Таг: Кочо Анѓушев

1 5 6 7 8 9 10 70 / 92 НАПИСИ
ЦИНИЧЕН ОПТИМИЗАМ

ЦИНИЧЕН ОПТИМИЗАМ

1 Многу фино изгледаше средбата на премиерите на Грција и на Македонија Алексис Ципрас и Зоран Заев. Ваков пријателски тон на средба на политичари од ...
50 МИЛИОНИ ЕВРА ДРЖАВНИ СУБВЕНЦИИ ЗА КОМПАНИИТЕ ЗА РАЗВОЈ НА ЕКОНОМИЈАТА

50 МИЛИОНИ ЕВРА ДРЖАВНИ СУБВЕНЦИИ ЗА КОМПАНИИТЕ ЗА РАЗВОЈ НА ЕКОНОМИЈАТА

Државна помош од 3,1 милијарди денари или 50 милиони евра ќе добијат компаниите во 2018 година за економски развој. Премиерот Зоран Заев кажа дека доп ...
СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ, ТВРДИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ КОЧО АНЃУШЕВ

СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ, ТВРДИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ КОЧО АНЃУШЕВ

Струјата нема да поскапи ако остане ваква цена на светските пазари, а граѓаните ќе имаат право на избор од кого ќе купуваат електрична енергија, рече ...
РАДОВИШКА ПОЖАРНА

РАДОВИШКА ПОЖАРНА

1 Добро бе, Заев! Ти барем доаѓаш од приватен бизнис. Газда си. Да те прашам нешто. Ако директорите што си ги поставил во фирмата да управуваат со тво ...
НОВИТЕ ВРАБОТУВАЊА СО ПЛАТА НАД 18.000 ДЕНАРИ ДРЖАВАТА ЌЕ ГИ СУБВЕНЦИОНИРА 20 ОТСТО

НОВИТЕ ВРАБОТУВАЊА СО ПЛАТА НАД 18.000 ДЕНАРИ ДРЖАВАТА ЌЕ ГИ СУБВЕНЦИОНИРА 20 ОТСТО

Милијарда денари или 16, 2 милиони евра во буџетот за следната година се одвоени за поттикнување на вработувања. Кочо Анѓушев, вицепремиерот за економ ...
СИНДИКАТОТ НА „ФЕНИ“ НЕ ПРИФАЌА СТЕЧАЈ, ЌЕ ГИ БЛОКИРААТ И СУДОТ И БАНКИТЕ

СИНДИКАТОТ НА „ФЕНИ“ НЕ ПРИФАЌА СТЕЧАЈ, ЌЕ ГИ БЛОКИРААТ И СУДОТ И БАНКИТЕ

Синдикатот на „Фени“ не прифаќа стечај и најави дека со штрајкови ќе ги блокира и судот и банките ако дојде до тоа. Комерцијална банка АД Скопје, Стоп ...
ТРИ БАНКИ ПОБАРАА СТЕЧАЈ ЗА ФЕНИ, ИМ ДОЛЖИ 40 МИЛИОНИ ЕВРА

ТРИ БАНКИ ПОБАРАА СТЕЧАЈ ЗА ФЕНИ, ИМ ДОЛЖИ 40 МИЛИОНИ ЕВРА

Комерцијална банка АД Скопје, Стопанска банка АД Скопје и Силк Роуд банка АД Скопје денес до надлежниот суд во Велес поднеле предлог за почнување на с ...
ВЛАДАТА НЕМА ПРАВО ДА СЕ МЕША ЗА СКОПСКИ САЕМ, РЕЧЕ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ КОЧО АНЃУШЕВ

ВЛАДАТА НЕМА ПРАВО ДА СЕ МЕША ЗА СКОПСКИ САЕМ, РЕЧЕ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ КОЧО АНЃУШЕВ

Владата нема право ниту позиција да се меша во имтоно-правните односи меѓу приватни компании, кажа вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, од ...
ДДВ НЕМА ДА СЕ ПОКАЧУВА, ЗА ПРОГРЕСИВЕН ПЕРСОНАЛЕН ДАНОК ЌЕ СЕ ДЕБАТИРА, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ

ДДВ НЕМА ДА СЕ ПОКАЧУВА, ЗА ПРОГРЕСИВЕН ПЕРСОНАЛЕН ДАНОК ЌЕ СЕ ДЕБАТИРА, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ

Стапката на данокот на додадена вредност (ДДВ) нема да се менува, соопшти Министерството за финансии, откако во дел од медиумите излегоа шпекулации за ...
ТАЈНАТА СОБА ВО КАБИНЕТОТ НА ЕКСПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ МИСТЕРИЈА ВО ВЛАДАТА И 5 МЕСЕЦИ ПО ПАДОТ НА ВМРО

ТАЈНАТА СОБА ВО КАБИНЕТОТ НА ЕКСПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ МИСТЕРИЈА ВО ВЛАДАТА И 5 МЕСЕЦИ ПО ПАДОТ НА ВМРО

Во Владата на Република Македонија постои тајна соба во кабинетот на поранешниот премиер Емил Димитриев, која е мистерија за актуелната власт и пет ме ...
1 5 6 7 8 9 10 70 / 92 НАПИСИ