Таг: карате

КАРАТИСТОТ ПАВЛОВ ВО ПАРИЗ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА ЈА ОСТВАРИ ОЛИМПИСКАТА НОРМА ЗА ТОКИО

КАРАТИСТОТ ПАВЛОВ ВО ПАРИЗ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА ЈА ОСТВАРИ ОЛИМПИСКАТА НОРМА ЗА ТОКИО

Емил Павлов, најдобриот македонски каратист кој неодамна во Москва освои злато, ја продолжи борбата за норма за Олимписките игри во Токио. Во второто ...
ЗЛАТО ЗА КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ НА СВЕТСКАТА ПРЕМИЕР ЛИГА ВО МОСКВА

ЗЛАТО ЗА КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ НА СВЕТСКАТА ПРЕМИЕР ЛИГА ВО МОСКВА

Каратистот Емил Павлов го освои златниот медал во својата категорија - 60 кг на Светската премиер лига што се одржа во Москва. Павлов е кандидат за Ол ...
КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ ОСВОИ БРОНЗА НА ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОНАТ ВО ШПАНИЈА

КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ ОСВОИ БРОНЗА НА ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОНАТ ВО ШПАНИЈА

Каратистот Емил Павлов на Европското првенство во Шпанија го освои бронзениот медал и е единствениот македонски претставник што од Гвадалахара се враќ ...
САМО ЕМИЛ ПАВЛОВ Е СИГУРЕН ПАТНИК ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КАРАТЕ ВО ШПАНИЈА 

САМО ЕМИЛ ПАВЛОВ Е СИГУРЕН ПАТНИК ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КАРАТЕ ВО ШПАНИЈА 

Од македонските каратисти само годинашниов европски шампион во карате од Нови Сад и носителот на златниот медал од шампионатот на стариот котнинент од ...
КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ ПО ВТОРПАТ ЕВРОПСКИ ПРВАК

КАРАТИСТОТ ЕМИЛ ПАВЛОВ ПО ВТОРПАТ ЕВРОПСКИ ПРВАК

На Европското првенство во карате, што се одржа во Србија, македонскиот репрезентативец Емил Павлов се закити со златниот медал, со што по вторпат ја ...
МАКПЕТРОЛ ДОМИНИРАШЕ НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО ВО КАРАТЕ СО ДЕВЕТ ОСВОЕНИ МЕДАЛИ

МАКПЕТРОЛ ДОМИНИРАШЕ НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО ВО КАРАТЕ СО ДЕВЕТ ОСВОЕНИ МЕДАЛИ

Каратистите на Макпетрол освоија девет медали на државното првенство за сениор(к)и, што викендов се одржа во Штип, со што само го потврди статусот на ...
МОНИКА СТЕФАНОВСКА ДЕВЕТТА НА ПРВИОТ ТУРНИР ОД КАРАТЕ ПРЕМИЕРЛИГАТА ВО ПАРИЗ

МОНИКА СТЕФАНОВСКА ДЕВЕТТА НА ПРВИОТ ТУРНИР ОД КАРАТЕ ПРЕМИЕРЛИГАТА ВО ПАРИЗ

Моника Стефановска го оствари најдобриот резултат меѓу македонските каратисти кои настапија на првиот турнир од светската Премиерлига, што се одржа во ...
ТРИ ПРИЗНАНИЈА ЗА КАРАТИСТИТЕ НА МАКПЕТРОЛ НА ИЗБОРОТ НА НАЈДОБРИТЕ СПОРТИСТИ

ТРИ ПРИЗНАНИЈА ЗА КАРАТИСТИТЕ НА МАКПЕТРОЛ НА ИЗБОРОТ НА НАЈДОБРИТЕ СПОРТИСТИ

Каратистите на Макпетрол се закитија со три признанија на изборот на најдобрите спортисти, што на крајот на секоја година го организираат Град Скопје ...
ДВЕ ЗЛАТА И СРЕБРО ЗА МАКЕДОНСКИТЕ КАРАТИСТИ НА ЕВРОПСКАТА УНИВЕРЗИЈАДА

ДВЕ ЗЛАТА И СРЕБРО ЗА МАКЕДОНСКИТЕ КАРАТИСТИ НА ЕВРОПСКАТА УНИВЕРЗИЈАДА

Македонските каратисти се враќаат со два златни и еден сребрен медал од Европското универзитетско првенство, кое што се одржа во Куимбра, Португалија. ...
9 / 9 НАПИСИ