Таг: Комисија за финансирање и буџет

ЗА ВЛАСТА НОВИОТ БУЏЕТ РАЗВОЕН, ЗА ОПОЗИЦИЈАТА МЕГАЛОМАНСКИ И ПОПУЛИСТИЧКИ

ЗА ВЛАСТА НОВИОТ БУЏЕТ РАЗВОЕН, ЗА ОПОЗИЦИЈАТА МЕГАЛОМАНСКИ И ПОПУЛИСТИЧКИ

Со новиот Предлог-буџет Владата продолжува посветено да работи на повисоки стапки на економскиот раст, повисоко ниво на социјална правда, владеење на ...
СО РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ СЕ СЕРВИСИРААТ ДЕЛ ОД ДОЛГОВИТЕ НА ОПШТИНИТЕ, ВМРО-ДПМНЕ БАРА ОСТАВКА ОД ТЕВДОВСКИ

СО РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ СЕ СЕРВИСИРААТ ДЕЛ ОД ДОЛГОВИТЕ НА ОПШТИНИТЕ, ВМРО-ДПМНЕ БАРА ОСТАВКА ОД ТЕВДОВСКИ

Министерот за финансии Драган Тевдовски пред пратениците во собраниската Комисија за финансирање и буџет го образложи ребалансот на буџетот за 2018 го ...
СДСМ ПРИФАТИ АМАНДМАНИ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА БУЏЕТОТ, ИАКО ТИЕ БОЈКОТИРААТ

СДСМ ПРИФАТИ АМАНДМАНИ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА БУЏЕТОТ, ИАКО ТИЕ БОЈКОТИРААТ

Собраниската Комисија за финансирање и буџет досега прифати два амандмани на ВМРО-ДПМНЕ за субвенционирање на печки за пелети и за ТИРЗ Куманово, иако ...
КОМИСИСКАТА РАСПРАВА ЗА БУЏЕТОТ ПРОДОЛЖИ СО ПРЕТСЕДАВАЧ ОД СДСМ, ОПОЗИЦИЈАТА БОЈКОТИРА

КОМИСИСКАТА РАСПРАВА ЗА БУЏЕТОТ ПРОДОЛЖИ СО ПРЕТСЕДАВАЧ ОД СДСМ, ОПОЗИЦИЈАТА БОЈКОТИРА

По неколку одложувања, без пратениците на опозициската  ВМРО-ДПМНЕ продолжи расправата по Предлог-Буџетот за 2018 година во собраниската Комисија за ф ...
ОДЛОЖЕНА КОМИСИЈАТА ЗА БУЏЕТ, НЕ СЕ ЗНАЕ КОЛКУ ПРАТЕНИЦИ СЕ НА РАСПИТ

ОДЛОЖЕНА КОМИСИЈАТА ЗА БУЏЕТ, НЕ СЕ ЗНАЕ КОЛКУ ПРАТЕНИЦИ СЕ НА РАСПИТ

Расправата во собраниската Комисија за финансирање и буџет е одложена. Пратениците утринава биле информирани дека седницата на комисијата, која што тр ...
НЕ СЕ ДАВААТ ПАРИ ЗА СПОМЕНИЦИ, ФАСАДИ, ТУКУ ЗА ПРОДУКТИВНИ МЕРКИ, ИМ ОБЈАСНИ МИНИСТЕРОТ ТЕВДОВСКИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ЗА РЕБАЛАНСОТ

НЕ СЕ ДАВААТ ПАРИ ЗА СПОМЕНИЦИ, ФАСАДИ, ТУКУ ЗА ПРОДУКТИВНИ МЕРКИ, ИМ ОБЈАСНИ МИНИСТЕРОТ ТЕВДОВСКИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ЗА РЕБАЛАНСОТ

Обвинувањето за партиски вработувања е една од главните точки во дискусиите на пратениците од опозицијата по ребалансот на Буџетот во собраниската ком ...
СО АМАНДМАНИТЕ ГЛУМИТЕ ДЕКА СЕ ГРИЖИТЕ ЗА НАРОДОТ, А 11 ГОДИНИ СЕ ГРИЖЕВТЕ ЗА ФАМИЛИЈАТА, ИМ ОДГОВОРИ КОВАЧЕВСКИ НА ВМРО-ДПМНЕ НА РАСПРАВАТА ЗА РЕБАЛАНСОТ

СО АМАНДМАНИТЕ ГЛУМИТЕ ДЕКА СЕ ГРИЖИТЕ ЗА НАРОДОТ, А 11 ГОДИНИ СЕ ГРИЖЕВТЕ ЗА ФАМИЛИЈАТА, ИМ ОДГОВОРИ КОВАЧЕВСКИ НА ВМРО-ДПМНЕ НА РАСПРАВАТА ЗА РЕБАЛАНСОТ

  Се вжести расправата на собраниската Комисија за финансирање и буџет каде втор ден се расправа за ребалансот на Буџетот. „Ова е ребаланс ...
ВЛАСТА САМА СИ КРАТИ ОД КОМОДИТЕТОТ СО РЕБАЛАНСОТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ТЕВДОВСКИ

ВЛАСТА САМА СИ КРАТИ ОД КОМОДИТЕТОТ СО РЕБАЛАНСОТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ТЕВДОВСКИ

Скрати ли ребалансот од комодитетот на власта, за да се обезбедат пари за нови мерки за поддршка на граѓаните и фирмите, како што тврди министерот за ...
НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ВЕЛИ ДЕКА НИ ВО РЕБАЛАНСОТ НЕМА ПАРИ ЗА ПОМОЌНА ЗАШТИТА НА ГРАЃАНИТЕ

НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ВЕЛИ ДЕКА НИ ВО РЕБАЛАНСОТ НЕМА ПАРИ ЗА ПОМОЌНА ЗАШТИТА НА ГРАЃАНИТЕ

Со ребалансот на Буџетот уште повеќе ја ослабувате функцијата Народен правобранител, рече Омбудсманот Иџет Мемети на почетокот на расправата за измени ...
СО РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ НАМАЛЕНИ СЕ ГЛОБИТЕ – ПОЧНУВА СОБРАНИСКАТА РАСПРАВА

СО РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ НАМАЛЕНИ СЕ ГЛОБИТЕ – ПОЧНУВА СОБРАНИСКАТА РАСПРАВА

Ребалансот на Буџетот предвидува помалку казни. Со предложените измени и дополнувања на планот за приходи и расходи во 2017, ставката за глоби е намал ...
10 / 10 НАПИСИ