Таг: Јордан Мијалков

АЛЕКСАНДРА МИЈАЛКОВА И СИНОТ ЈОРДАН ДОБИЈА ДОЗВОЛА ДА СИ ПОСЕДАТ СО ОБВИНЕТИОТ САШО МИЈАЛКОВ НА ПАУЗА ВО СУДНИЦА

АЛЕКСАНДРА МИЈАЛКОВА И СИНОТ ЈОРДАН ДОБИЈА ДОЗВОЛА ДА СИ ПОСЕДАТ СО ОБВИНЕТИОТ САШО МИЈАЛКОВ НА ПАУЗА ВО СУДНИЦА

На обвинетиот Сашо Мијалков, кој денеска од притвор беше спроведен на завршните зборови за незаконската набавка на британска опрема за прислушување, в ...
ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНА ВО ПОЖАРОТ ЗАД „РАМСТОР“

ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНА ВО ПОЖАРОТ ЗАД „РАМСТОР“

Едно лице е почина во пожарот во објектот зад трговскиот центар „Рамстор“ на улицата Јордан Мијалков, велат од Министерството за здравство. Починат ...
СЕ ЗАПАЛИ КУЌА НА „ЈОРДАН МИЈАЛКОВ“, ИМА ПОВРЕДЕНИ

СЕ ЗАПАЛИ КУЌА НА „ЈОРДАН МИЈАЛКОВ“, ИМА ПОВРЕДЕНИ

Куќа на улицата Јордан Мијалков во центарот на Скопје, близу трговскиот центар „Рамстор“, се запали околу пладне. Од куќата се шири црн чан, а како шт ...
КЉУСЕВ И МИЈАЛКОВ МИ РЕКОА ТАЈНО ДА ГИ ВРАТАМ ВОЈНИЦИТЕ ОД ХРВАТСКА, ВЕЛИ ВАЊА БИТОЉАНУ, ДИРЕКТОР НА ПАЛЕР МАКЕДОНИЈА

КЉУСЕВ И МИЈАЛКОВ МИ РЕКОА ТАЈНО ДА ГИ ВРАТАМ ВОЈНИЦИТЕ ОД ХРВАТСКА, ВЕЛИ ВАЊА БИТОЉАНУ, ДИРЕКТОР НА ПАЛЕР МАКЕДОНИЈА

    Со сеќавањата на Вања Битољану, директорот на првата македонска авиокомпанија „Палер Македонија“, САКАМДАКАЖАМ.МК ја продолжув ...
ЈОРДАН МИЈАЛКОВ МЕ ПРОТНА В КУЈНА ЗА ДА ИЗВЕСТУВАМ, РАСКАЖУВА АНА ПАНОВСКА ЗА ДЕНОВИТЕ КОГА СЕ РАСПАЃАШЕ ЈУГОСЛАВИЈА

ЈОРДАН МИЈАЛКОВ МЕ ПРОТНА В КУЈНА ЗА ДА ИЗВЕСТУВАМ, РАСКАЖУВА АНА ПАНОВСКА ЗА ДЕНОВИТЕ КОГА СЕ РАСПАЃАШЕ ЈУГОСЛАВИЈА

    Новинарката Ана Пановска беше одговорен уредник на информативната програма на МТВ од крајот на 1990 до почетокот на 1994 г ...
5 / 5 НАПИСИ