Таг: Инфективна клиника

1 13 14 15 16 17 150 / 165 НАПИСИ
СТАБИЛНА Е СОСТОЈБАТА НА СЕДУММИНАТА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, ФИЛИПЧЕ ЌЕ ПРЕДЛОЖИ НОВИ МЕРКИ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА

СТАБИЛНА Е СОСТОЈБАТА НА СЕДУММИНАТА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, ФИЛИПЧЕ ЌЕ ПРЕДЛОЖИ НОВИ МЕРКИ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА

Стабилна е состојбата на сите седум пациенти заразени со коронавирус и се хоспитализирани на Инфективната клиника во Скопје, објави Министерството за ...
СЕДУММИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, 193 ЛИЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА

СЕДУММИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, 193 ЛИЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА

Македонија има седум пациенти заразени со коронавирус, 193 лица се во домашна изолација и затворена е Клиниката за кожни болести во Скопје, се последн ...
ДИРЕКТОРКАТА НА КОЖНАТА КЛИНИКА ЌЕ БИДЕ РАЗРЕШЕНА ПО ИЗБОРИТЕ,  КЛИНИКАТА ЗАТВОРЕНА СЛЕДНИТЕ 14 ДЕНА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ДИРЕКТОРКАТА НА КОЖНАТА КЛИНИКА ЌЕ БИДЕ РАЗРЕШЕНА ПО ИЗБОРИТЕ, КЛИНИКАТА ЗАТВОРЕНА СЛЕДНИТЕ 14 ДЕНА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Директорката на Клиниката за кожни болести ќе биде суспендирана, сега е предизборен период и не може формално-правно да се вршат разрешувања, најави м ...
ДЕВЕДЕСЕТ ЛИЦА СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА ОТКАКО БИЛЕ ВО КОНТАКТ СО ДИРЕКТОРКАТА НА КЛИНИКАТА ЗА КОЖНИ БОЛЕСТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ДЕВЕДЕСЕТ ЛИЦА СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА ОТКАКО БИЛЕ ВО КОНТАКТ СО ДИРЕКТОРКАТА НА КЛИНИКАТА ЗА КОЖНИ БОЛЕСТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Шеесет и четири вработени лица на Клиниката за кожни болести, 11 пациенти кои биле хоспитализирани и 13 пациенти кои се лекувале во дневната болница в ...
СТАБИЛНА Е СОСТОЈБАТА НА ТРОЈЦАТА ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

СТАБИЛНА Е СОСТОЈБАТА НА ТРОЈЦАТА ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

Двајцата сопружници заболени од коронавирусот и првата заболена пациентка кои се на Инфективната клиника во Скопје се во стабилна состојба, соопшти Ми ...
ТУРИСТИТЕ ОД АВСТРАЛИЈА И СИНГАПУР НЕМААТ КОРОНАВИРУС, НЕГАТИВЕН Е ТЕСТОТ И НА ЕДИНСТВЕНАТА ЗАБОЛЕНА ПАЦИЕНТКА

ТУРИСТИТЕ ОД АВСТРАЛИЈА И СИНГАПУР НЕМААТ КОРОНАВИРУС, НЕГАТИВЕН Е ТЕСТОТ И НА ЕДИНСТВЕНАТА ЗАБОЛЕНА ПАЦИЕНТКА

Двајцата туристи од Австралија и Сингапур кои беа тестирани, откако во еден хотел во центарот на Скопје се пожалиле на симптоми слични на грип, немаат ...
УШТЕ ТРОЈЦА ТЕСТИРАНИ ЗА КОРОНАВИРУС, СИТЕ СЕ НЕГАТИВНИ, ВО ШКОЛИТЕ ЌЕ ИМА АЛКОХОЛЕН ДЕЗИНФИЦИЕНС

УШТЕ ТРОЈЦА ТЕСТИРАНИ ЗА КОРОНАВИРУС, СИТЕ СЕ НЕГАТИВНИ, ВО ШКОЛИТЕ ЌЕ ИМА АЛКОХОЛЕН ДЕЗИНФИЦИЕНС

Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје и Министерството зa здравство ќе добијат по една термална камера како  заштитна опрема в ...
ВОЗАЧОТ НА КОМБЕТО И ВИНИЧАНЕЦОТ КОЈ ИЗБЕГА НЕМААТ КОРОНАВИРУС, ФИЛИПЧЕ АПЕЛИРА ДЕКА ИЗОЛАЦИЈАТА Е ЗА ДОБРО НА СИТЕ

ВОЗАЧОТ НА КОМБЕТО И ВИНИЧАНЕЦОТ КОЈ ИЗБЕГА НЕМААТ КОРОНАВИРУС, ФИЛИПЧЕ АПЕЛИРА ДЕКА ИЗОЛАЦИЈАТА Е ЗА ДОБРО НА СИТЕ

Негативни се тестовите за коронавирус на возачот на комбето со кое се превезуваше патничката заболена од коронавирус и на пациентот кој со симптоми се ...
ВОЗАЧОТ НА КОМБЕТО СО БОЛНАТА ОД КОРОНАВИРУС ПРЕНЕСЕН ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА ПОРАДИ КАШЛИЦА И БОЛКИ ВО ГРАДИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ВОЗАЧОТ НА КОМБЕТО СО БОЛНАТА ОД КОРОНАВИРУС ПРЕНЕСЕН ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА ПОРАДИ КАШЛИЦА И БОЛКИ ВО ГРАДИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Возачот на комбето со кое се превезуваше патничката заболена од коронавирус е пренесен во струмичката болница, бидејќи се пожалил симптоми на вирусот. ...
ЗАБРАНЕТИ ПОСЕТИТЕ НА ДЕТСКА КЛИНИКА ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

ЗАБРАНЕТИ ПОСЕТИТЕ НА ДЕТСКА КЛИНИКА ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

Од денеска забранета е посета на пациентите кои се лекуваат на Клиниката за детски болести, поради опасност од ширење на коронавирусот. Од Детска клин ...
1 13 14 15 16 17 150 / 165 НАПИСИ