Таг: Горан Пандев

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ПАНДЕВ ОБЈАВИ ДЕКА ЈА ЗАВРШИЛ КАРИЕРАТА

ПАНДЕВ ОБЈАВИ ДЕКА ЈА ЗАВРШИЛ КАРИЕРАТА

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев објави дека ја завршил играчката кариера на 39-годишна возраст. Неговиот последен клуб беше италијанскиот ...
ПАНДЕВ ЈА ОДЛОЖИ ПЕНЗИЈАТА И ПОТПИША ЗА ЏЕНОВА ДО ЈУНИ 2022

ПАНДЕВ ЈА ОДЛОЖИ ПЕНЗИЈАТА И ПОТПИША ЗА ЏЕНОВА ДО ЈУНИ 2022

Горан Пандев го одложи пензионирањето и го продолжи договорот со Џенова до јуни 2022. Најдобриот македонски фудбалер, кој во јули наполни 38 години, н ...
ПАНДЕВ ИСПРАТЕН СО ОВАЦИИ, МАКЕДОНИЈА СЕ ПРОСТИ ОД ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО СО ПОРАЗ ОД ХОЛАНДИЈА

ПАНДЕВ ИСПРАТЕН СО ОВАЦИИ, МАКЕДОНИЈА СЕ ПРОСТИ ОД ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО СО ПОРАЗ ОД ХОЛАНДИЈА

Македонија со три порази во Ц групата го заврши историскиот прв настап на европските првенства. Тоа беше заокружено на арената „Јохан Кројф“ во Амстер ...
ПАНДЕВ ПРОТИВ ХОЛАНДИЈА ЌЕ ГО ОДИГРА ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО НАЦИОНАЛНИОТ ДРЕС

ПАНДЕВ ПРОТИВ ХОЛАНДИЈА ЌЕ ГО ОДИГРА ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО НАЦИОНАЛНИОТ ДРЕС

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев најави дека утрешниот меч против Холандија на Европското првенство ќе биде негов после ...
ПРОТИВ УКРАИНА ОДИМЕ НА ПОБЕДА, НЕМА ВЕЌЕ ШТО ДА ЗАГУБИМЕ, КАЖА ПАНДЕВ

ПРОТИВ УКРАИНА ОДИМЕ НА ПОБЕДА, НЕМА ВЕЌЕ ШТО ДА ЗАГУБИМЕ, КАЖА ПАНДЕВ

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев, кој денеска го постигна првиот гол за Македонија на европските првенства, по мечот со ...
МАКЕДОНИЈА ЗАГУБИ ОД АВСТРИЈА НА ДЕБИТО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

МАКЕДОНИЈА ЗАГУБИ ОД АВСТРИЈА НА ДЕБИТО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Македонската фудбалска репрезентација загуби со 3:1 од Австрија на дебито на европските првенства. Во Букурешт, Австријците поведоа преку Лајнер во ...
ИМАВ ТРЕМА ДОДЕКА ГО ГЛЕДАВ НАТПРЕВАРОТ ОТИ НЕГОВИОТ СОН БЕШЕ И МОЈОТ, ВЕЛИ ТАТКОТО НА ПАНДЕВ, РИСТО

ИМАВ ТРЕМА ДОДЕКА ГО ГЛЕДАВ НАТПРЕВАРОТ ОТИ НЕГОВИОТ СОН БЕШЕ И МОЈОТ, ВЕЛИ ТАТКОТО НА ПАНДЕВ, РИСТО

Мечот Грузија-Македонија го следев во грч и со трема, и тоа сам дома, а за победата се заслужни сите момци, не само мојот син, ни раскажа Ристо Пандев ...
НЕ ВЕРУВАВ ДЕКА НА 38 ГОДИНИ ЌЕ ИГРАМ НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО, РЕЧЕ ПАНДЕВ ПО ПРИСТИГНУВАЊЕТО ВО СКОПЈЕ

НЕ ВЕРУВАВ ДЕКА НА 38 ГОДИНИ ЌЕ ИГРАМ НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО, РЕЧЕ ПАНДЕВ ПО ПРИСТИГНУВАЊЕТО ВО СКОПЈЕ

Македонската фудбалска репрезентација рано утрово пристигна од Тбилиси во Скопје откако синоќа ја победи Грузија и се пласира за прв пат во историјата ...
МАКЕДОНИЈА ЈА СОВЛАДА ГРУЗИЈА ЗА ИСТОРИСКИ ПЛАСМАН НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО 2021

МАКЕДОНИЈА ЈА СОВЛАДА ГРУЗИЈА ЗА ИСТОРИСКИ ПЛАСМАН НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО 2021

Македонската фудбалска репрезентација за првпат во својата историја ќе игра на едно големо натпреварување откако ја совлада Грузија со 1:0 во финалето ...
ПАНДЕВ ПРОТИВ ЛЕТОНИЈА ГО ОДИГРА ЈУБИЛЕЈНИОТ 100. МЕЧ ЗА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

ПАНДЕВ ПРОТИВ ЛЕТОНИЈА ГО ОДИГРА ЈУБИЛЕЈНИОТ 100. МЕЧ ЗА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

На натпреварот против Летонија, Горан Пандев стана само вториот македонски фудбалер со 100 настапи за репрезентацијата. Пред мечот на „Филип Втори“ во ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ