Таг: Клиника за инфективни болести

1 2 3 4 5 20 / 42 НАПИСИ
СЕДУМ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ, ТРОЈЦА ВО ПОТЕШКА СОСТОЈБА

СЕДУМ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ, ТРОЈЦА ВО ПОТЕШКА СОСТОЈБА

Четворица новозаболени од мали сипаници (морбили) вчера се примени на болничко лекување на Клиниката за инфективни болести во Скопје, а тројца други б ...
13 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ, ДЕТЕ И ВОЗРАСЕН ВО ТЕШКА СОСТОЈБА

13 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ, ДЕТЕ И ВОЗРАСЕН ВО ТЕШКА СОСТОЈБА

На Клиниката за инфективни болести во текот на последното деноноќие регистрирани 13 новозаболени од мали сипаници (морбили), од кои на лекување се при ...
ПОЧИНАТОТО ДЕТЕ СО МАЛИ СИПАНИЦИ СЕ ЗАРАЗИЛО ОД ТАТКОТО

ПОЧИНАТОТО ДЕТЕ СО МАЛИ СИПАНИЦИ СЕ ЗАРАЗИЛО ОД ТАТКОТО

Тринаесетмесечното дете од Свети Николе, кое вчера попладне почина од компликации предизвикани од мали сипаници на Клиниката за детски болести, претхо ...
ПОЧИНА ШЕСТМЕСЕЧНО БЕБЕ ОД КОМПЛИКАЦИИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ

ПОЧИНА ШЕСТМЕСЕЧНО БЕБЕ ОД КОМПЛИКАЦИИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ

Шестмесечно бебе од Куманово утрово починало на Клиниката за инфективни болести од компликациите предизвикани од мали сипаници, кажа министерот за здр ...
ДЕВЕТ НОВИ ЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ

ДЕВЕТ НОВИ ЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ

Во текот на последното деноноќие на Клиниката за инфективни болести прегледани се нови 9 болни од мали сипаници, а 4 од нив се примени на болничко лек ...
ЧЕКАМЕ ОБВИНИТЕЛСТВО ДА НАПРАВИ КОНТРОЛА ЗА ПОГРЕШНИТЕ НАЛЕПНИЦИ НА ВАКЦИНИТЕ ЗА МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ЧЕКАМЕ ОБВИНИТЕЛСТВО ДА НАПРАВИ КОНТРОЛА ЗА ПОГРЕШНИТЕ НАЛЕПНИЦИ НА ВАКЦИНИТЕ ЗА МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Основното јавно обвинителство (OJO) сѐ уште не направило проверки во Министерството за здравство за грешните налепници на вакцините МРП (морбили, рубе ...
ШЕСТ ДЕЦА НА ВОЗРАСТ ДО 2,5 ГОДИНИ ПРИМЕНИ НА ИНФЕКТИВНА СО ЗАПАЛЕНИЕ НА БЕЛИ ДРОБОВИ КАКО КОМПЛИКАЦИЈА ОД ЗАРАЗА СО МАЛИ СИПАНИЦИ

ШЕСТ ДЕЦА НА ВОЗРАСТ ДО 2,5 ГОДИНИ ПРИМЕНИ НА ИНФЕКТИВНА СО ЗАПАЛЕНИЕ НА БЕЛИ ДРОБОВИ КАКО КОМПЛИКАЦИЈА ОД ЗАРАЗА СО МАЛИ СИПАНИЦИ

Шест ново заразени деца со мали сипаници (морбили) вчера се примени на Клиниката за инфективни болести, бидејќи болеста предизвикала пневмонија. Од Ми ...
ТРОЈЦА НОВОЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГИ ПОПИША ВАКЦИНИТЕ СО ПОГРЕШНИ ДЕКЛАРАЦИИ

ТРОЈЦА НОВОЗАРАЗЕНИ СО МАЛИ СИПАНИЦИ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГИ ПОПИША ВАКЦИНИТЕ СО ПОГРЕШНИ ДЕКЛАРАЦИИ

На Клиниката за инфективни болести во последното деноноќие примени се едно дете и еден возрасен, кои се заразиле од морбили, а прегледана е уште една ...
ЕДНОМЕСЕЧНО БЕБЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ ПРЕФРЛЕНО ОД ДЕТСКА КЛИНИКА НА ИНФЕКТИВНА СЕ ЗАРАЗИЛО СО СИПАНИЦИ, ШЕСТ НОВОЗАБОЛЕНИ

ЕДНОМЕСЕЧНО БЕБЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ ПРЕФРЛЕНО ОД ДЕТСКА КЛИНИКА НА ИНФЕКТИВНА СЕ ЗАРАЗИЛО СО СИПАНИЦИ, ШЕСТ НОВОЗАБОЛЕНИ

Во последното деноноќие на Клиниката за инфективни болести биле прегледани шест пациенти со симптоми на мали сипаници (морбили), при што едномесечно б ...
НЕВАКЦИНИРАНО 11-МЕСЕЧНО ДЕТЕ СО МАЛИ СИПАНИЦИ ПРИМЕНО НА ИНФЕКТИВНА, МВР ПОСТАПУВА ПО НАРЕДБАТА НА ОЈО ВО ИСТРАГАТА ЗА ПОГРЕШНИТЕ ЛЕПЕНКИ НА ВАКЦИНИТЕ, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

НЕВАКЦИНИРАНО 11-МЕСЕЧНО ДЕТЕ СО МАЛИ СИПАНИЦИ ПРИМЕНО НА ИНФЕКТИВНА, МВР ПОСТАПУВА ПО НАРЕДБАТА НА ОЈО ВО ИСТРАГАТА ЗА ПОГРЕШНИТЕ ЛЕПЕНКИ НА ВАКЦИНИТЕ, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

На Клиниката за инфективни болести во текот на последното деноноќие прегледани се четворица новозаболени со мали сипаници, од кои на лекување е задржа ...
1 2 3 4 5 20 / 42 НАПИСИ