Таг: говор

1 2 3 10 / 26 НАПИСИ
ТАМАРА КОТЕВСКА Е ПРВАТА МАКЕДОНСКА АВТОРКА КОЈА ЌЕ ОДРЖИ ГОВОР НА ВЕНЕЦИСКИОТ ФЕСТИВАЛ

ТАМАРА КОТЕВСКА Е ПРВАТА МАКЕДОНСКА АВТОРКА КОЈА ЌЕ ОДРЖИ ГОВОР НА ВЕНЕЦИСКИОТ ФЕСТИВАЛ

Тамара Котевска, една од режисерките на наградуваниот документарец „Медена земја“, е првата македонска авторка која доби покана да одржи говор на Вене ...
ЗГОЛЕМЕН Е БРОЈОТ НА ДЕЦА СО ПРОБЛЕМИ  ВО ГОВОРОТ КАКО ПОСЛЕДИЦА ОД КОВИД ИЗОЛАЦИЈАТА

ЗГОЛЕМЕН Е БРОЈОТ НА ДЕЦА СО ПРОБЛЕМИ  ВО ГОВОРОТ КАКО ПОСЛЕДИЦА ОД КОВИД ИЗОЛАЦИЈАТА

Бројот на деца кои имаат проблеми со говорот се зголемува, а една од причините е затвореноста дома во време на ковид изолацијата, велат стручните лица ...
ЗАПАДОТ ЈА ПОЧНА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, НИЕ УПОТРЕБИВМЕ СИЛА ЗА ДА ЈА ЗАПРЕМЕ, КАЖА ПУТИН

ЗАПАДОТ ЈА ПОЧНА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, НИЕ УПОТРЕБИВМЕ СИЛА ЗА ДА ЈА ЗАПРЕМЕ, КАЖА ПУТИН

Владимир Путин кажа дека пред една година почнал специјална воена операција за да ги заштити луѓето на историските руски територии и дека Русија, чеко ...
ПЕНДАРОВСКИ БАРА БУГАРИЈА ДА ГИ ОТКРИЕ И КАЗНИ НАПАЃАЧИТЕ НА МАКЕДОНСКИОТ КЛУБ ВО БЛАГОЕВГРАД

ПЕНДАРОВСКИ БАРА БУГАРИЈА ДА ГИ ОТКРИЕ И КАЗНИ НАПАЃАЧИТЕ НА МАКЕДОНСКИОТ КЛУБ ВО БЛАГОЕВГРАД

Претседателот Стево Пендаровски најостро го осудуди каменувањето на македонскиот културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград, Бугарија, при што син ...
ТОПЛА ВОДА

ТОПЛА ВОДА

Нѐ чека тешка зима, ковид кризата уште не е замината, цените растат, Путин се заканува со нуклеарна катастрофа, а нам стабилноста на државата ни завис ...
ПОДДРЖУВАЧИТЕ НА ИДЕОЛОГИЈАТА НА ТРАМП СЕ ЗАКАНА ЗА ДЕМОКРАТИЈАТА, КАЖА БАЈДЕН

ПОДДРЖУВАЧИТЕ НА ИДЕОЛОГИЈАТА НА ТРАМП СЕ ЗАКАНА ЗА ДЕМОКРАТИЈАТА, КАЖА БАЈДЕН

Поддржувачите на идеологијата на Доналд Трамп „Да ја направиме Америка повторно голема“ (МАГА) се закана за демократијата, кажа Џо Бајден во говорот ш ...
СОВЕТНИЧКА НА ОРБАН ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ „НАЦИСТИЧКИ“ ГОВОР НА ПРЕМИЕРОТ

СОВЕТНИЧКА НА ОРБАН ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ „НАЦИСТИЧКИ“ ГОВОР НА ПРЕМИЕРОТ

Советничка на Виктор Орбан поднесе оставка поради контроверзниот говор на унгарскиот премиер во кој кажа дека Унгарија не смее да стане држава со меша ...
БУГАРИЈА ДА ГО ТРГНЕ ВЕТОТО ИЛИ ЌЕ МОРА ДА МЕ ТРПИ, ОДГОВОРИ РАМА НА БУГАРСКОТО БАРАЊЕ ДА ПАЗИ КАКО ЗБОРУВА

БУГАРИЈА ДА ГО ТРГНЕ ВЕТОТО ИЛИ ЌЕ МОРА ДА МЕ ТРПИ, ОДГОВОРИ РАМА НА БУГАРСКОТО БАРАЊЕ ДА ПАЗИ КАКО ЗБОРУВА

Албанскиот премиер Еди Рама побара Бугарија да го тргне ветото или да биде трпелива со него, откако бугарското Министерство за надворешни работи побар ...
ЌОРСОКАКОТ ВО КОЈ СЕ НАОЃАМЕ НА ПАТОТ КОН ЕУ ГИ ФРУСТРИРА ГРАЃАНИТЕ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ ВО ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

ЌОРСОКАКОТ ВО КОЈ СЕ НАОЃАМЕ НА ПАТОТ КОН ЕУ ГИ ФРУСТРИРА ГРАЃАНИТЕ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ ВО ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

Актуелниот ќорсокак во европските интеграции на Северна Македонија ги фрустрира граѓаните и постојано го намалува нивниот ентузијазам за позитивни про ...
УЧЕБНИЦИТЕ ПО ИСТОРИЈА НИКОГАШ НЕМА ДА ФАТАТ ПРАШИНА, СЕКОЈ ДЕН ИСПИШУВАМЕ ИСТОРИЈА, КАЖА ЗАЕВ

УЧЕБНИЦИТЕ ПО ИСТОРИЈА НИКОГАШ НЕМА ДА ФАТАТ ПРАШИНА, СЕКОЈ ДЕН ИСПИШУВАМЕ ИСТОРИЈА, КАЖА ЗАЕВ

Нашите учебници по историја и општество никогаш нема да фатат прашина затоа што нашата изградба и нашиот развој се постојани и затоа што секој ден има ...
1 2 3 10 / 26 НАПИСИ