Таг: Инфективна клиника

1 14 15 16 17 160 / 165 НАПИСИ
ВО МОМЕНТОВ НЕМА ПРИЧИНА ЗА ЗАПИРАЊЕ НА НОРМАЛНИОТ ЖИВОТ, РЕЧЕ СПАСОВСКИ ПО ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА ЗАБОЛЕН ОД КОРОНАВИРУС

ВО МОМЕНТОВ НЕМА ПРИЧИНА ЗА ЗАПИРАЊЕ НА НОРМАЛНИОТ ЖИВОТ, РЕЧЕ СПАСОВСКИ ПО ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА ЗАБОЛЕН ОД КОРОНАВИРУС

Во моментов нема причина за запирање на нормалниот живот, откажување на јавни настани или запирање на јавниот превоз, рече техничкиот премиер Оливер С ...
50-ГОДИШНАТА ЖЕНА ЗАБОЛЕНА ОД КОРОНАВИРУСОТ БИЛА ВО ИТАЛИЈА ЕДЕН МЕСЕЦ, А ДВЕ НЕДЕЛИ БИЛА БОЛНА

50-ГОДИШНАТА ЖЕНА ЗАБОЛЕНА ОД КОРОНАВИРУСОТ БИЛА ВО ИТАЛИЈА ЕДЕН МЕСЕЦ, А ДВЕ НЕДЕЛИ БИЛА БОЛНА

Жена на 50-годишна возраст, која еден месец била во посета на Италија, е првиот случај на заразен од коронавирусот во Македонија. Како што кажа денеск ...
АКО ИМА МЕДИЦИНСКА ОПРАВДАНОСТ, ПАТНИЦИТЕ ОД ИТАЛИЈА ЌЕ БИДАТ ПОД ЦЕЛОСЕН НАДЗОР, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

АКО ИМА МЕДИЦИНСКА ОПРАВДАНОСТ, ПАТНИЦИТЕ ОД ИТАЛИЈА ЌЕ БИДАТ ПОД ЦЕЛОСЕН НАДЗОР, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче рече дека утрово имале состанок на новата координативна група која е формирана по препорака на Владата, во која ...
НЕМА КОРОНАВИРУС И ТРЕТОТО ЛИЦЕ КОЕ ДОШЛО НА ТЕСТИРАЊЕ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

НЕМА КОРОНАВИРУС И ТРЕТОТО ЛИЦЕ КОЕ ДОШЛО НА ТЕСТИРАЊЕ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

Ниту третoто лице кое синоќа околу 22 часот дошло на Клиниката за инфективни болести, не е заболено од коронавирусот, потврди министерот за здравство ...
ПАТНИКОТ ОД ДУБАИ ИМА ГРИП, НЕ КОРОНАВИРУС

ПАТНИКОТ ОД ДУБАИ ИМА ГРИП, НЕ КОРОНАВИРУС

Пациентот кој во земјава допатувал од Дубаи нема коронавирус, соопшти министерот за здравство Венко Филипче, откако утрово кажа дека тој се тестира за ...
ПАЦИЕНТ КОЈ БИЛ ШЕСТ ДЕНА ВО ДУБАИ СЕ ТЕСТИРА ЗА КОРОНАВИРУС НА СКОПСКАТА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

ПАЦИЕНТ КОЈ БИЛ ШЕСТ ДЕНА ВО ДУБАИ СЕ ТЕСТИРА ЗА КОРОНАВИРУС НА СКОПСКАТА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

На Инфективната клиника во Скопје во моментов се тестира за коронавирус лице кое пред неколку дена допатувало од Дубаи по шестдневен престој таму, каж ...
ИТАЛИЈАНЕЦОТ ПРИМЕН НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА НЕМА КОРОНАВИРУС, ПОТВРДИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ИТАЛИЈАНЕЦОТ ПРИМЕН НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА НЕМА КОРОНАВИРУС, ПОТВРДИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Италијанскиот државјанин, кој ноќеска беше примен на Инфективната клиника во Скопје, е тестиран и нема коронавирус, потврдија од Министерството за здр ...
ЕДНО ЛИЦЕ, ИТАЛИЈАНСКИ ДРЖАВЈАНИН, СЕ ТЕСТИРА НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА ВО СКОПЈЕ ЗА КОРОНАВИРУС

ЕДНО ЛИЦЕ, ИТАЛИЈАНСКИ ДРЖАВЈАНИН, СЕ ТЕСТИРА НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА ВО СКОПЈЕ ЗА КОРОНАВИРУС

Министерството за здравство соопшти дека во моментов на Инфективната клиника во Скопје се врши тестирање на коронавирус на едно лице со симптоми на гр ...
УШТЕ ТРИ БЕБИЊА СО МАЛИ СИПАНИЦИ, ДЕНЕС ТЕРЕНСКА ВАКЦИНАЦИЈА ВО 5 СКОПСКИ ШКОЛИ

УШТЕ ТРИ БЕБИЊА СО МАЛИ СИПАНИЦИ, ДЕНЕС ТЕРЕНСКА ВАКЦИНАЦИЈА ВО 5 СКОПСКИ ШКОЛИ

Уште три деца на возраст од пет месеци до една година со мали сипаници вчера се примени на Клиниката за инфективни болести, а два деца и двајца возрас ...
ДЕТЕ СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА БОЛНО ОД МАЛИ СИПАНИЦИ ВО ТЕШКА СОСТОЈБА, УШТЕ ПЕТ НОВОЗАБОЛЕНИ

ДЕТЕ СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА БОЛНО ОД МАЛИ СИПАНИЦИ ВО ТЕШКА СОСТОЈБА, УШТЕ ПЕТ НОВОЗАБОЛЕНИ

Едно дете болно од мали сипаници на Клиниката за инфективно болести е во тешка состојба, а уште две деца на 6-месечна возраст на Клиниката за детски б ...
1 14 15 16 17 160 / 165 НАПИСИ