИ ПАЦИЕНТИ

20 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19 ОД 275 ТЕСТИРАЊА, 24 ОЗДРАВЕНИ ПАЦИЕНТИ

Од 275 направени тестирање изминативе 24 часа се регистрирани нови 20 случаи со КОВИД-19, соопшти Министерството за здравство. Од новодијагностицирани ...
УШТЕ 13 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ВО СКОПЈЕ НЕМА НОВОЗАБОЛЕН, ПОЧИНАА ДВЕ ЛИЦА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ И ВО БИТОЛА

УШТЕ 13 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ВО СКОПЈЕ НЕМА НОВОЗАБОЛЕН, ПОЧИНАА ДВЕ ЛИЦА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ И ВО БИТОЛА

Педесет и петгодишен прилепчанец почина од коронавирус во Градската општа болница „8 Септември“, хоспитализиран бил на 22 април, а 13 дена бил приклуч ...
ОСУМ НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 185 ТЕСТОВИ, 21 ОЗДРАВЕН, ПОЧИНА 59-ГОДИШНА ЖЕНА ОД ТЕТОВО

ОСУМ НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 185 ТЕСТОВИ, 21 ОЗДРАВЕН, ПОЧИНА 59-ГОДИШНА ЖЕНА ОД ТЕТОВО

Во изминатите 24 часа се направени 185 тестирања, а потврдени се 8 нови случаи на КОВИД-19 и тоа во: Скопје-3, Битола-1, Велес-4. Од Министерството з ...
ПЕТ НОВИ ПОЗИТИВНИ СЛУЧАИ ОД 249 ТЕСТИРАНИ НА КОВИД-19, ПОЧИНАА ДВАЈЦА ПАЦИЕНТИ

ПЕТ НОВИ ПОЗИТИВНИ СЛУЧАИ ОД 249 ТЕСТИРАНИ НА КОВИД-19, ПОЧИНАА ДВАЈЦА ПАЦИЕНТИ

Деведест и четиригодишен пациент од Куманово почина во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализиран на 28 април.  Институтот за јавно здравје ...
ЗА 2 НЕДЕЛИ БИ ТРЕБАЛО ДРЖАВНИТЕ БОЛНИЦИ ДА ПРИМААТ НА ПРЕГЛЕДИ И ОПЕРАЦИИ РЕДОВНИ ПАЦИЕНТИ, СЕ НАДЕВА ФИЛИПЧЕ

ЗА 2 НЕДЕЛИ БИ ТРЕБАЛО ДРЖАВНИТЕ БОЛНИЦИ ДА ПРИМААТ НА ПРЕГЛЕДИ И ОПЕРАЦИИ РЕДОВНИ ПАЦИЕНТИ, СЕ НАДЕВА ФИЛИПЧЕ

За две недели би требало да се нормализира работата на клиниките и болниците, најави денеска министерот за здравство Венко Филипче. Во моментов Клинич ...
335 ТЕСТИРАЊА, ПОТВРДЕНИ 19 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ПОЧИНАА УШТЕ ДВАЈЦА ЗАБОЛЕНИ

335 ТЕСТИРАЊА, ПОТВРДЕНИ 19 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ПОЧИНАА УШТЕ ДВАЈЦА ЗАБОЛЕНИ

Во изминатите 24 часа направени се 335 тестирања, а потврдени се 19 нови случаи на КОВИД-19 и тоа во: Скопје-3, Куманово -8, Прилеп -2, Струга -2, Вел ...
ШТИПЈАНЕЦ СЕ ЗАРАЗИЛ СО КОВИД-19 ПРЕД ОПЕРАЦИЈА НА КОЛК, ТРОЈЦА БОЛНИЧАРИ ВО ИЗОЛАЦИЈА

ШТИПЈАНЕЦ СЕ ЗАРАЗИЛ СО КОВИД-19 ПРЕД ОПЕРАЦИЈА НА КОЛК, ТРОЈЦА БОЛНИЧАРИ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Штипјанец кој имал повреда на колк, пред да биде опериран се заразил со КОВИД-19. Операцијата требало да се изврши на Ортопедското одделение во Штип, ...
45-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУС НА ПАТ КОН БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

45-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУС НА ПАТ КОН БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

Четириесет и петгодишен скопјанец почина доцна попладнево од коронавирус, соопшти Владата. Министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференција ...
ПОСЕБЕН ПУНКТ ЗА ТЕСТИРАЊЕ ЗА КОРОНАВИРУС ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ЗА ДА СЕ ЗАБРЗА ПРИЕМОТ НА ПАЦИЕНТИ КОИ ИМААТ ДРУГА МАКА

ПОСЕБЕН ПУНКТ ЗА ТЕСТИРАЊЕ ЗА КОРОНАВИРУС ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ЗА ДА СЕ ЗАБРЗА ПРИЕМОТ НА ПАЦИЕНТИ КОИ ИМААТ ДРУГА МАКА

Во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје ќе има посебен мобилен тим за тестирање за коронавирус на пациентите кои се примаат за некоја друга ...
1 3 4 5 6 7 8 50 / 75 НАПИСИ