Таг: коорнавирус

1 2 10 / 19 НАПИСИ
ВКУПНО 39 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ОД 58 ДО 84 ГОДИНИ И УШТЕ 1.493 ЗАРАЗЕНИ

ВКУПНО 39 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ОД 58 ДО 84 ГОДИНИ И УШТЕ 1.493 ЗАРАЗЕНИ

Вкупно 39 починати од коронавирус, од кои сите со коморбидитети, а 7 се целосно вакцинирани, и уште 1.493 нови од  4.986 тестови се регисрирани за 24 ...
27-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД КРИВА ПАЛАНКА МЕЃУ ШЕСТЕМИНА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, НОВИ 130 БОЛНИ

27-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД КРИВА ПАЛАНКА МЕЃУ ШЕСТЕМИНА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, НОВИ 130 БОЛНИ

27-годишно лице од Крива Паланка е меѓу шестемина починати од компликации на ковид-19 во изминативе 24 часа. Починати се и две лица од Куманово (63г и ...
7 ОД 18-ТЕ ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ПОЧИНАЛЕ ДОМА, УШТЕ 50 ПОЗИТИВНИ ОД 2.995 ТЕСТОВИ

7 ОД 18-ТЕ ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ПОЧИНАЛЕ ДОМА, УШТЕ 50 ПОЗИТИВНИ ОД 2.995 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа  по компликации од ковид-19 починаа 18 лица, а од  2.955 тестирања, регистрирани се 50 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 27, ...
24 ПОЧИНАТИ ОД 46 ДО 80 ГОДИНИ, 999 КОВИД ПОЗИТИВНИ ОД 3.627 ТЕСТОВИ

24 ПОЧИНАТИ ОД 46 ДО 80 ГОДИНИ, 999 КОВИД ПОЗИТИВНИ ОД 3.627 ТЕСТОВИ

Дваесет и четири лица починаа од ковид-19 во изминатото деноноќие на возраст од 46 до 80 години, а од 3.627 тестови регистрирани се 999 новозаболени, ...
СМРТНОСТА ОД КОВИД-19 ЗГОЛЕМЕНА ЗА ПОВЕЌЕ ОД ДВАПАТИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, СЕКОЈ ПЕТТИ ОД НОВОЗАБОЛЕНИТЕ Е ОД 30-39 ГОДИНИ

СМРТНОСТА ОД КОВИД-19 ЗГОЛЕМЕНА ЗА ПОВЕЌЕ ОД ДВАПАТИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, СЕКОЈ ПЕТТИ ОД НОВОЗАБОЛЕНИТЕ Е ОД 30-39 ГОДИНИ

Од 8 до 14 март смртноста од ковид-19 во земјава е зголемена за 2,3 пати повеќе во однос на претходната недела, стои во неделниот извештај на Институт ...
СМРТНОСТА ОД КОВИД-19 НАМАЛЕНА ЗА 5,4 ОТСТО ВО ПОСЛЕДНАТА НЕДЕЛА, ДОСЕГА ПОЧИНАА 1.359 МАЖИ И 788 ЖЕНИ

СМРТНОСТА ОД КОВИД-19 НАМАЛЕНА ЗА 5,4 ОТСТО ВО ПОСЛЕДНАТА НЕДЕЛА, ДОСЕГА ПОЧИНАА 1.359 МАЖИ И 788 ЖЕНИ

Смртноста од ковид-19 е намалена за 5,4% за периодот од 7 до 13 декември, во однос на минатата недела, стои во неделниот извештај на Институтот за јав ...
ПАК УНИШТЕН ЛЕТНИКОВЕЦ ВО ПАРК ШУМАТА ГАЗИ БАБА, ГРАДСКИОТ ПАРК ВО СКОПЈЕ СЕКОЈА ВЕЧЕР ЗАТРУПАН СО ЃУБРЕ

ПАК УНИШТЕН ЛЕТНИКОВЕЦ ВО ПАРК ШУМАТА ГАЗИ БАБА, ГРАДСКИОТ ПАРК ВО СКОПЈЕ СЕКОЈА ВЕЧЕР ЗАТРУПАН СО ЃУБРЕ

Во парк шумата Гази Баба ноќеска целосно е уништен еден од летниковците. Искршени се дрвата од кои е направен, клупите за седење внатре во него и покр ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СКОПЈЕ ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СКОПЈЕ ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов е позитивен на КОВИД-19. Тој за САКАМДАКАЖАМ.МК изјави дека откако вчера имал покачена температура, се тест ...
УКРАДЕНА ИЗЈАВАТА ОД ДОСИЕТО НА РОДИЛКАТА КОЈА ВО ДВЕ РОДИЛИШТА КРИЕШЕ ДЕКА ИМАЛА КОНТАКТ СО ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

УКРАДЕНА ИЗЈАВАТА ОД ДОСИЕТО НА РОДИЛКАТА КОЈА ВО ДВЕ РОДИЛИШТА КРИЕШЕ ДЕКА ИМАЛА КОНТАКТ СО ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

Полиција ќе истражува кој од Клиниката за гинекологија ја украл изјавата од досието на родилката што лажела дека немала контакт со позитивен на КОВИД- ...
КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА 26 КАФЕАНИ ОТИ НЕ ГИ ПОЧИТУВАЛЕ ПРОТОКОЛИТЕ ЗА РАБОТА

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА 26 КАФЕАНИ ОТИ НЕ ГИ ПОЧИТУВАЛЕ ПРОТОКОЛИТЕ ЗА РАБОТА

Во изминативе четири дена 26 угостителски објекти заработиле кривична пријава од Државниот пазарен инспекторат заради непочитување на протоколите на р ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ