Таг: карантин

1 2 3 11 10 / 110 НАПИСИ
КАРАНТИНОТ ВО МЕЛБУРН НЕ ДАВА РЕЗУЛТАТИ, РЕКОРДНА БРОЈКА НОВОЗАРАЗЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО АВСТРАЛИЈА

КАРАНТИНОТ ВО МЕЛБУРН НЕ ДАВА РЕЗУЛТАТИ, РЕКОРДНА БРОЈКА НОВОЗАРАЗЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО АВСТРАЛИЈА

Австралија го имаше најлошиот ден од почетокот на епидемијата на коронавирусот, што ги зголеми грижите дека шестнеделниот карантин во Мелбурн не функц ...
ПЕТ МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ НА МЕЛБУРН ОДАТ ВО ШЕСТНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

ПЕТ МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ НА МЕЛБУРН ОДАТ ВО ШЕСТНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

Премиерот на австралиската сојузна држава Викторија, Даниел Ендрјус, објави дека целиот Мелбурн ќе биде ставен во шестнеделен карантин, откако бројот ...
КОЈ САКА НЕКА СИ СЕДИ ДОМА, НЕ Е ЗАБРАНЕТО, НИЕ НЕМА ДА ЗАТВОРАМЕ НИШТО, КАЖА БОРИСОВ ПО ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО БУГАРИЈА

КОЈ САКА НЕКА СИ СЕДИ ДОМА, НЕ Е ЗАБРАНЕТО, НИЕ НЕМА ДА ЗАТВОРАМЕ НИШТО, КАЖА БОРИСОВ ПО ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО БУГАРИЈА

Бугарскиот премиер Бојко Борисов вели дека нема намера повторно да ја затвора земјата, иако расте бројот на заразени со коронавирус. Одговарајќи на но ...
300.000 ЖИТЕЛИ НА МЕЛБУРН СТАВЕНИ ВО ЕДНОМЕСЕЧЕН КАРАНТИН ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

300.000 ЖИТЕЛИ НА МЕЛБУРН СТАВЕНИ ВО ЕДНОМЕСЕЧЕН КАРАНТИН ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

Околу 300.000 луѓе од предградијата на Мелбурн ќе бидат ставени во едномесечен карантин откако во изминатите две недели бројката новозаразени со корон ...
АНГЛИСКИОТ ГРАД ЛЕСТЕР СТАВЕН ВО КАРАНТИН ПО ПОСЛЕДНОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

АНГЛИСКИОТ ГРАД ЛЕСТЕР СТАВЕН ВО КАРАНТИН ПО ПОСЛЕДНОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

Англискиот град Лестер е ставен во строг карантин по последното локално ширење на коронавирусот, што уследи додека премиерот Борис Џонсон се обидува д ...
ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ ВО КЛАНИЦАТА ВО ГИТЕРСЛОХ УКАЖА НА ЛОШИТЕ УСЛОВИ ВО КОИ ЖИВЕАТ РАБОТНИЦИТЕ ОД ИСТОЧНА ЕВРОПА, МЕЃУ НИВ И МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ

ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ ВО КЛАНИЦАТА ВО ГИТЕРСЛОХ УКАЖА НА ЛОШИТЕ УСЛОВИ ВО КОИ ЖИВЕАТ РАБОТНИЦИТЕ ОД ИСТОЧНА ЕВРОПА, МЕЃУ НИВ И МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ

Премиерот на германската сојузна држава Северна Рајна-Вестфалија, Армин Лашет, прогласи карантин во областа Гитерслох по масовното ширење на коронавир ...
ЗА ОТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ БЕЗ ТЕСТОВИ И КАРАНТИН ТРЕБА ДА СЕ ДОГОВОРИМЕ СО СОСЕДНИТЕ ЗЕМЈИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ЗА ОТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ БЕЗ ТЕСТОВИ И КАРАНТИН ТРЕБА ДА СЕ ДОГОВОРИМЕ СО СОСЕДНИТЕ ЗЕМЈИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Комисијата за заразни болести донесе одлука да се отворат казината и автомат клубовите, да профункционира јавниот превоз во Тетово, а на крајот на нед ...
ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА СЕ СУДРИ СО ЖИТЕЛИТЕ НА СТАНБЕН БЛОК ВО ГЕТИНГЕН ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД КАРАНТИН

ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА СЕ СУДРИ СО ЖИТЕЛИТЕ НА СТАНБЕН БЛОК ВО ГЕТИНГЕН ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД КАРАНТИН

Дополнителни полициски сили се испратени да го обезбедуваат карантинот во еден станбен блок во Гетинген, откако во саботата имаше насилни обиди за изл ...
СТРАНЦИТЕ КОИ САМО ТРАНЗИТИРААТ НИЗ МАКЕДОНИЈА, АКО ЈА ИЗГУБАТ ИЗЈАВАТА ЗА ВЛЕЗ, ОСТАНУВААТ 14 ДЕНА ВО КАРАНТИН

СТРАНЦИТЕ КОИ САМО ТРАНЗИТИРААТ НИЗ МАКЕДОНИЈА, АКО ЈА ИЗГУБАТ ИЗЈАВАТА ЗА ВЛЕЗ, ОСТАНУВААТ 14 ДЕНА ВО КАРАНТИН

На странците кои само транзитираат низ Република Северна Македонија, властите им даваат вкупно 5 часа да стигнат од еден и да ја напуштат државата на ...
ПЛАНИРАМЕ ЈАВНО ДА ГИ ОБЈАВУВАМЕ ИМИЊАТА НА ЛИЦАТА КОИ ОДБИВААТ ДА ПРИМАТ РЕШЕНИЈА ЗА ИЗОЛАЦИЈА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ПЛАНИРАМЕ ЈАВНО ДА ГИ ОБЈАВУВАМЕ ИМИЊАТА НА ЛИЦАТА КОИ ОДБИВААТ ДА ПРИМАТ РЕШЕНИЈА ЗА ИЗОЛАЦИЈА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче рече дека побарале помош од правната служба на Собранието во издавање и доставување на решенијата за изолација н ...
1 2 3 11 10 / 110 НАПИСИ