Таг: Кочо Анѓушев

1 7 8 9 10 90 / 92 НАПИСИ
ОД ОКТОМВРИ ЕВТИНА СТРУЈА И ПРЕКУ ДЕН ОД 2 ДО 4 ЧАСОТ

ОД ОКТОМВРИ ЕВТИНА СТРУЈА И ПРЕКУ ДЕН ОД 2 ДО 4 ЧАСОТ

Од први октомври се враќа евтината струја преку ден. Евтина тарифа граѓаните ќе можат да користат, ама секој работен ден и сабота, од 14 до 16 часот. ...
ВЛАДАТА ЌЕ ГО УКИНЕ ДИСКРЕЦИОНОТО ПРАВО ЗА ОДРЕДУВАЊЕ СУБВЕНЦИИ ЗА СТРАНСКИТЕ ИНВЕСТИЦИИ

ВЛАДАТА ЌЕ ГО УКИНЕ ДИСКРЕЦИОНОТО ПРАВО ЗА ОДРЕДУВАЊЕ СУБВЕНЦИИ ЗА СТРАНСКИТЕ ИНВЕСТИЦИИ

Владата ќе прави нов модел за привлекување на домашни и странски инвестиции, со кој ќе се скрати правото за носење дискрециони одлуки од кој било функ ...
ВРАБОТЕНИТЕ ВО „ЕУРОКОМПОЗИТ“ ГО АКТИВИРАА ШТРАЈКОТ, БАРААТ ПЛАТИ

ВРАБОТЕНИТЕ ВО „ЕУРОКОМПОЗИТ“ ГО АКТИВИРАА ШТРАЈКОТ, БАРААТ ПЛАТИ

Околу 280 вработени во прилепскиот загубар „Еурокомпозит“ повторно преку протест се обидуваат да дојдат до плата. Тврдат дека не е испочитувана спогод ...
ЗА ДА ЗЕМААТ ДРЖАВНИ ПАРИ, ИНВЕСТИТОРИТЕ ЌЕ ТРЕБА ДА ИСПЛАЌААТ ПРИСТОЈНИ ПЛАТИ, ВЕЛИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ

ЗА ДА ЗЕМААТ ДРЖАВНИ ПАРИ, ИНВЕСТИТОРИТЕ ЌЕ ТРЕБА ДА ИСПЛАЌААТ ПРИСТОЈНИ ПЛАТИ, ВЕЛИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ

Инвеститорите ќе добиваат државна помош соодветно на платата што ќе ја добиваат работниците, најави вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев. К ...
ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ И МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ НА СКОПСКОТО ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ГОДИШНИНАТА НА НЕУСПЕШНИОТ ПУЧ ВО ТУРЦИЈА

ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ И МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ НА СКОПСКОТО ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ГОДИШНИНАТА НА НЕУСПЕШНИОТ ПУЧ ВО ТУРЦИЈА

  Вицепремиерот Кочо Анѓушев и министерот за здравство Арбен Таравари денеска во Скопје присуствуваа на одбележувањето на првата годишнина од ...
ПУШТЕНА ЗГРАДА НА ХАБИТАТ ЗА 12 СЕМЕЈСТВА СО НИСКИ ПРИМАЊА ВО ВЕЛЕС

ПУШТЕНА ЗГРАДА НА ХАБИТАТ ЗА 12 СЕМЕЈСТВА СО НИСКИ ПРИМАЊА ВО ВЕЛЕС

Хабитат Македонија ја пушти во употреба новата, петта станбена зграда, изградена во населбата Тунел, во Велес наменета за семејства со ниски примања, ...
ЗАЕВ ПОТВРДИ ДЕКА СРБИНОТ ОБРАДОВИЌ Е КАНДИДАТ ЗА ДИРЕКТОР НА ЕЛЕМ

ЗАЕВ ПОТВРДИ ДЕКА СРБИНОТ ОБРАДОВИЌ Е КАНДИДАТ ЗА ДИРЕКТОР НА ЕЛЕМ

Ексдиректорот на Електростопанството на Србија Александар Обрадовиќ е кандидат за директор на Електрани на Македонија (ЕЛЕМ), државното претпријатие з ...
ЕКОНОМСКИТЕ ПРОМОТОРИ СО ИСТЕЧЕН МАНДАТ СЕ НА СЛУЖБЕН ПАТ ЗА ДА НЕ СЕ ВРАТАТ ВО МАКЕДОНИЈА

ЕКОНОМСКИТЕ ПРОМОТОРИ СО ИСТЕЧЕН МАНДАТ СЕ НА СЛУЖБЕН ПАТ ЗА ДА НЕ СЕ ВРАТАТ ВО МАКЕДОНИЈА

За да не се вратат во Македонија, иако им е истечен мандатот, поранешната техничката влада ги водела владините економски промотори како да се на служб ...
НЕ СЕ СРАМАМ ШТО СУМ БОГАТ, ВЕЛИ АНЃУШЕВ КОЈ ПРИЈАВИ ИМОТ ОД 27 МИЛИОНИ ЕВРА ВО АНКЕТНИОТ ЛИСТ

НЕ СЕ СРАМАМ ШТО СУМ БОГАТ, ВЕЛИ АНЃУШЕВ КОЈ ПРИЈАВИ ИМОТ ОД 27 МИЛИОНИ ЕВРА ВО АНКЕТНИОТ ЛИСТ

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев вели дека не се срами од богатството што го заработил и најави дека во владата ќе работи за беспари, а ...
АНЃУШЕВ ВЕТИЛ ИТНА ИСПЛАТА НА ЕДНА ПЛАТА ЗА ПРИЛЕПСКИОТ ЗАГУБАР „ЕУРОКОМПОЗИТ“

АНЃУШЕВ ВЕТИЛ ИТНА ИСПЛАТА НА ЕДНА ПЛАТА ЗА ПРИЛЕПСКИОТ ЗАГУБАР „ЕУРОКОМПОЗИТ“

Итна исплата на една плата и придонеси за здравство, а во рок 45 дена исплата на уште една плата, скенирање на состојбите и наоѓање трајно решение за ...
1 7 8 9 10 90 / 92 НАПИСИ