Таг: изборни нерегуларности

1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ
НА ЛУЃЕ ОД ПРЕСПА ИМ БЕА ИЗДАВАНИ ЛИЧНИ КАРТИ ВО ОПШТИНИТЕ ВО КОИ ВМРО-ДПМНЕ ИМАШЕ НАЈСЛАБ РЕЈТИНГ, СВЕДОЧЕШЕ ЕКСНАЧАЛНИЧКА ВО МВР НА „ТИТАНИК“

НА ЛУЃЕ ОД ПРЕСПА ИМ БЕА ИЗДАВАНИ ЛИЧНИ КАРТИ ВО ОПШТИНИТЕ ВО КОИ ВМРО-ДПМНЕ ИМАШЕ НАЈСЛАБ РЕЈТИНГ, СВЕДОЧЕШЕ ЕКСНАЧАЛНИЧКА ВО МВР НА „ТИТАНИК“

Поранешната началничка на Одделот за управни работи во МВР Јадранка Гулевска во денешното сведочење за предметот „Титаник“ кажа дека пред локалните из ...
ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ В НЕДЕЛА ЌЕ МОЖАТ ДА СЕ ПРИЈАВАТ НА БЕСПЛАТНИОТ ТЕЛЕФОН 0800-54321

ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ В НЕДЕЛА ЌЕ МОЖАТ ДА СЕ ПРИЈАВАТ НА БЕСПЛАТНИОТ ТЕЛЕФОН 0800-54321

Бесплатната телефонска линија 0800-54321 ќе функционира во канцеларијата на Народниoт правобранител в недела, на денот на одржувањето на вториот круг ...
НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ СО БЕСПЛАТНА ЛИНИЈА 0800-54321 ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ ПОВРЕДА НА ИЗБИРАЧКО ПРАВО НА ДЕНОТ НА ИЗБОРИТЕ

НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ СО БЕСПЛАТНА ЛИНИЈА 0800-54321 ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ ПОВРЕДА НА ИЗБИРАЧКО ПРАВО НА ДЕНОТ НА ИЗБОРИТЕ

В недела, на денот на одржувањето на првиот круг од претседателските избори и предвремените избори за градоначалник за општините Охрид, Дебар и Ново С ...
САШО МИЈАЛКОВ ОСУДЕН НА 3 ГОДИНИ ЗАТВОР, ТАЧИ НА 3 ГОДИНИ И 2 МЕСЕЦА, ВО „ТИТАНИК 2“

САШО МИЈАЛКОВ ОСУДЕН НА 3 ГОДИНИ ЗАТВОР, ТАЧИ НА 3 ГОДИНИ И 2 МЕСЕЦА, ВО „ТИТАНИК 2“

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков е неправосилно осуден на три години затвор, а лидерот на ДПА Мендух Тачи на 3 години и 2 месеца во предметот ...
ПОМИНАВ НА ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ, А УШТЕ ЧЕКАМ ВРАБОТУВАЊЕ ВО МВР, ГРУЕВСКИ ПРЕПРАЌАЛ СМС ПОРАКИ ДО ЈАНКУЛОВСКА ПРЕД ИЗБОРИТЕ 2011

ПОМИНАВ НА ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ, А УШТЕ ЧЕКАМ ВРАБОТУВАЊЕ ВО МВР, ГРУЕВСКИ ПРЕПРАЌАЛ СМС ПОРАКИ ДО ЈАНКУЛОВСКА ПРЕД ИЗБОРИТЕ 2011

На судењето за предметот „Титаник“ за изборни нерегуларности се читаа пораки меѓу обвинетите Никола Груевски кој е во бегство и му се суди во отсуство ...
А БЕ КАКВО ТУШИРАЊЕ, ИЗБОРИ СЕ, СЕ НЕРВИРА ЈАНАКИЕСКИ ШТО СОПАРТИЕЦ МУ БИЛ НЕДОСТАПЕН НА ТЕЛЕФОН ВО БОМБИТЕ НА „ТИТАНИК“

А БЕ КАКВО ТУШИРАЊЕ, ИЗБОРИ СЕ, СЕ НЕРВИРА ЈАНАКИЕСКИ ШТО СОПАРТИЕЦ МУ БИЛ НЕДОСТАПЕН НА ТЕЛЕФОН ВО БОМБИТЕ НА „ТИТАНИК“

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, в ...
ОВАА Е НЕНОРМАЛНА, ПОВАЖЕН Ѝ Е ГОСПОД ОД ПАРТИЈАТА, СЕ ЖАЛИ ЈАНАКИЕСКИ ОД ДИРЕКТОРКА ВО БОМБИТЕ НА „ТИТАНИК“

ОВАА Е НЕНОРМАЛНА, ПОВАЖЕН Ѝ Е ГОСПОД ОД ПАРТИЈАТА, СЕ ЖАЛИ ЈАНАКИЕСКИ ОД ДИРЕКТОРКА ВО БОМБИТЕ НА „ТИТАНИК“

Обвинетиот Миле Јанакиески му се жали на соговорник дека некоја директорка била ненормална оти не можела да дојде да координира деца без родители да г ...
ЌЕ МУ СЕ НАЕБАМ НА КОЦЕ ТЕЛОХРАНИТЕЛОТ, КАЖИ МУ ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ РАБОТИ ПРЕД БИРО ЗА ВРАБОТУВАЊЕ, СЕ ЗАКАНУВА ЈАНАКИЕСКИ ВО БОМБИТЕ НА „ТИТАНИК“

ЌЕ МУ СЕ НАЕБАМ НА КОЦЕ ТЕЛОХРАНИТЕЛОТ, КАЖИ МУ ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ РАБОТИ ПРЕД БИРО ЗА ВРАБОТУВАЊЕ, СЕ ЗАКАНУВА ЈАНАКИЕСКИ ВО БОМБИТЕ НА „ТИТАНИК“

Непосредно пред вториот круг гласање на локалните избори во 2013 година, обвинетиот за пет кривични дела во големиот случај на СЈО „Титаник“, Миле Јан ...
ПУШТИ ГО, УБО МУ Е ВО ЗАТВОР, ЈАНАКИЕСКИ ВРАЌА ВО ИДРИЗОВО ОСЛОБОДЕН ОСУДЕНИК ЗА ДА ГЛАСА ТАМУ ЗАШТО ГО НЕМАЛО ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК, СЕ СЛУША ВО БОМБИТЕ НА „ТИТАНИК“

ПУШТИ ГО, УБО МУ Е ВО ЗАТВОР, ЈАНАКИЕСКИ ВРАЌА ВО ИДРИЗОВО ОСЛОБОДЕН ОСУДЕНИК ЗА ДА ГЛАСА ТАМУ ЗАШТО ГО НЕМАЛО ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК, СЕ СЛУША ВО БОМБИТЕ НА „ТИТАНИК“

По над 700 бомби пуштени досега во случајот на СЈО „Титаник“ за тешки изборни нерегуларности, во кој се обвинети Никола Груевски, Миле Јанакиески и уш ...
ПУШТИ АБЕР ДА СЕ ПРАВАТ НЕВАЖЕЧКИ ЛИВЧИЊА И ДРУГИ ФИНТИ ЗА ДА МОЖЕМЕ ПОСЛЕ ДА СЕ СУДИМЕ, БАРА ГРУЕВСКИ ОД ЈАНАКИЕСКИ ВО БОМБИТЕ ЗА ИЗБОРИТЕ 2013

ПУШТИ АБЕР ДА СЕ ПРАВАТ НЕВАЖЕЧКИ ЛИВЧИЊА И ДРУГИ ФИНТИ ЗА ДА МОЖЕМЕ ПОСЛЕ ДА СЕ СУДИМЕ, БАРА ГРУЕВСКИ ОД ЈАНАКИЕСКИ ВО БОМБИТЕ ЗА ИЗБОРИТЕ 2013

Изборниот ден на локалните избори во март 2013 година е завршен, а обвинетото раководство на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Никола Груевски не е задоволно со р ...
1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ