Таг: контрапротест

1 2 10 / 19 НАПИСИ
МИТКО ЈАНЧЕВ ПОВИКА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ МИЦКОСКИ ПРЕД ПАЛАТАТА НА ВМРО-ДПМНЕ, ПАНДОВ СЕ ЗАКАНИ СО КОНТРАПРОТЕСТ

МИТКО ЈАНЧЕВ ПОВИКА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ МИЦКОСКИ ПРЕД ПАЛАТАТА НА ВМРО-ДПМНЕ, ПАНДОВ СЕ ЗАКАНИ СО КОНТРАПРОТЕСТ

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, го повика членството на протест против лидерот на партијата Христи ...
ГРЧКИ ЕКСТРЕМИСТИ ПЛАНИРААТ КОНТРАПРОТЕСТ НА УТРЕШНИОТ МАРШ НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО МЕЛБУРН, МОЖНИ СЕ НАСИЛНИ СУДИРИ

ГРЧКИ ЕКСТРЕМИСТИ ПЛАНИРААТ КОНТРАПРОТЕСТ НА УТРЕШНИОТ МАРШ НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО МЕЛБУРН, МОЖНИ СЕ НАСИЛНИ СУДИРИ

Лидерите на грчката заедница во Мелбурн се длабоко загрижени поради гласините дека екстремисти планираат да упаднат на утрешниот собир на Македонците ...
ПРОВЛАДИНИ ИРАНЦИ ИЗЛЕГОА НА КОНТРАПРОТЕСТИ ЗА ДА ГИ „РАЗОБЛИЧАТ СТРАНСКИТЕ ПЛАТЕНИЦИ“

ПРОВЛАДИНИ ИРАНЦИ ИЗЛЕГОА НА КОНТРАПРОТЕСТИ ЗА ДА ГИ „РАЗОБЛИЧАТ СТРАНСКИТЕ ПЛАТЕНИЦИ“

Провладини контрадемонстранти почнаа да маршираат низ Иран, во знак на солидарност со режимот, објави државната телевизија, во обид да се неутрализира ...
ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНА ЧИСТОТА ВАЖИ ЗА ДЕМОНСТРАНТИТЕ, НО НЕ И ЗА КОНТРАДЕМОНСТРАНТИТЕ

ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНА ЧИСТОТА ВАЖИ ЗА ДЕМОНСТРАНТИТЕ, НО НЕ И ЗА КОНТРАДЕМОНСТРАНТИТЕ

Селективната правда во Македонија не важи само во случајот со селективната аболиција на претседателот Ѓорге Иванов. Селективна правда се применува дур ...

СЕКТАШКА АБОЛИЦИЈА

  1 Супер е ова шаренава револуција.  Убава културно забавна манифестација која трае еве повеќе од 40 дена. И чаталот е супер иновација. Речис ...

СУДСКА КОНТРАРЕВОЛУЦИЈА

1 Кога еднаш ќе заврши оваа фаза на развојот на македонската држава во едно сум сигурен.  Историјата ќе го памети Ѓорге Иванов како претседател кој им ...
ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

Со паролата „Нема правда,  нема мир“ и свирежи пред Влада, заврши вечерашниот протест на антивладините демонстранти во Скопје. Вечерва тие се движеа п ...
ЧОВЕК И ЧОВЕЧИЊА

ЧОВЕК И ЧОВЕЧИЊА

  1 Не за џабе се рекло: Што еден будала може да расипе, сто паметни не можат да поправат. Македонија веќе втора недела е преплавена од ...
ВИЕНА ЧЕКА, СКОПЈЕ СЕ БОИ, ПРОТЕСТИ И КОНТРАПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

ВИЕНА ЧЕКА, СКОПЈЕ СЕ БОИ, ПРОТЕСТИ И КОНТРАПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

Политичката криза во Македонија се заострува додека продолжува обоената пролет низ центарот на главниот град и серијата антивладини протести, но и кон ...
ВО БИТОЛА ПОВТОРНО ОКУПАЦИЈА НА ЗГРАДАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ

ВО БИТОЛА ПОВТОРНО ОКУПАЦИЈА НА ЗГРАДАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ

Демонстраните во Битола  што бараат оставка на градоначалникот Владимир Талевски ја прекинаа блокадата на зградата каде што живее градоначалникот Влад ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ