Таг: Харви Вајнстин

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ХАРВИ ВАЈНСТИН ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС ВО ЗАТВОР

ХАРВИ ВАЈНСТИН ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС ВО ЗАТВОР

Некогаш најмоќниот холивудски продуцент и осуден сексуален престапник Харви Вајнстин имал позитивен тест на коронавирус во затвор и сега се наоѓа во и ...
ПРОДУЦЕНТОТ ХАРВИ ВАЈСТИН ДОБИ 23 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СИЛУВАЊЕ

ПРОДУЦЕНТОТ ХАРВИ ВАЈСТИН ДОБИ 23 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СИЛУВАЊЕ

Филмскиот продуцент Харви Вајнстин е осуден на 23 години во затвор поради силување и сексуален напад. Вајнстин минатиот месец беше прогласен за винове ...
ХАРВИ ВАЈНСТИН ПРОГЛАСЕН ЗА ВИНОВЕН ЗА СИЛУВАЊЕ

ХАРВИ ВАЈНСТИН ПРОГЛАСЕН ЗА ВИНОВЕН ЗА СИЛУВАЊЕ

Харви Вајнстин, еден од најмоќните луѓе во Холивуд, е прогласен за виновен во случајот на сексуален напад што пред две и пол години го покрена движење ...
ХАРВИ ВАЈНСТИН ЌЕ ИМ ИСПЛАТИ 25 МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ЖЕНИТЕ КОИ ГО ОБВИНИЈА ЗА СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ

ХАРВИ ВАЈНСТИН ЌЕ ИМ ИСПЛАТИ 25 МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ЖЕНИТЕ КОИ ГО ОБВИНИЈА ЗА СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ

Моќниот холивудски продуцент Харви Вајнстин постигнал привремен договор да им исплати 25 милиони долари на десетици жени кои го обвинија за недолично ...
ХАРВИ ВАЈНСТИН ЌЕ ИМ ПЛАТИ 44 МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ЖЕНИТЕ КОИ ГО ОБВИНИЈА ЗА СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ

ХАРВИ ВАЈНСТИН ЌЕ ИМ ПЛАТИ 44 МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ЖЕНИТЕ КОИ ГО ОБВИНИЈА ЗА СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ

Осрамотениот филмски продуцент Харви Вајнстин се согласил да им плати 44 милиони долари на жените кои го обвинија за недолично сексуално однесување, о ...
ХАРВИ ВАЈНСТИН И ОФИЦИЈАЛНО ОБВИНЕТ ЗА СИЛУВАЊЕ

ХАРВИ ВАЈНСТИН И ОФИЦИЈАЛНО ОБВИНЕТ ЗА СИЛУВАЊЕ

Моќниот холивудски продуцент Харви Вајнстин е обвинет за силување и за неколку други случаи на сексуална злоупотреба, откако денеска ѝ се предаде на п ...
КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ ПОЧНУВА ВО СЕНКА НА ХАРВИ ВАЈНСТИН

КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ ПОЧНУВА ВО СЕНКА НА ХАРВИ ВАЈНСТИН

Седумдесет и првото издание на филмскиот фестивал во Кан се отвара вечерва со премиерата на „Секој знае“ на иранскиот оскаровец Асгар Фархади, во која ...
СЕ ПРЕТЕРА СО КАМПАЊАТА ПРОТИВ МАЖИТЕ, ВЕЛИ КАТРИН ДЕНЕВ

СЕ ПРЕТЕРА СО КАМПАЊАТА ПРОТИВ МАЖИТЕ, ВЕЛИ КАТРИН ДЕНЕВ

Француската актерска легенда Катрин Денев и 99 други Французинки ја нападнаа кампањата против мажите, што уследи по скандалот со продуцентот Харви Вај ...
ШОКИРАН СУМ ШТО ТРЕБАШЕ ТОЛКУ ВРЕМЕ ЗА ДА СЕ РАЗОТКРИЕ ХАРВИ ВАЈНСТИН, ВЕЛИ ОСКАРОВЕЦОТ АЛЕКСАНДЕР ПЕЈН

ШОКИРАН СУМ ШТО ТРЕБАШЕ ТОЛКУ ВРЕМЕ ЗА ДА СЕ РАЗОТКРИЕ ХАРВИ ВАЈНСТИН, ВЕЛИ ОСКАРОВЕЦОТ АЛЕКСАНДЕР ПЕЈН

Специјално од Солун за САКАМДАКАЖАМ.МК: Марина КОСТОВА Двојниот оскаровец Александер Пејн вели дека е шокиран што требало толку долго време да се р ...
СЕ ПОДГОТВУВА АПСЕЊЕ НА ПРОДУЦЕНТОТ ХАРВИ ВАЈНСТИН ЗА СИЛУВАЊЕ

СЕ ПОДГОТВУВА АПСЕЊЕ НА ПРОДУЦЕНТОТ ХАРВИ ВАЈНСТИН ЗА СИЛУВАЊЕ

Њујоршката полиција соопшти дека има најцврст случај досега што би можел да доведе до апсење на влијателниот холивудски продуцент Харви Вајнстин, кого ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ