Таг: комисии

1 2 10 / 11 НАПИСИ
МНОЗИНСТВОТО НА СДСМ И „ПОИНАКУ“ ГИ ПРОМЕНИ ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА КОМИСИИТЕ ВО БИТОЛСКИОТ СОВЕТ

МНОЗИНСТВОТО НА СДСМ И „ПОИНАКУ“ ГИ ПРОМЕНИ ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА КОМИСИИТЕ ВО БИТОЛСКИОТ СОВЕТ

По советничкото мнозинство, ВМРО-ДПМНЕ во Битола изгуби и дел од претседателските места на комисиите во Советот на Општина Битола. Доцна синоќа, околу ...
НЕМААТ БЕЗБЕДНОСЕН СЕРТИФИКАТ ПРАТЕНИЦИТЕ ОД СОБРАНИСКИТЕ КОМИСИИ ШТО САКААТ ДА ГО ВИДАТ ТАЈНИОТ ДОГОВОР ЗА КОРИДОРИТЕ, ТИЕ ШТО ИМААТ НЕ СМЕЕ ДА ИМ ПРЕРАСКАЖАТ ШТО ВИДЕЛЕ

НЕМААТ БЕЗБЕДНОСЕН СЕРТИФИКАТ ПРАТЕНИЦИТЕ ОД СОБРАНИСКИТЕ КОМИСИИ ШТО САКААТ ДА ГО ВИДАТ ТАЈНИОТ ДОГОВОР ЗА КОРИДОРИТЕ, ТИЕ ШТО ИМААТ НЕ СМЕЕ ДА ИМ ПРЕРАСКАЖАТ ШТО ВИДЕЛЕ

Владата ќе го презентира Договорот за изградбата на Коридорот 8 и на Коридорот 10-д во собраниска процедура, но само пред оние пратеници што имаат без ...
СОБРАНИЕТО БЕЗ РАБОТНИ ТЕЛА, ПРАТЕНИЦИТЕ ЦЕЛА НЕДЕЛА СЕДАТ ДОМА

СОБРАНИЕТО БЕЗ РАБОТНИ ТЕЛА, ПРАТЕНИЦИТЕ ЦЕЛА НЕДЕЛА СЕДАТ ДОМА

Од неделата на полноќ, кога беше изгласана Владата, 120-темина пратеници уште одмораат. Цела недела тие немаа седница, а ниту едно работно тело на Соб ...
СМЕ ЗГРЕШИЛЕ ЗА ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ, ЗА СКОПЈЕ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ ЌЕ ЧЕКАМЕ ДОПОЛНИТЕЛЕН РОК ОД МИНИСТЕРОТ АДЕМИ, ВЕЛИ МУЗИЧКАТА КОМИСИЈА

СМЕ ЗГРЕШИЛЕ ЗА ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ, ЗА СКОПЈЕ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ ЌЕ ЧЕКАМЕ ДОПОЛНИТЕЛЕН РОК ОД МИНИСТЕРОТ АДЕМИ, ВЕЛИ МУЗИЧКАТА КОМИСИЈА

„Човечки е да се згреши, ние згрешивме во одбивањето на пријавата на фестивалот Златно славејче. Фестивалот имал целосна документација и ќе добие пари ...
ОД ДЕНЕСКА КОМИСИИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА КУЛТУРА ЌЕ ГИ РАЗГЛЕДУВААТ ОДБИЕНИТЕ АПЛИКАЦИИ

ОД ДЕНЕСКА КОМИСИИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА КУЛТУРА ЌЕ ГИ РАЗГЛЕДУВААТ ОДБИЕНИТЕ АПЛИКАЦИИ

Денеска во 10 часот започнуваат со работа комисиите кои ќе ги разгледаат сите одбиени апликации на конкурсот за Годишната програма за национален интер ...
СОБРАНИЕТО НЕМА ТЕРМИН ЗА ЗАКОНСКИТЕ ИЗМЕНИ ПОТРЕБНИ ЗА ПРОМЕНА НА ПОЗИТИВНАТА ЛИСТА НА ЛЕКОВИ

СОБРАНИЕТО НЕМА ТЕРМИН ЗА ЗАКОНСКИТЕ ИЗМЕНИ ПОТРЕБНИ ЗА ПРОМЕНА НА ПОЗИТИВНАТА ЛИСТА НА ЛЕКОВИ

Собранието нема термин за законските измени со кои треба да им се овозможи побрза промена на позитивната листа на лекови кои се на товар на Фондот за ...
10 УЧЕСНИЦИ САМИ СИ ГИ ПОВЛЕКЛЕ ОДОБРЕНИТЕ ПРОЕКТИ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА

10 УЧЕСНИЦИ САМИ СИ ГИ ПОВЛЕКЛЕ ОДОБРЕНИТЕ ПРОЕКТИ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА

Десет проекти кои беа одобрени од Министерството за култура во Годишната програма, се повлечени од самите учесници, рече денес министерот за култура Р ...
ФИЛИПЧЕ ЌЕ ГИ УКИНЕ 14-ТЕ КОМИСИИ НА ТОДОРОВ ЗА ПОЗИТИВНАТА ЛИСТА НА ЛЕКОВИ

ФИЛИПЧЕ ЌЕ ГИ УКИНЕ 14-ТЕ КОМИСИИ НА ТОДОРОВ ЗА ПОЗИТИВНАТА ЛИСТА НА ЛЕКОВИ

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека ќе ги укине 14 комисии за ревидирање на позитивната листа на лекови, воведени од ексминистерот Никол ...
ТАЊА КАРАКАМИШЕВА Е НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КОМИСИЈАТА ЗА ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ НА ВМРО-ДПМНЕ

ТАЊА КАРАКАМИШЕВА Е НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КОМИСИЈАТА ЗА ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ НА ВМРО-ДПМНЕ

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра претседатели на повеќе партиски комисии, соопшти партијата. За претседател на комисијата за политички систем ...
АГЕНЦИЈАТА ЗА ЛЕКОВИ ПОКРАЈ ПЛАТИ НА ВРАБОТЕНИТЕ ИМ ДЕЛИ И ХОНОРАРИ ЗА ВНАТРЕШНИ КОМИСИИ

АГЕНЦИЈАТА ЗА ЛЕКОВИ ПОКРАЈ ПЛАТИ НА ВРАБОТЕНИТЕ ИМ ДЕЛИ И ХОНОРАРИ ЗА ВНАТРЕШНИ КОМИСИИ

Агенцијата за лекови и медицински помагала (МАЛМЕД) покрај плата на вработените им исплаќа и хонорари за членство во внатрешни комисии. Но, Агенцијата ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ