Таг: „Код“

СМЕТКИТЕ ЗА ВОДА ОД СКОПСКИ „ВОДОВОД“ МОЖЕ ДА СЕ ПЛАЌААТ И СО СКЕНИРАЊЕ

СМЕТКИТЕ ЗА ВОДА ОД СКОПСКИ „ВОДОВОД“ МОЖЕ ДА СЕ ПЛАЌААТ И СО СКЕНИРАЊЕ

Жителите на Скопје од денеска сметките за вода можат да ги плаќаат со скенирање. На фактурите за месец април е поставен персонализиран код, со чие ске ...
ТАТКО И СИН ЗА ДВА ЧАСА ЈА ДЕКОДИРАЛЕ ПОРАКАТА ШТО НАСА ЈА ОСТАВИ ВО ПАДОБРАНОТ НА РОВЕРОТ „ПЕРСЕВЕРАНС“

ТАТКО И СИН ЗА ДВА ЧАСА ЈА ДЕКОДИРАЛЕ ПОРАКАТА ШТО НАСА ЈА ОСТАВИ ВО ПАДОБРАНОТ НА РОВЕРОТ „ПЕРСЕВЕРАНС“

Кога роверот „Персеверанс“ се спушти на површината на Марс минатата недела за да ја почне својата историска потрага по траги на живот, инженерите на Н ...
ОД ПОНЕДЕЛНИК МВР ЌЕ ИЗДАВА РЕГИСТАРСКИ ТАБЛИЧКИ СО „NMK“

ОД ПОНЕДЕЛНИК МВР ЌЕ ИЗДАВА РЕГИСТАРСКИ ТАБЛИЧКИ СО „NMK“

Министерството за внатрешни работи од понеделник ќе стартува со издавање нови регистарски таблички со ознаката „NMK“, што е дел од обврските со Преспа ...
ГРУЕВСКИ ОД БЕЛГРАД ЗА БУДИМПЕШТА ЛЕТАЛ СO АВИОН НА ПРИЈАТЕЛИ НА ОРБАН НА 15 НОЕМВРИ, А НЕ НА 13 НОЕМВРИ КАКО ШТО ОБЈАВИ НА ФЕЈСБУК

ГРУЕВСКИ ОД БЕЛГРАД ЗА БУДИМПЕШТА ЛЕТАЛ СO АВИОН НА ПРИЈАТЕЛИ НА ОРБАН НА 15 НОЕМВРИ, А НЕ НА 13 НОЕМВРИ КАКО ШТО ОБЈАВИ НА ФЕЈСБУК

Со приватен авион на унгарски олигарх што го користи и премиерот Виктор Орбан, избеганиот осуден пратеник и експремиер Никола Груевски допатувал во Бу ...
ЦЕНЗУРИРАНА ЕМИСИЈАТА НА СНЕЖАНА ЛУПЕВСКА СОЗЕН НА ТВ ТЕЛМА

ЦЕНЗУРИРАНА ЕМИСИЈАТА НА СНЕЖАНА ЛУПЕВСКА СОЗЕН НА ТВ ТЕЛМА

Емисијата на новинарката Снежана Лупевска Созен, „Код“ што синоќа беше емитувана на Телевизија Телма беше цензурирана, потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК авто ...
ЕМИСИЈАТА „КОД“ И МЕНЧЕ АТАНАСОВА ТОЧИ ДОБИТНИЦИ НА НАГРАДАТА ЗА ИСТРАЖУВАЧКА СТОРИЈА НА ЗНМ, ЉУБОМИР ГАЈДОВ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО

ЕМИСИЈАТА „КОД“ И МЕНЧЕ АТАНАСОВА ТОЧИ ДОБИТНИЦИ НА НАГРАДАТА ЗА ИСТРАЖУВАЧКА СТОРИЈА НА ЗНМ, ЉУБОМИР ГАЈДОВ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО

Емисијата „Код“ на Снежана Лупевска Созен за настаните од 27 април во Собранието и Менче Атанасова Точи за приказната за гинекологот кој девет месеци ...
6 / 6 НАПИСИ