Таг: Канал 5

ГРЕЈАЧИ НА СЕДИШТА

ГРЕЈАЧИ НА СЕДИШТА

Навистина е неверојатно како во оваа земја, што несопирливо ита кон ЕУ, на прогон се изложуваат тие што ќе укажат на корупција, а не корумпираните. ...
„НЕ СТЕ ТУКА ДА ПОСТАВУВАТЕ ПРАШАЊА И ДА ДАВАТЕ КОМЕНТАРИ“, ОДГОВОР НА МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ ЗОШТО ПЛАЌАМЕ ПОСКАП ГАС ОД БЕРЗАНСКАТА ЦЕНА

„НЕ СТЕ ТУКА ДА ПОСТАВУВАТЕ ПРАШАЊА И ДА ДАВАТЕ КОМЕНТАРИ“, ОДГОВОР НА МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ ЗОШТО ПЛАЌАМЕ ПОСКАП ГАС ОД БЕРЗАНСКАТА ЦЕНА

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работ ...
МАЛА НЕПРИЈАТНОСТ

МАЛА НЕПРИЈАТНОСТ

Космичка правда ли е? Или навистина каменот од блиску доаѓа? ...
ДРЖ’ ГО КРАДЕЦОТ

ДРЖ’ ГО КРАДЕЦОТ

1Ајде и понатаму да се занимаваме со платите и бонусите на СЈО. Тоа е многу поважно прашање од тоа што Уставниот суд одлучи да расправа за иницијатива ...
ВОЗБУДЕНИ ПРАЗНИКОЉУПЦИ

ВОЗБУДЕНИ ПРАЗНИКОЉУПЦИ

1 Добро утро Македонци, драги сограѓани. Дали се наспавте? Или ќе поспиеме уште малку? Уште едно десетина години, а може и малку подолго. Дали по р ...
ТЕЛЕВИЗИЈАТА ЧИЈ ГАЗДА Е ИЗБЕГАН НЕ Е ПОД ИСТРАГА, ВО ДРУГИ МЕДИУМИ СЈО БАРАЛО ДОКУМЕНТИ ЗА ДРУГИ ИСТРАГИ

ТЕЛЕВИЗИЈАТА ЧИЈ ГАЗДА Е ИЗБЕГАН НЕ Е ПОД ИСТРАГА, ВО ДРУГИ МЕДИУМИ СЈО БАРАЛО ДОКУМЕНТИ ЗА ДРУГИ ИСТРАГИ

Специјалното јавно обвинителство  не води истрага  против ниеден медиум , кажа специјалната обвинителка Ленче Ристоска на вчерашната прес-конференција ...
ВО ВАКВИ МОМЕНТИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ СИ СЕДИ ДОМА, МУ ПОРАЧА ХАН НА ИВАНОВ

ВО ВАКВИ МОМЕНТИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ СИ СЕДИ ДОМА, МУ ПОРАЧА ХАН НА ИВАНОВ

Еврокомесарот за проширување и за добрососедска политика, Јоханес Хан, во интервју за ТВ Канал 5 рече дека не сака да ја коментира одлуката на претсед ...
СЈО ГИ ЧЕШЛА МЕДИУМСКИТЕ ИЗБОРНИ ДОНАЦИИ ЗА ВМРО-ДПМНЕ

СЈО ГИ ЧЕШЛА МЕДИУМСКИТЕ ИЗБОРНИ ДОНАЦИИ ЗА ВМРО-ДПМНЕ

Истражителите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на 17февруари, кога влегоа во медиумската куќа Медиа принт Македонија (МПМ) барале документи, ...

СУБВЕНЦИЈА ЗА КАТИЦА

   1 Што убаво име му дало Специјалното обвинителство на неговата прва акција. Титаник.  Настанот буди морничави слики, ама изборот на име ...
10 / 10 НАПИСИ