Таг: Ивона Талевска

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ЛАТАС И ИВОНА СЕ ШЕТАА НИЗ СОБРАНИЕТО И ПРАВЕА СЕЛФИЈА, СВЕДОЧИ ОБВИНЕТИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ НА ВЕЉАНОСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

ЛАТАС И ИВОНА СЕ ШЕТАА НИЗ СОБРАНИЕТО И ПРАВЕА СЕЛФИЈА, СВЕДОЧИ ОБВИНЕТИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ НА ВЕЉАНОСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

По вкрстеното испрашување од обвинетите и нивните адвокати, прашања на обвинетиот Горан Ѓошевски-Леви му поставуваше судијката Добрила Кацарска на ден ...
БРОЈЧАНИКОТ НА ТРИУМФАЛНАТА ЌЕ СЕ ПОСТАВУВА МНОГУ БРЗО, ПОТВРДИЈА ОД ВЛАДАТА

БРОЈЧАНИКОТ НА ТРИУМФАЛНАТА ЌЕ СЕ ПОСТАВУВА МНОГУ БРЗО, ПОТВРДИЈА ОД ВЛАДАТА

Бројчаникот на Порта Македонија во Скопје, кој треба да покажува колку од украдените пари ќе се вратат во буџетот, ќе биде поставен многу брзо, потврд ...
АПЕЛАЦИЈА ЈА ПОТВРДИ УСЛОВНАТА ЗАТВОРСКА КАЗНА НА ИВОНА, ИМА РОК ОД ГОДИНА ДЕНА ДА ГО ПЛАТИ ЗАТАЕНИОТ ДАНОК

АПЕЛАЦИЈА ЈА ПОТВРДИ УСЛОВНАТА ЗАТВОРСКА КАЗНА НА ИВОНА, ИМА РОК ОД ГОДИНА ДЕНА ДА ГО ПЛАТИ ЗАТАЕНИОТ ДАНОК

Апелациониот суд Скопје ѝ ја потврди условната затворска казна на Ивона Талевска, новинарка од ТВ „Сител“ и бизнисменка. „Апелациониот суд во врска ...
СЈО БАРА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА ИВОНА МЕСТО УСЛОВНА

СЈО БАРА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА ИВОНА МЕСТО УСЛОВНА

Специјалното обвинителство денеска поднесе жалба до Апелациониот суд Скопје со која бара преквалификација на условната во затворска казна за новинарка ...
ДАНОКОТ ОД ПРИЛЕПЧАНЕЦОТ КОЈ ДОБИ НАД 500 ИЛЈАДИ ЕВРА НА СПОРТСКА ЈА ПОКРИ ДУПКАТА ВО БУЏЕТОТ ОД ЗАТАЕНИОТ ДАНОК НА ИВОНА

ДАНОКОТ ОД ПРИЛЕПЧАНЕЦОТ КОЈ ДОБИ НАД 500 ИЛЈАДИ ЕВРА НА СПОРТСКА ЈА ПОКРИ ДУПКАТА ВО БУЏЕТОТ ОД ЗАТАЕНИОТ ДАНОК НА ИВОНА

Прилепчанецот Ване Лесноски, кој со влог од 910 денари освои околу 550.000 евра за погодени резултати на спортски натпревари, во буџетот на Република ...
НЕ СМЕ ИСТРАЖЕН ОРГАН ЗА ДА ЈА ГОНИМЕ ИВОНА, ОБЈАСНУВААТ ОД УЈП ЗОШТО НЕ ГИ КОНТРОЛИРАЛЕ СМЕТКИТЕ НА НОВИНАРКАТА

НЕ СМЕ ИСТРАЖЕН ОРГАН ЗА ДА ЈА ГОНИМЕ ИВОНА, ОБЈАСНУВААТ ОД УЈП ЗОШТО НЕ ГИ КОНТРОЛИРАЛЕ СМЕТКИТЕ НА НОВИНАРКАТА

Управата за јавни приходи не одговори дали ќе преземе мерки против одговорни лица вработени во оваа државна институција затоа што со години го толерир ...
СУДЕЊЕТО НА ИВОНА ТАЛЕВСКА ЗА „ТИФАНИ“ НА СЈО ПОЧНУВА НА 19 ФЕВРУАРИ, „ТЕНДЕРИ“ СО ЕЛИЗАБЕТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА НА 21 ФЕВРУАРИ

СУДЕЊЕТО НА ИВОНА ТАЛЕВСКА ЗА „ТИФАНИ“ НА СЈО ПОЧНУВА НА 19 ФЕВРУАРИ, „ТЕНДЕРИ“ СО ЕЛИЗАБЕТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА НА 21 ФЕВРУАРИ

Основниот суд Скопје 1 ги закажа судењата против новинарката и бизнисменка Ивона Талевска за случајот „Тифани“ за криење данок кон државата и против е ...
ОДОБРЕНО ОБВИНЕНИЕТО НА СЈО ПРОТИВ ИВОНА ТАЛЕВСКА ЗА ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ СО ГАЌИТЕ ОД 500 ЕВРА

ОДОБРЕНО ОБВИНЕНИЕТО НА СЈО ПРОТИВ ИВОНА ТАЛЕВСКА ЗА ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ СО ГАЌИТЕ ОД 500 ЕВРА

Судија за оценка на обвинител акт при Основниот суд Скопје 1 ги одби сите приговори и во целост го одобри обвинението за случајот на СЈО „Тифани“, во ...
СЈО ОТВОРИ СЕДУМ ИСТРАГИ ПРОТИВ ТОДОРОВ, ДИМОВСКИ, ТАЛЕСКИ, ТАЛЕВСКА И 13-МИНА ДРУГИ, ВЕЌЕ НЕ СЕ НА „Т“

СЈО ОТВОРИ СЕДУМ ИСТРАГИ ПРОТИВ ТОДОРОВ, ДИМОВСКИ, ТАЛЕСКИ, ТАЛЕВСКА И 13-МИНА ДРУГИ, ВЕЌЕ НЕ СЕ НА „Т“

Специјалното јавното обвинителство (СЈО) отвори седум нови истраги под кодно име „Странски служби“, „Друмарина“, „Рентген“, „Продуцент“, „Тарифа 2“, „ ...
КАТИЦА ЈАНЕВА ЈА ФАТИ СУДИЈКАТА МОНИКА БАХЧОВАНОВСКА КАКО АНТИДАТИРА ОДЛУКА ЗА ИВОНА ТАЛЕВСКА

КАТИЦА ЈАНЕВА ЈА ФАТИ СУДИЈКАТА МОНИКА БАХЧОВАНОВСКА КАКО АНТИДАТИРА ОДЛУКА ЗА ИВОНА ТАЛЕВСКА

Специјалната обвинителка Катица Јанева до Советот за факти за одговорност на судија, поднела предлог за разрешување на судијката Моника Бахчовановска, ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ