Таг: камион

1 2 3 10 / 29 НАПИСИ
МИГРАНТ ОД МАРОКО МУ СКРШИЛ ПРСТ НА ПОЛИЦАЕЦ КОЈ ГО ФАТИЛ КАКО БЕГА НА ПОКРИВОТ НА УНГАРСКИ КАМИОН КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

МИГРАНТ ОД МАРОКО МУ СКРШИЛ ПРСТ НА ПОЛИЦАЕЦ КОЈ ГО ФАТИЛ КАКО БЕГА НА ПОКРИВОТ НА УНГАРСКИ КАМИОН КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

Полицаец кој во саботата бркал и фатил мигрант од Мароко, кој се качил на унгарски камион за да продолжи на север, добил фрактура на едниот прст кога ...
МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ПОВРЕДЕН ВО ПОЖАРИТЕ ВО ГРЦИЈА, МУ СЕ ЗАПАЛИЛ КАМИОНОТ

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ПОВРЕДЕН ВО ПОЖАРИТЕ ВО ГРЦИЈА, МУ СЕ ЗАПАЛИЛ КАМИОНОТ

Македонски државјанин е повреден во пожарите кои веќе неколку дена се активни во Грција, соопшти Министерството за надворешни работи. Станува збор за ...
ОСУМНАЕСЕТМИНА МИГРАНТИ ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН БЛИЗУ СОФИЈА

ОСУМНАЕСЕТМИНА МИГРАНТИ ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН БЛИЗУ СОФИЈА

Осумнаесетмина странски државјани се пронајдени мртви во камион близу Софија, објави министерството за внатрешни работи. Камионот бил оставен покрај с ...
ВОЗАЧОТ НА КАМИОНОТ КОЈ ПРОПАДНА ВО ФОНТАНАТА НА ПЛОШТАД Е ПРИВЕДЕН И ПИШАНА МУ Е КАЗНА, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ

ВОЗАЧОТ НА КАМИОНОТ КОЈ ПРОПАДНА ВО ФОНТАНАТА НА ПЛОШТАД Е ПРИВЕДЕН И ПИШАНА МУ Е КАЗНА, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ

Возачот на камионот кој утрово пропадна во фонтаната на Плоштад Македонија во Скопје „е приведен и изведен пред суд“, соопшти Град Скопје. Велат дека ...
ПАК ПРОПАДНА КАМИОН ВО ФОНТАНАТА НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА

ПАК ПРОПАДНА КАМИОН ВО ФОНТАНАТА НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА

Утрово пак пропадна камион во фонтаната на Плоштад Македонија во Скопје. Камионот е пропаднат во површинската фонтана направена во времето на Коце Тра ...
ПАК ПРОПАДНА КАМИОН ВО ФОНТАНАТА НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА

ПАК ПРОПАДНА КАМИОН ВО ФОНТАНАТА НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА

Пак пропадна камион во фонтаната на Плоштадот Макадонија во Скопје. Од утрово, на Плоштадот се поставува бина и шатори за фестивалот на пивото „Пиволе ...
БРОЈКАТА НА ЗАГИНАТИ ПОРАСНА НА ШЕСТ ОТКАКО КАМИОН ВЛЕТА НА УЛИЧНА ЗАБАВА ВО ХОЛАНДИЈА

БРОЈКАТА НА ЗАГИНАТИ ПОРАСНА НА ШЕСТ ОТКАКО КАМИОН ВЛЕТА НА УЛИЧНА ЗАБАВА ВО ХОЛАНДИЈА

Бројката на загинати во несреќата кога камион влета на улична забава во село јужно од Ротердам порасна на шест, а уште седум други лица се во болница, ...
ПОВРЕДЕНИ СЕ 24 ЛИЦА, ДВАЈЦА СЕ В БОЛНИЦА, ИМАЛО 49 БЕГАЛЦИ ОД СИРИЈА ВО КАМИОНОТ ШТО ИЗЛЕТА ОД ПАТОТ НА КЛУЧКАТА КАЈ МАРВИНЦИ

ПОВРЕДЕНИ СЕ 24 ЛИЦА, ДВАЈЦА СЕ В БОЛНИЦА, ИМАЛО 49 БЕГАЛЦИ ОД СИРИЈА ВО КАМИОНОТ ШТО ИЗЛЕТА ОД ПАТОТ НА КЛУЧКАТА КАЈ МАРВИНЦИ

Во вчерашната сообраќајна несреќа на клучката кај Марвинци повредени се 24 мигранти, а двајца со тешки повреди се задржани в болница. Несреќата се слу ...
ВО НАПУШТЕН КАМИОН ВО ТЕКСАС ПРОНАЈДЕНИ 46 ТЕЛА

ВО НАПУШТЕН КАМИОН ВО ТЕКСАС ПРОНАЈДЕНИ 46 ТЕЛА

Најмалку 46 луѓе се пронајдени мртви во напуштен камион на периферијата на Сан Антонио, Тексас. Уште 16 лица, од кои четири деца, се превезени во болн ...
ВО 1950-ТИТЕ ГОДИНИ ВЕЛЕШАНИ ПОЛАГАЛЕ ЗА КОЛА ВОЗЕЈЌИ КАМИОН ДВА ДЕНА, СО ПРЕСПИВАЊЕ ВО НЕГОТИНО

ВО 1950-ТИТЕ ГОДИНИ ВЕЛЕШАНИ ПОЛАГАЛЕ ЗА КОЛА ВОЗЕЈЌИ КАМИОН ДВА ДЕНА, СО ПРЕСПИВАЊЕ ВО НЕГОТИНО

Осумдесетишестгодишниот велешанец Благој Панов има возачка дозвола која датира од пред 67 години. Издадена е на 6 август 1955, десетина години веќе не ...
1 2 3 10 / 29 НАПИСИ