Таг: името

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ПО РЕШАВАЊЕТО НА СПОРОТ ЗА ИМЕТО, СЕГА ЕУ МОРА ДА ИСПОРАЧА, ВЕЛИ ГЕРМАНСКИОТ ДИПЛОМАТ РОТ

ПО РЕШАВАЊЕТО НА СПОРОТ ЗА ИМЕТО, СЕГА ЕУ МОРА ДА ИСПОРАЧА, ВЕЛИ ГЕРМАНСКИОТ ДИПЛОМАТ РОТ

За Скопје и понатаму да може да чекори по започнатиот реформски пат, ЕУ-перспективата за Македонците мора да остане на дофат и конкретна. Особено голе ...
ТАЛАТ ЏАФЕРИ МАНИПУЛИРА, НЕ СУМ СЕ ОТКАЖАЛ ОД НОВ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ИМЕТО, ВЕЛИ ПЕТРОВ

ТАЛАТ ЏАФЕРИ МАНИПУЛИРА, НЕ СУМ СЕ ОТКАЖАЛ ОД НОВ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ИМЕТО, ВЕЛИ ПЕТРОВ

Манипулативна е забуната што ја направи  претседателот на Собранието Талат Џафери дека сум ја повлекол иницијативата за собирање потписи од најмалку 1 ...
ЗАМЕНИК-ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД ЏОН САЛИВЕН ГИ ПОФАЛИ ПРАТЕНИЦИТЕ КОИ ГЛАСАА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

ЗАМЕНИК-ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД ЏОН САЛИВЕН ГИ ПОФАЛИ ПРАТЕНИЦИТЕ КОИ ГЛАСАА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

САД силно го поддржуваат спроведувањето Договорот од Преспа за решавање на спорот со кој Република Македонија ќе го земе заслужено местото во НАТО как ...
НЕ НЀ ПРИТИСКАЈТЕ ДА ГО СТИСНЕМЕ КОПЧЕТО, ЗАТВОРЕТЕ СЕ 5 ДЕНА СО МИЦКОСКИ И НАЈДЕТЕ РЕШЕНИЕ, МУ РЕЧЕ ЈОВАНОВСКИ НА ЗАЕВ

НЕ НЀ ПРИТИСКАЈТЕ ДА ГО СТИСНЕМЕ КОПЧЕТО, ЗАТВОРЕТЕ СЕ 5 ДЕНА СО МИЦКОСКИ И НАЈДЕТЕ РЕШЕНИЕ, МУ РЕЧЕ ЈОВАНОВСКИ НА ЗАЕВ

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Јовановски го повика премиерот Зоран Заев да не ги притиска пратениците да го притиснат копчето „за“ Предлогот за прист ...
ПРОДОЛЖУВА РАСПРАВАТА ЗА ПРЕДЛОГОТ ЗА ИЗМЕНА НА УСТАВОТ ВО КОМИСИЈАТА ЗА УСТАВНИ ПРАШАЊА, В ПОНЕДЕЛНИК СЕДНИЦА ЗА ГЛАСАЊЕ

ПРОДОЛЖУВА РАСПРАВАТА ЗА ПРЕДЛОГОТ ЗА ИЗМЕНА НА УСТАВОТ ВО КОМИСИЈАТА ЗА УСТАВНИ ПРАШАЊА, В ПОНЕДЕЛНИК СЕДНИЦА ЗА ГЛАСАЊЕ

Собраниската Комисија за уставни прашања денес во 14 часот треба да ја продолжи расправата по Предлог за пристапување кон измена на Уставот. Се очекув ...
БОЈКОТИРАЊЕТО НА РЕФЕРЕНДУМОТ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ Е СРАМНО БЕГСТВО ОД ОДГОВОРНОСТ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ

БОЈКОТИРАЊЕТО НА РЕФЕРЕНДУМОТ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ Е СРАМНО БЕГСТВО ОД ОДГОВОРНОСТ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ

Изјавата на претседателот Ѓорге Иванов дека нема да гласа на референдумот за името на 30 септември , за министерот за надворешни работи Никола Димитро ...
КУРЦ ГИ ПОВИКА ГРАЃАНИТЕ МАСОВНО ДА ИЗЛЕЗАТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ И ДА ГЛАСААТ „ЗА“

КУРЦ ГИ ПОВИКА ГРАЃАНИТЕ МАСОВНО ДА ИЗЛЕЗАТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ И ДА ГЛАСААТ „ЗА“

Австрискиот канцелар Себастијан Курц го поздрави компромисот со Грција за спорот за името и ги повика граѓаните масовно да излезат на референдумот на ...
ВЛЕЗ ВО НАТО БЕЗ ПОДДРШКА НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА Е ИЛУЗИЈА, РЕЧЕ СТОЛТЕНБЕРГ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

ВЛЕЗ ВО НАТО БЕЗ ПОДДРШКА НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА Е ИЛУЗИЈА, РЕЧЕ СТОЛТЕНБЕРГ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

Важно е гласачите да се појават во што поголем број на референдумот. Ова е ваша одлуката. Ова се случува само еднаш, да станете полноправна членка на ...
АКО НЕ УСПЕЕ РЕФЕРЕНДУМОТ, СИТЕ ЌЕ ДИГНАТ РАЦЕ ОД ВАС, ВЕЛИ НИМИЦ

АКО НЕ УСПЕЕ РЕФЕРЕНДУМОТ, СИТЕ ЌЕ ДИГНАТ РАЦЕ ОД ВАС, ВЕЛИ НИМИЦ

Одбивањето на Договорот од Преспа за решавање на спорот за името со Грција би можело да се толкува како порака до светот оти не сме заинтересирани за ...
ВЛАДАТА НОСИ ПОСЕБНА ОДГОВОРНОСТ, НО И ОПОЗИЦИЈАТА ИМА ОДГОВОРНОСТ ЗА ЕУ И НАТО, РЕЧЕ ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ЕВРОПА РОТ

ВЛАДАТА НОСИ ПОСЕБНА ОДГОВОРНОСТ, НО И ОПОЗИЦИЈАТА ИМА ОДГОВОРНОСТ ЗА ЕУ И НАТО, РЕЧЕ ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ЕВРОПА РОТ

Државниот министер за Европа  во германското Министерство за надворешни работи Михаел Рот го поздрави постигнатиот напредок во реформскиот процес, кој ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ