Таг: Каталонија

1 5 6 768 / 68 НАПИСИ
ОВА Е СРАМНО, КАЖА ПИКЕ ОТКАКО ГЛАСАШЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА НЕЗАВИСНОСТ

ОВА Е СРАМНО, КАЖА ПИКЕ ОТКАКО ГЛАСАШЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА НЕЗАВИСНОСТ

Капитенот на Барселона, Жерард Пике утрово гласаше на рефередумот за независност. Пике излезе на едно од гласачките места пред да замине на стадионот ...
ШПАНСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ГУМЕНИ КУРШУМИ ГО СПРЕЧУВА РЕФЕРЕНДУМОТ ВО КАТАЛОНИЈА

ШПАНСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ГУМЕНИ КУРШУМИ ГО СПРЕЧУВА РЕФЕРЕНДУМОТ ВО КАТАЛОНИЈА

Шпанската полиција пукаше со гумени куршуми кон едно гласачко место во главниот град на Каталонија, Барселона. Неколку луѓе се повредени, јавуваат лок ...
АКО СЕ ОСАМОСТОИ, КАТАЛОНИЈА ЌЕ БИДЕ ДЕВЕТТА НАЈБОГАТА ДРЖАВА ВО ЕВРОПА

АКО СЕ ОСАМОСТОИ, КАТАЛОНИЈА ЌЕ БИДЕ ДЕВЕТТА НАЈБОГАТА ДРЖАВА ВО ЕВРОПА

Каталонија денеска гласа за своја независност. Доколку полицијата го дозволи тоа, бидејќи централната власт го прогласи референдумот за неуставен и в ...
КАТАЛОНИЈА МОЖЕ ДА ПРОГЛАСИ ОТЦЕПУВАЊЕ ОД ШПАНИЈА 48 ЧАСА ПО РЕФЕРЕНДУМОТ

КАТАЛОНИЈА МОЖЕ ДА ПРОГЛАСИ ОТЦЕПУВАЊЕ ОД ШПАНИЈА 48 ЧАСА ПО РЕФЕРЕНДУМОТ

Челниците на Каталонија изјавија дека би можеле да прогласат отцепување од Шпанија 48 часа по завршувањето на референдумот, што е најавен за недела, и ...
ПОЛИЦИЈАТА ЌЕ ГИ ОКУПИРА ГЛАСАЧКИТЕ МЕСТА ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ РЕФЕРЕНДУМОТ ВО КАТАЛОНИЈА

ПОЛИЦИЈАТА ЌЕ ГИ ОКУПИРА ГЛАСАЧКИТЕ МЕСТА ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ РЕФЕРЕНДУМОТ ВО КАТАЛОНИЈА

Шпанската влада потврди дека ќе распореди илјадници полицајци на гласачките места, за да ги спречи луѓето да гласаат на референдумот за независност на ...
БАРСЕЛОНА Е ЗА НЕЗАВИСНА КАТАЛОНИЈА, НО САКА ДА ПРОДОЛЖИ ДА ИГРА ВО ШПАНСКАТА ЛИГА

БАРСЕЛОНА Е ЗА НЕЗАВИСНА КАТАЛОНИЈА, НО САКА ДА ПРОДОЛЖИ ДА ИГРА ВО ШПАНСКАТА ЛИГА

Фудбалскиот клуб Барселона беше сѐ само не неутрален набљудувач по прашањето на независноста на Каталонија во изминатите години. Клубот јасно се став ...
ШПАНСКАТА ПОЛИЦИЈА УАПСИ КАТАЛОНСКИ ФУНКЦИОНЕРИ ЗА ДА ГО СПРЕЧИ РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА НЕЗАВИСНОСТ

ШПАНСКАТА ПОЛИЦИЈА УАПСИ КАТАЛОНСКИ ФУНКЦИОНЕРИ ЗА ДА ГО СПРЕЧИ РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА НЕЗАВИСНОСТ

Шпанската полиција уапси висок официјален претставник на Каталонија и изврши рација во регионалните владини министерства вклучени во организирањето на ...
БАРСЕЛОНА ГО ПОДДРЖА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ОТЦЕПУВАЊЕ НА КАТАЛОНИЈА ОД ШПАНИЈА

БАРСЕЛОНА ГО ПОДДРЖА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ОТЦЕПУВАЊЕ НА КАТАЛОНИЈА ОД ШПАНИЈА

Фудбалскиот клуб Барселона вели дека поддржува одржување референдум за независност на Каталонија од Шпанија. Во денешното соопштение на Барселона се в ...
1 5 6 768 / 68 НАПИСИ