Таг: Кондола Рашад

ЅВЕЗДАТА НА „БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ ЌЕ ЈА ГЛУМИ МЕГАН МАРКЛ ВО НОВАТА СЕРИЈА „ПРИНЦОТ“ НА ЕЈЧ-БИ-О

ЅВЕЗДАТА НА „БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ ЌЕ ЈА ГЛУМИ МЕГАН МАРКЛ ВО НОВАТА СЕРИЈА „ПРИНЦОТ“ НА ЕЈЧ-БИ-О

Ејч-Би-О објави дека ќе снима анимирана комична ТВ-серија за британското кралско семејство. Серијата насловена „Принцот“, зад која стои сценаристот и ...
ЊУЈОРК СО ЦРВЕН КИЛИМ И ЅВЕЗДИ ЗА ПРЕМИЕРАТА НА „БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ

ЊУЈОРК СО ЦРВЕН КИЛИМ И ЅВЕЗДИ ЗА ПРЕМИЕРАТА НА „БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ

На црвениот килим пред њујоршкото кино „Синема Вилиџ“, на премиерата на „Бикини Мун“ на Милчо Манчевски дефилираше дел од актерската екипа на филмот ч ...
„БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ ОД УТРЕ ИГРА НИЗ МАКЕДОНИЈА

„БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ ОД УТРЕ ИГРА НИЗ МАКЕДОНИЈА

„Бикини Мун“, петтиот филм на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски, од утре почнува турнеја со киноприкажување низ Македонија. Утре и на 2 ...
БИКИНИ, КАКО ИСУС, АМА СО ЦИЦКИ

БИКИНИ, КАКО ИСУС, АМА СО ЦИЦКИ

Има едно страшно сознание што извира од суштината на сите филмови на Милчо Манчевски - дека човекот секогаш губи. Најсилно извира од „Бикини Мун“, нег ...
МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ГО ДОНЕСЕ БИКИНИЛЕНД ВО СКОПЈЕ

МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ГО ДОНЕСЕ БИКИНИЛЕНД ВО СКОПЈЕ

Емилија Стојковска и Милијана Богданоска, кои беа деца во филмот на режисерот Милчо Манчевски „Мајки“,  од пред осум години, а денес веќе тинејџерки, ...
МЕ ИНТЕРЕСИРА ВИСТИНАТА КОЈА МЕДИУМИТЕ ЈА МЕНУВААТ, КАЖА МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ПРЕД ПРЕМИЕРАТА НА „БИКИНИ МУН“

МЕ ИНТЕРЕСИРА ВИСТИНАТА КОЈА МЕДИУМИТЕ ЈА МЕНУВААТ, КАЖА МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ПРЕД ПРЕМИЕРАТА НА „БИКИНИ МУН“

„Бикини Мун“, првиот американски филм на македонскиот режисер Милчо Манчевски,  премиерно ќе биде прикажан в четврток во 20 часот во киното Милениум в ...
НА 22 МАРТ МАКЕДОНСКА ПРЕМИЕРА НА „БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ

НА 22 МАРТ МАКЕДОНСКА ПРЕМИЕРА НА „БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ

Македонската премиера на „Бикини Мун“, најновиот филм на режисерот Милчо Манчевски е закажана на 22 март во киното Милениум, во 20 часот, а билетите ќ ...
МАНЧЕВСКИ Е РЕЖИСЕР ФИЛОЗОФ, ПРОВОКАТИВЕН КАКО И СЕКОГАШ, ВЕЛАТ БРАЗИЛСКИТЕ КРИТИЧАРИ ЗА НОВИОТ ФИЛМ „БИКИНИ МУН“

МАНЧЕВСКИ Е РЕЖИСЕР ФИЛОЗОФ, ПРОВОКАТИВЕН КАКО И СЕКОГАШ, ВЕЛАТ БРАЗИЛСКИТЕ КРИТИЧАРИ ЗА НОВИОТ ФИЛМ „БИКИНИ МУН“

Брилијантен авторски филм, Манчевски е режисер филозоф, провокативен како и секогаш, се дел од реакциите на филмската критика во Бразил по светската п ...
„БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ СО СВЕТСКА ПРЕМИЕРА ВО БРАЗИЛ, ИЗЛЕЗЕ И ПРВИОТ ТРЕЈЛЕР (ВИДЕО)

„БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ СО СВЕТСКА ПРЕМИЕРА ВО БРАЗИЛ, ИЗЛЕЗЕ И ПРВИОТ ТРЕЈЛЕР (ВИДЕО)

Петтиот игран филм Милчо Манчевски „Бикини Мун“ ќе има светска премиера на фестивалот во Сао Пауло, Бразил, на 21 октомври. Ова е најголемиот фестивал ...
9 / 9 НАПИСИ