Таг: инспекции

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ОТКОРНАТА И ЗАПАЛЕНА ЗАБЕТОНИРАНА МАСА ОД ЛЕТНИКОВЕЦ ВО СКОПСКО НОВО ЛИСИЧЕ

ОТКОРНАТА И ЗАПАЛЕНА ЗАБЕТОНИРАНА МАСА ОД ЛЕТНИКОВЕЦ ВО СКОПСКО НОВО ЛИСИЧЕ

Во паркот во скопско Ново Лисиче кај последната станица на автобуската линија 5, уништен е еден од новите летниковци. Синоќа, дрвената маса поставена ...
ВО СЕКОЕ МИНИСТЕРСТВО ЌЕ БИРАМЕ НАЈДОБАР АДМИНИСТРАТИВЕЦ, НАЈАВИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ НИКОЛОВСКИ

ВО СЕКОЕ МИНИСТЕРСТВО ЌЕ БИРАМЕ НАЈДОБАР АДМИНИСТРАТИВЕЦ, НАЈАВИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ НИКОЛОВСКИ

Преку кол центар граѓаните ќе можат да пријавуваат корупција, но и непостапување на администрацијата по нивните барања и предмети. Ова денеска го наја ...
БИ ГИ УКИНАЛ ЦЕНТРАЛНИТЕ ИНСПЕКЦИИ, ДРЖАВНИОТ ИНСПЕКТОРАТ ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА Е КАТАСТРОФАЛЕН, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

БИ ГИ УКИНАЛ ЦЕНТРАЛНИТЕ ИНСПЕКЦИИ, ДРЖАВНИОТ ИНСПЕКТОРАТ ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА Е КАТАСТРОФАЛЕН, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Градоначалникот Петре Шилегов смета дека централните инспекции целосно треба да се укинат и да не постојат. На дебатата „Како до ефикасни и независни ...
ЌЕ ИМА КАЗНИ АКО ЧАДИ ОЏАКОТ, А ЗЕЛЕ СУБВЕНЦИИ ЗА ИНВЕРТЕР, КАЖАА ЗАЕВ И ШИЛЕГОВ

ЌЕ ИМА КАЗНИ АКО ЧАДИ ОЏАКОТ, А ЗЕЛЕ СУБВЕНЦИИ ЗА ИНВЕРТЕР, КАЖАА ЗАЕВ И ШИЛЕГОВ

Граѓаните кои и покрај тоа што добиле субвенции за инвертери од 1.000 продолжиле да се греат на дрва, нафта или мазут ќе бидат казнети и парите ќе ги ...
АМЕРИКАНСКА ИНСПЕКТОРКА ГИ ОБУЧУВАЛА ИНСПЕКТОРИТЕ НА ГРАД СКОПЈЕ КАКО ДА КОНТРОЛИРААТ ЗАГАДУВАЧИ

АМЕРИКАНСКА ИНСПЕКТОРКА ГИ ОБУЧУВАЛА ИНСПЕКТОРИТЕ НА ГРАД СКОПЈЕ КАКО ДА КОНТРОЛИРААТ ЗАГАДУВАЧИ

Федерална инспекторка за животна средина од САД, месец и половина го обучувала инспекторите на Град Скопје, кои заедно со неа вршеле инспекциски надзо ...
14 КАФУЛИЊА ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР СЕ КАЗНЕТИ ЗА ГЛАСНА МУЗИКА ЗА 4 МЕСЕЦИ

14 КАФУЛИЊА ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР СЕ КАЗНЕТИ ЗА ГЛАСНА МУЗИКА ЗА 4 МЕСЕЦИ

Од август до средината на овој месец инспекторите од Општина, заедно со Град Скопје и полициската станица Центар спровеле 16 контроли на кафулиња и ка ...
НИЕ ЧИСТИМЕ И КАЗНУВАМЕ, ОПШТИНСКИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ НЕ СИ ЈА ВРШАТ РАБОТАТА, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

НИЕ ЧИСТИМЕ И КАЗНУВАМЕ, ОПШТИНСКИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ НЕ СИ ЈА ВРШАТ РАБОТАТА, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Преполните контејнери и корпи, ѓубре расфрлено околу нив, диви депонии сред населби, пластични шишиња, кеси и отпад низ тротоарите, е сликата на Скопј ...
ЌЕ ГИ ЗАСИЛИМЕ ИНСПЕКЦИИТЕ, ВЧЕРА ПИШАВМЕ ДВЕ КАЗНИ ЗА ФРЛАЊЕ ЃУБРЕ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

ЌЕ ГИ ЗАСИЛИМЕ ИНСПЕКЦИИТЕ, ВЧЕРА ПИШАВМЕ ДВЕ КАЗНИ ЗА ФРЛАЊЕ ЃУБРЕ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов денеска најави дека ќе се засилат инспекциите и казнувањето за фрлање ѓубре, отпад, како и за палење пластика, ж ...
ВО СТРУМИЦА КАЗНЕТИ ФИРМИ ЗАГАДУВАЧИ НА ВОЗДУХОТ, КОНТРОЛА СЛЕДИ И ВО ДОМАЌИНСТВАТА

ВО СТРУМИЦА КАЗНЕТИ ФИРМИ ЗАГАДУВАЧИ НА ВОЗДУХОТ, КОНТРОЛА СЛЕДИ И ВО ДОМАЌИНСТВАТА

Општинските инспектори од Струмица откриле фирми кои користеле недозволиви енергенси за огрев кои го загадувале воздухот. Како што соопшти секретарот ...
ДА НЕ СЕ КАЗНУВА ЗА ПУШЕЊЕ ВО НАЈЛОНСКИТЕ ТЕРАСИ, БАРА ГРУПА ПРАТЕНИЦИ

ДА НЕ СЕ КАЗНУВА ЗА ПУШЕЊЕ ВО НАЈЛОНСКИТЕ ТЕРАСИ, БАРА ГРУПА ПРАТЕНИЦИ

Да се дозволи пушење на терасите на угостителските објекти, без оглед дали терасите се отворени или затворени, се бара со предлог законот за изменувањ ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ