Таг: компанија

ГЕРМАНСКА ТЕЛЕКОМУНИКАЦИСКА КОМПАНИЈА ВРАБОТУВА ВО МАКЕДОНИЈА, БАРА КАНДИДАТИ СО ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК

ГЕРМАНСКА ТЕЛЕКОМУНИКАЦИСКА КОМПАНИЈА ВРАБОТУВА ВО МАКЕДОНИЈА, БАРА КАНДИДАТИ СО ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК

Германската телекомуникациска компанија „Веб Хелп“ (Webhelp) вработува во Македонија лица кои говорат германски јазик. Компанијата која работи под мот ...
МАКЕДОНСКАТА СТАРТ-АП КОМПАНИЈА „ОНЕ СТОП ШОП“ ПОБЕДИ НА БИЗНИС ФОРУМ ВО ЛОНДОН

МАКЕДОНСКАТА СТАРТ-АП КОМПАНИЈА „ОНЕ СТОП ШОП“ ПОБЕДИ НА БИЗНИС ФОРУМ ВО ЛОНДОН

Македонска старт-ап компанија „Оне стоп шоп“ (One Stop Shop) од Скопје победи на годинашниот бизнис форум, што организиран од меѓународната организаци ...
ВО СКОПЈЕ ОТВОРЕН НОВИОТ ДЕЛОВЕН ЦЕНТАР „ПРЕМИУМ“

ВО СКОПЈЕ ОТВОРЕН НОВИОТ ДЕЛОВЕН ЦЕНТАР „ПРЕМИУМ“

Нова деловна зграда се отвори денеска во скопската општина Гази Баба, на брегот на Вардар на булеварот Киро Глигоров во Скопје. Инвеститор е компанија ...
КОМПАНИЈА ОД КАЛИФОРНИЈА ВРАБОТУВА САМО ЛИЦА СО АУТИЗАМ

КОМПАНИЈА ОД КАЛИФОРНИЈА ВРАБОТУВА САМО ЛИЦА СО АУТИЗАМ

Питер, Брајан и Еван работат во мала технолошка фирма што се наоѓа на плажа во Санта Моника и иако така се чини на прв поглед, тоа не е обична компани ...
ЈАПОНСКИ ВОЗ ТРГНАЛ 20 СЕКУНДИ ПОРАНО, КОМПАНИЈАТА СЕ ИЗВИНИ ЗА НЕПРИЈАТНОСТА

ЈАПОНСКИ ВОЗ ТРГНАЛ 20 СЕКУНДИ ПОРАНО, КОМПАНИЈАТА СЕ ИЗВИНИ ЗА НЕПРИЈАТНОСТА

Железничка компанија во Јапонија се извини откако еден од нејзините возови тргна и стигна 20 секунди порано. Менаџментот на „Цукуба Експрес“ за линија ...
ЈАПОНСКА КОМПАНИЈА ГИ НАГРАДУВА СВОИТЕ ВРАБОТЕНИ-НЕПУШАЧИ СО СЛОБОДНИ ДЕНОВИ

ЈАПОНСКА КОМПАНИЈА ГИ НАГРАДУВА СВОИТЕ ВРАБОТЕНИ-НЕПУШАЧИ СО СЛОБОДНИ ДЕНОВИ

Една јапонска компанија ги награди своите вработени-непушачи со дополнителни шест дена одмор, откако тие се пожалиле дека работат повеќе од оние кои с ...
6 / 6 НАПИСИ