Таг: Кочо Анѓушев

1 6 7 8 9 10 80 / 91 НАПИСИ
ЕЛЕМ ГО ПОНИШТИ ТЕНДЕРОТ ЗА РЕК БИТОЛА НА КОЈ УЧЕСТВУВАШЕ КОМПАНИЈАТА НА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ

ЕЛЕМ ГО ПОНИШТИ ТЕНДЕРОТ ЗА РЕК БИТОЛА НА КОЈ УЧЕСТВУВАШЕ КОМПАНИЈАТА НА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ

АД „Електрани Македонија“ соопшти дека го поништиле тендерот за набавка на гумени ленти за РЕК Битола, на кој учествуваше и компанијата „Фероинвест“, ...
БАНКАТА СИЛК РОУД ГО БЛОКИРАШЕ ФЕНИ, НЕ МОИТЕ КОМПАНИИ, КАЖА АНЃУШЕВ

БАНКАТА СИЛК РОУД ГО БЛОКИРАШЕ ФЕНИ, НЕ МОИТЕ КОМПАНИИ, КАЖА АНЃУШЕВ

Вицепремиерот Кочо Анѓушев негираше дека негови фирми ја блокирале сметката на „Фени индустри“ и рече дека кавадаречката фабрика била блокирана од бан ...
ЕЛЕМ СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ ЌЕ ГО ПОНИШТИ ТЕНДЕРОТ НА КОЈ УЧЕСТВУВА ФИРМАТА НА АНЃУШЕВ

ЕЛЕМ СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ ЌЕ ГО ПОНИШТИ ТЕНДЕРОТ НА КОЈ УЧЕСТВУВА ФИРМАТА НА АНЃУШЕВ

АД ЕЛЕМ по третата електронска аукција за тендерот за гумени ленти за транспорт на материјалот во РЕК Битола, која се оддржа денес, во рок од една нед ...
ДРЖАВАТА ЌЕ ГИ ПОМАГА ПРИВАТНИЦИТЕ САМО АКО ДАВААТ ПЛАТА НАД 300 ЕВРА

ДРЖАВАТА ЌЕ ГИ ПОМАГА ПРИВАТНИЦИТЕ САМО АКО ДАВААТ ПЛАТА НАД 300 ЕВРА

Компаниите што отвораат нови работни места ќе добиваат државна помош само ако работниците добиваат плата над 18.000 денари, и тоа 10 отсто од вредност ...
ВЛАДАТА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА МАЛИ СОЛАРНИ ЦЕНТРАЛИ, НАЈАВИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ

ВЛАДАТА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА МАЛИ СОЛАРНИ ЦЕНТРАЛИ, НАЈАВИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ

Субвенции за изградба на мали фотоволтаици, или соларни централи, најави вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, на денешната промоција на за ...
НЕМА СЛУЧАЈ СО АНЃУШЕВ КАКО ШТО НЕМА НИТУ СО АЈВАРОТ НА ЗАЕВИ, ВЕЛИ ПРЕМИЕРОТ ЗА ТЕНДЕРОТ НА ФЕРОИНВЕСТ

НЕМА СЛУЧАЈ СО АНЃУШЕВ КАКО ШТО НЕМА НИТУ СО АЈВАРОТ НА ЗАЕВИ, ВЕЛИ ПРЕМИЕРОТ ЗА ТЕНДЕРОТ НА ФЕРОИНВЕСТ

Нема судир на интереси во тоа што фирмата Фероинвест, во која што вицепремиерот Кочо Анѓушев е еден од сопствениците, учествува на тендер на ЕЛЕМ вред ...
БОСИЛОВО УТРЕ НА РЕФЕРЕНДУМ ПРОТИВ РУДНИКОТ ИЛОВИЦА СО НАЈГОЛЕМА БРАНА ЗА ХИДРОЈАЛОВИНА

БОСИЛОВО УТРЕ НА РЕФЕРЕНДУМ ПРОТИВ РУДНИКОТ ИЛОВИЦА СО НАЈГОЛЕМА БРАНА ЗА ХИДРОЈАЛОВИНА

Дали да продолжи со работа рудникот за бакар и злато Иловица-Штука и дали да се отвараат нови рудници, се прашања на кои жителите на Општина Босилово ...
„ТРАНС МЕТ“ НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА МЕСТЕЊЕ ТЕНДЕРИ СЕАД КОЧАН ГО ДОБИ ТЕНДЕРОТ ЗА ИСКОП ВО РЕК БИТОЛА

„ТРАНС МЕТ“ НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА МЕСТЕЊЕ ТЕНДЕРИ СЕАД КОЧАН ГО ДОБИ ТЕНДЕРОТ ЗА ИСКОП ВО РЕК БИТОЛА

Фирмата „Транс Мет Доо“ од Скопје го доби тендерот за ископ на јаглен и јаловина во РЕК Битола, соопшти државната компанија АД ЕЛЕМ која стопанисува с ...
„ТРАНСМЕТ“ СЕГА НУДИ 44 ДЕНАРИ ЗА ИСКОП, А ВО МИНАТОТО НАПЛАЌАЛЕ И ПО 144 ДЕНАРИ, ИЗЈАВИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ

„ТРАНСМЕТ“ СЕГА НУДИ 44 ДЕНАРИ ЗА ИСКОП, А ВО МИНАТОТО НАПЛАЌАЛЕ И ПО 144 ДЕНАРИ, ИЗЈАВИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ

Компанијата „Трансмет Дооел“ која што на тендерот на ЕЛЕМ за ископ на јаглен и јаловина за РЕК Битола понуди 44 денари за гига џул, во минатото за ист ...
ОД ОКТОМВРИ ЕВТИНА СТРУЈА И ПРЕКУ ДЕН ОД 2 ДО 4 ЧАСОТ

ОД ОКТОМВРИ ЕВТИНА СТРУЈА И ПРЕКУ ДЕН ОД 2 ДО 4 ЧАСОТ

Од први октомври се враќа евтината струја преку ден. Евтина тарифа граѓаните ќе можат да користат, ама секој работен ден и сабота, од 14 до 16 часот. ...
1 6 7 8 9 10 80 / 91 НАПИСИ