Таг: Јоханес Хајндл

1 2 3 10 / 24 НАПИСИ
НА ГРУЕВСКИ НЕ МУ Е ПРВПАТ ДА БЕГА ОД ГЕРМАНЦИ

НА ГРУЕВСКИ НЕ МУ Е ПРВПАТ ДА БЕГА ОД ГЕРМАНЦИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски не беше во земјава за време на посетата на специјалниот пратеник на германското министерство за надворешни работ ...
ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА СПРОВЕДУВАЊЕ НА ПРЖИНСКИОТ ДОГОВОР

ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА СПРОВЕДУВАЊЕ НА ПРЖИНСКИОТ ДОГОВОР

Претставниците на  ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, СДСМ и на ДПА денес во 11 часот треба да се  се сретнат за да ги продолжат преговорите за имплементирање на Догово ...
ГРУЕВСКИ ИЗБЕГА ОД ХАЈНДЛ

ГРУЕВСКИ ИЗБЕГА ОД ХАЈНДЛ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска не се сретнал со специјалниот пратеник на германското министерство за надворешни работи Јоханес Ха ...
НОВ ОБИД СО МАЛИ ШАНСИ ЗА ЛИДЕРСКА СРЕДБА ПРЕД СОСТАНОЦИТЕ НА ХАЈНДЛ

НОВ ОБИД СО МАЛИ ШАНСИ ЗА ЛИДЕРСКА СРЕДБА ПРЕД СОСТАНОЦИТЕ НА ХАЈНДЛ

Политичките партии денес се очекува да имаат одделни средби, пред посетата на германскиот специјален пратеник Јоханес Хајндл. Партиски извори за САКАМ ...
ХАЈНДЛ В СРЕДА ВО СКОПЈЕ, ПОСЕТАТА НА НУЛАНД НЕПОТВРДЕНА

ХАЈНДЛ В СРЕДА ВО СКОПЈЕ, ПОСЕТАТА НА НУЛАНД НЕПОТВРДЕНА

Германскиот посредник за решавање на политичката криза во Македонија, германскиот амбасадор во Австрија, Јоханес Ханјдл, в среда ќе допатува во Скопје ...
БУНДЕСТАГОТ ЗА МАКЕДОНИЈА: ГЕРМАНИЈА БАРА БРЗИ ИЗБОРИ,  ТЕХНИЧКА ВЛАДА И ИСЧЕКОР ЗА СПОРОТ СО ГРЦИЈА

БУНДЕСТАГОТ ЗА МАКЕДОНИЈА: ГЕРМАНИЈА БАРА БРЗИ ИЗБОРИ,  ТЕХНИЧКА ВЛАДА И ИСЧЕКОР ЗА СПОРОТ СО ГРЦИЈА

СПЕЦИЈАЛНО ОД БЕРЛИН – СИЛВЕРА ПАДОРИ КЛЕНКЕ Актуелната состојба во Македонија е загрижувачка! Ова пред членовите на Комисијата за надворешна полит ...
ХАЈНДЛ ПОБАРА ДАТУМ ЗА ФЕР ИЗБОРИ, ПОДДРШКА НА СЈО И РЕФОРМИ СПОРЕД ПРИБЕ

ХАЈНДЛ ПОБАРА ДАТУМ ЗА ФЕР ИЗБОРИ, ПОДДРШКА НА СЈО И РЕФОРМИ СПОРЕД ПРИБЕ

Специјалниот пратеник на германскиот министер за надворешни работи Франк Валјтер Штајнмаер, амбасадорот Јоханес Хајндл посочи три точки што се важни д ...
ГЕРМАНСКА ОФАНЗИВА – ХАЈНДЛ ВО СКОПЈЕ, БУНДЕСТАГОТ ВО БЕРЛИН ЌЕ ЈА ОПРАВААТ МАКЕДОНИЈА

ГЕРМАНСКА ОФАНЗИВА – ХАЈНДЛ ВО СКОПЈЕ, БУНДЕСТАГОТ ВО БЕРЛИН ЌЕ ЈА ОПРАВААТ МАКЕДОНИЈА

СПЕЦИЈАЛНО ОД БЕРЛИН: СИЛВЕРА ПАДОРИ КЛЕНКЕ Германија го вклучи алармот за политичката криза во Македонија. Додека специјалниот пратеник на Министе ...
ГЕРМАНСКИОТ ПРАТЕНИК ХАЈНДЛ ТРЕТ ПАТ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА

ГЕРМАНСКИОТ ПРАТЕНИК ХАЈНДЛ ТРЕТ ПАТ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА

Германскиот специјален пратеник за Македонија, Јоханес Хајндл во вторник повторно ќе допатува во Македонија, јавува агенцијата Мета. Тој ќе се срет ...
ХАЈНДЛ: НЕ ЈА ИСКЛУЧУВАМ МОЖНОСТА ОД ПОСЛЕДИЦИ ЗА ОНИЕ ШТО ЌЕ ГИ ПОПРЕЧУВААТ ПРОМЕНИТЕ

ХАЈНДЛ: НЕ ЈА ИСКЛУЧУВАМ МОЖНОСТА ОД ПОСЛЕДИЦИ ЗА ОНИЕ ШТО ЌЕ ГИ ПОПРЕЧУВААТ ПРОМЕНИТЕ

Договорот од Пржино и натаму е добра основа за изнаоѓање на решение за кризата во Македонија, вели во интервју за „Дојче веле“ специјалниот пратеник н ...
1 2 3 10 / 24 НАПИСИ