Таг: Клиника за ортопедија

ВО СКОПЈЕ ФАЛАТ ОРТОПЕДИ ЗА ПРЕГЛЕДИ НА БЕБИЊА И ДЕЦА, А СЕ ЗЛОУПОТРЕБУВААТ ПРИОРИТЕТНИТЕ УПАТИ, ВЕЛИ Д-Р МИЛЕНА БОГОЈЕВСКА-ДОКСЕВСКА ОД КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДИЈА

ВО СКОПЈЕ ФАЛАТ ОРТОПЕДИ ЗА ПРЕГЛЕДИ НА БЕБИЊА И ДЕЦА, А СЕ ЗЛОУПОТРЕБУВААТ ПРИОРИТЕТНИТЕ УПАТИ, ВЕЛИ Д-Р МИЛЕНА БОГОЈЕВСКА-ДОКСЕВСКА ОД КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДИЈА

Мал е бројот на ортопеди во Скопје за прегледи на бебиња и деца во развој, а ненавременото спроведување на ортопедските прегледи во детството,во најст ...
СЀ ПОМАЛКУ ПАЦИЕНТИ ИСПРАЌАМЕ ВО СТРАНСТВО ЗА ТУМОРИ НА КОСКИ, ОТИ ИМАМЕ УСЛОВИ ДА ГИ ОПЕРИРАМЕ КАЈ НАС, ВЕЛАТ ДОКТОРИТЕ ОД КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДИЈА

СЀ ПОМАЛКУ ПАЦИЕНТИ ИСПРАЌАМЕ ВО СТРАНСТВО ЗА ТУМОРИ НА КОСКИ, ОТИ ИМАМЕ УСЛОВИ ДА ГИ ОПЕРИРАМЕ КАЈ НАС, ВЕЛАТ ДОКТОРИТЕ ОД КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДИЈА

Сѐ помалку пациенти со малигни заболувања на коскениот систем се праќаат на лекување во странство, бидејќи со реновираните оддели на Клиниката за орто ...
ГЕРМАНИЈА ДОНИРАШЕ ФРИЖИДЕР ЗА КОСКЕНАТА БАНКА, ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА ГО ПОМОГНА МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО СО 1,45 МИЛИОНИ ЕВРА

ГЕРМАНИЈА ДОНИРАШЕ ФРИЖИДЕР ЗА КОСКЕНАТА БАНКА, ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА ГО ПОМОГНА МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО СО 1,45 МИЛИОНИ ЕВРА

Германската амбасада во земјава денеска донираше лабораториски фрижидер за презервација на коски и коскени ткива кој ќе биде дел од Банката за коскени ...
КОСКЕНА БАНКА И ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА КОСКИ И ОД ПОЧИНАТИ ДАРИТЕЛИ ВО ФОКУСОТ НА КНИГАТА НА 4 ДОКТОРИ ОД КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДИЈА

КОСКЕНА БАНКА И ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА КОСКИ И ОД ПОЧИНАТИ ДАРИТЕЛИ ВО ФОКУСОТ НА КНИГАТА НА 4 ДОКТОРИ ОД КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДИЈА

Четворица специјалисти од Универзитетската клиника за ортопедски болести во Скопје ги актуелизираат прашањата и дилемите за трансплантацијата на коски ...
ДАЛИП ЈАХЈА Е НОВ ДИРЕКТОР НА КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДИЈА ОТКАКО КАМНАР СЕ ПОВЛЕЧЕ

ДАЛИП ЈАХЈА Е НОВ ДИРЕКТОР НА КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДИЈА ОТКАКО КАМНАР СЕ ПОВЛЕЧЕ

Доктор Далип Јахја е назначен за нов директор на Клиниката за ортопедија, соопшти Министерството за здравство. Д-р Јахја доаѓа од Клиниката за траумат ...
ДИРЕКТОРОТ НА КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДИЈА ВИКТОР КАМНАР ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ДИРЕКТОРОТ НА КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДИЈА ВИКТОР КАМНАР ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Директорот на Клиниката за ортопедија д-р Виктор Камнар се повлекува од функцијата, потврди тој за САКАМДАКАЖАМ.МК. „Се повлекувам од директор, ост ...
ПЕТ ДЕНА, ПЕТ ПАТИ ЈА ШЕТАЛЕ СО СКРШЕН КОЛК И НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19 ОД КЛИНИЧКИ ДО „8 СЕПТЕМВРИ“, ПА СЕ ОПЕРИРАЛА НА ПРИВАТНА КЛИНИКА

ПЕТ ДЕНА, ПЕТ ПАТИ ЈА ШЕТАЛЕ СО СКРШЕН КОЛК И НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19 ОД КЛИНИЧКИ ДО „8 СЕПТЕМВРИ“, ПА СЕ ОПЕРИРАЛА НА ПРИВАТНА КЛИНИКА

Жена на 85-годишна возраст, со скршеница на колкот и со негативен тест на коронавирус, пет дена, пет пати ја возеле на релација Клинички центар - Град ...
ДЕСЕТ ПОВРЕДЕНИ ПАТНИЦИ ОД ПРЕВРТЕНИОТ АВТОБУС КАЈ ЛЕСКОВАЦ ОСТАНУВААТ НА ЛЕКУВАЊЕ ВО СРБИЈА

ДЕСЕТ ПОВРЕДЕНИ ПАТНИЦИ ОД ПРЕВРТЕНИОТ АВТОБУС КАЈ ЛЕСКОВАЦ ОСТАНУВААТ НА ЛЕКУВАЊЕ ВО СРБИЈА

Уште десет македонски државјани повредени во сообраќајната несреќа на 16 декември, кога во близина на Лесковац се преврте автобус, се на лекување во с ...
ЛЕКАРИ НА ОРТОПЕДИЈА ВО СКОПЈЕ ОДБИЛЕ ДА ГО ОПЕРИРААТ ОТИ БИЛ ХИВ ПОЗИТИВЕН

ЛЕКАРИ НА ОРТОПЕДИЈА ВО СКОПЈЕ ОДБИЛЕ ДА ГО ОПЕРИРААТ ОТИ БИЛ ХИВ ПОЗИТИВЕН

Лекари од Клиниката за ортопедски болести лани одбиле да оперираат  пациент со ХИВ инфекција, од страв дека може да се заразат. Елизабета Божиноска ...
ЛИЦЕ СО ПОПРЕЧЕНОСТ Ѝ ПЛАЌА КИРИЈА НА ДРЖАВАТА, А НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВСЕЛИ ОТИ ДОБИЛО РУИНИРАН СТАН

ЛИЦЕ СО ПОПРЕЧЕНОСТ Ѝ ПЛАЌА КИРИЈА НА ДРЖАВАТА, А НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВСЕЛИ ОТИ ДОБИЛО РУИНИРАН СТАН

Возрасно лице со попреченост и тешки здравствени проблеми, за кое по смртта на мајка му се грижи старател, 20 месеци не може да се всели во стан што м ...
10 / 10 НАПИСИ