Таг: Интерпол

ГЕНЕРАЛ ОД ЕМИРАТИ ОБВИНЕТ ЗА ТОРТУРА СТАНА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ИНТЕРПОЛ

ГЕНЕРАЛ ОД ЕМИРАТИ ОБВИНЕТ ЗА ТОРТУРА СТАНА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ИНТЕРПОЛ

Генерал од Емирати обвинет за тортура е избран за нов претседател на Интерпол, и покрај критиките од организации за човекови права и членови на Европс ...
СЛИКА ЗА ПАСОШ

СЛИКА ЗА ПАСОШ

Дали кога ги вработуваат по партиски заслуги во државни институции, им викаат дека некогаш треба да го вклучат и мозокот? ...
КИНА ОСУДИ БИВШ ШЕФ НА ИНТЕРПОЛ НА 13,5 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ЗЕМАЊЕ МИТО

КИНА ОСУДИ БИВШ ШЕФ НА ИНТЕРПОЛ НА 13,5 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ЗЕМАЊЕ МИТО

Кинески суд осуди бивш шеф на Интерпол на 13,5 години затвор за земање мито. Менг Хонгвеи, прв Кинез на оваа функција, исчезна на враќањето од Фран ...
УНГАРИЈА ЌЕ ГИ ДОБИЕ ДОКАЗИТЕ ДЕКА ГРУЕВСКИ ГО НАРАЧАЛ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ 2017, СЕ ОЧЕКУВА НЕГОВА ЕКСТРАДИЦИЈА, РЕЧЕ ДЕСКОСКА

УНГАРИЈА ЌЕ ГИ ДОБИЕ ДОКАЗИТЕ ДЕКА ГРУЕВСКИ ГО НАРАЧАЛ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ 2017, СЕ ОЧЕКУВА НЕГОВА ЕКСТРАДИЦИЈА, РЕЧЕ ДЕСКОСКА

Досиејата за избеганиот осуденик Никола Груевски од Обвинителството за организиран криминал и од судот за неговата поврзаност со организацијата и напа ...
ИНТЕРПОЛ ОДБИВА ДА ЈА ОБЈАВИ ПОТЕРНИЦАТА ПО ГРУЕВСКИ ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА НА НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ИНТЕРПОЛ ОДБИВА ДА ЈА ОБЈАВИ ПОТЕРНИЦАТА ПО ГРУЕВСКИ ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА НА НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Седиштето на Меѓународната полициска организација Интерпол одбива да ја објави меѓународната потерница за поранешниот премиер Никола Груевски, кој изб ...
ВО ШВЕДСКА УАПСЕН ИЗБЕГАНИОТ ДЕЈАН ДАВИДОВСКИ, ОБВИНЕТ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ВО ШВЕДСКА УАПСЕН ИЗБЕГАНИОТ ДЕЈАН ДАВИДОВСКИ, ОБВИНЕТ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Шведската полиција го уапси Дејан Давидовски, кој е обвинет за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста при организираниот напад на ...
КИНА ПОТВРДИ ДЕКА ШЕФОТ НА ИНТЕРПОЛ Е ПРИВЕДЕН ОД АНТИКОРУПЦИСКИТЕ ВЛАСТИ

КИНА ПОТВРДИ ДЕКА ШЕФОТ НА ИНТЕРПОЛ Е ПРИВЕДЕН ОД АНТИКОРУПЦИСКИТЕ ВЛАСТИ

Кинеските власти потврдија дека исчезнатиот шеф на Интерпол Менг Хонгвеи е приведен. Тој се наоѓа под истрага на државното антикорупциско тело пора ...
ИСЧЕЗНА ШЕФОТ НА ИНТЕРПОЛ, МЕНГ ХОНГВЕИ, КИНЕСКИТЕ ВЛАСТИ МОЛЧАТ ЗОШТО ГО ПРИВЕЛЕ НА ИСПРАШУВАЊЕ

ИСЧЕЗНА ШЕФОТ НА ИНТЕРПОЛ, МЕНГ ХОНГВЕИ, КИНЕСКИТЕ ВЛАСТИ МОЛЧАТ ЗОШТО ГО ПРИВЕЛЕ НА ИСПРАШУВАЊЕ

Франција отвори истрага за „загрижувачкото“ исчезнување на шефот на Интерпол, Менг Хонгвеи, додека во исто време, неговата сопруга е ставена под посеб ...
ГАЗДАТА НА „АГРОКОР“ ИВИЦА ТОДОРИЌ Ѝ СЕ ПРЕДАДЕ НА ЛОНДОНСКАТА ПОЛИЦИЈА

ГАЗДАТА НА „АГРОКОР“ ИВИЦА ТОДОРИЌ Ѝ СЕ ПРЕДАДЕ НА ЛОНДОНСКАТА ПОЛИЦИЈА

По речиси еден месец во бегство, основачот на банкротираниот прехранбен концерн „Агрокор“, Ивица Тодориќ, ѝ се предаде на лондонската полиција, потврд ...
ИЗБЕГАНИОТ ГОРАН ГРУЈEВСКИ ОБВИНЕТ ЗА НЕЗАКОНСКОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ СЕ КРИЕ ПОД ИМЕТО ВЛАДИМИР ВАРЕЛОВ, ОБЈАВИ ТВ 21

ИЗБЕГАНИОТ ГОРАН ГРУЈEВСКИ ОБВИНЕТ ЗА НЕЗАКОНСКОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ СЕ КРИЕ ПОД ИМЕТО ВЛАДИМИР ВАРЕЛОВ, ОБЈАВИ ТВ 21

Еден од двајцата избегани осомничени за масовното прислушување во Македонија и уништување опремата за прислушување, Горан Грујeвски имал и втор иденти ...
10 / 10 НАПИСИ