Таг: Инфективна клиника

1 15 16 17165 / 165 НАПИСИ
ОД МОРБИЛИ СЕ ЗАРАЗИЛА И ЖЕНА ОД ГОСТИВАР, ДОСЕГА ВАКЦИНИРАНИ НАД 5.600 ДЕЦА

ОД МОРБИЛИ СЕ ЗАРАЗИЛА И ЖЕНА ОД ГОСТИВАР, ДОСЕГА ВАКЦИНИРАНИ НАД 5.600 ДЕЦА

На Клиниката за инфективни болести во последното деноноќие прегледани се 14 пациенти со мали сипаници, при што во болница примена е една 39-годишна же ...
НОВИ ТРОЈЦА ЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ, ВАКЦИНИРАЊЕ И ВИКЕНДОВ

НОВИ ТРОЈЦА ЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ, ВАКЦИНИРАЊЕ И ВИКЕНДОВ

На Клиниката за инфективни болести хоспитализирани се нови тројца заразени со мали сипаници, соопшти министерството за здравство. „Пациентите се со ...
ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА ВО ШТИП ЌЕ СЕ ГРАДИ СО ЕВРОПСКИ ПАРИ ОД ИПА ПРОГРАМАТА

ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА ВО ШТИП ЌЕ СЕ ГРАДИ СО ЕВРОПСКИ ПАРИ ОД ИПА ПРОГРАМАТА

Инфективната клиника во Штип, која е руинирана, а е централна установа од овој вид каде се лекуваат пациенти од целата источна Македонија, ќе се гради ...
РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЛАСТИТЕ АПЕЛИРААТ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЛАСТИТЕ АПЕЛИРААТ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

Бројот на заразени со мали сипаници порасна на 11, односно неделава се дијагностицирани три нови случаи. Станува збор за деца на возраст од 7 месеци д ...
156 КАСНАТИ ОД КУЧЕ ЗАВРШИЛЕ НА ИНФЕКТИВНA ЗА ДВА И ПОЛ МЕСЕЦИ ГОДИНАВА, ЛАНИ РЕЧИСИ ИЛЈАДА

156 КАСНАТИ ОД КУЧЕ ЗАВРШИЛЕ НА ИНФЕКТИВНA ЗА ДВА И ПОЛ МЕСЕЦИ ГОДИНАВА, ЛАНИ РЕЧИСИ ИЛЈАДА

На Клиниката за инфективни болести во Скопје годинава заклучно со 15 март прeгледани се 156 пациенти кои биле каснати од куче, а на 34 од нив поради с ...
1 15 16 17165 / 165 НАПИСИ