Таг: „Копанки“

1 2 3 20 / 21 НАПИСИ
ПЛАНИНАРИТЕ ГО ЧИСТАТ „КОПАНКИ“, ИМААТ И ПРОЕКТ ЗА ОБНОВА

ПЛАНИНАРИТЕ ГО ЧИСТАТ „КОПАНКИ“, ИМААТ И ПРОЕКТ ЗА ОБНОВА

Како што некогаш битолчани доброволно го градеа планинарскиот дом „Копанки“, така викендов планинарите од Планинарско-спортскиот клуб „Пелистер“ и дру ...
ОПШТИНА БИТОЛА ЈА БАРА СОПСТВЕНОСТА НА ДОМОТ КОПАНКИ ОД ПЛАНИНАРСКИОТ КЛУБ ЗА ДА ГО ОБНОВИ

ОПШТИНА БИТОЛА ЈА БАРА СОПСТВЕНОСТА НА ДОМОТ КОПАНКИ ОД ПЛАНИНАРСКИОТ КЛУБ ЗА ДА ГО ОБНОВИ

Општина Битола бара од Планинарско-спортскиот клуб „Пелистер“ да ѝ го отстапи планинарскиот дом Копанки за да може да изврши целосна реконструкција вр ...
НА КОПАНКИ ДЕНЕС НЕМА СКИЈАЊЕ ОТИ НЕМА СТРУЈА

НА КОПАНКИ ДЕНЕС НЕМА СКИЈАЊЕ ОТИ НЕМА СТРУЈА

Попусто битолчани чекаа да падне снег и да скијаат на Пелистер. Во ски центарот „Копанки“ денес нема скијање бидејќи нема струја, раскажуваат скијачи ...
БИТОЛЧАНЕЦОТ МИРКО КОСТОВСКИ НЕМА ЕДНА РАКА, А РЕЗБАРИ КАКО ДА ГИ ИМА ДЕСЕТ

БИТОЛЧАНЕЦОТ МИРКО КОСТОВСКИ НЕМА ЕДНА РАКА, А РЕЗБАРИ КАКО ДА ГИ ИМА ДЕСЕТ

Хендикепот не значи и крај на животот, иако со една рака, човек добива сила да се докаже во професии каде успеваат луѓе со две раце, вели битолчанецот ...
ДОМОТ „КОПАНКИ“ НА ПЕЛИСТЕР ИЗГОРЕ ПРЕД ПЕТ ГОДИНИ, СЕ ПОДИГА САМО ЗА ИЗБОРИ

ДОМОТ „КОПАНКИ“ НА ПЕЛИСТЕР ИЗГОРЕ ПРЕД ПЕТ ГОДИНИ, СЕ ПОДИГА САМО ЗА ИЗБОРИ

По пет години од страотниот пожар, култниот планинарски дом „Копанки“ на Пелистер не се подигна од пепелта. Наспроти ветувањата за негова обнова кои п ...
ПОТЦЕНУВАЊЕТО НА ПЕЛИСТЕР Е АВАНТУРА ОПАСНА ПО ЖИВОТ, АЛАРМИРААТ ПЛАНИНАРИТЕ

ПОТЦЕНУВАЊЕТО НА ПЕЛИСТЕР Е АВАНТУРА ОПАСНА ПО ЖИВОТ, АЛАРМИРААТ ПЛАНИНАРИТЕ

На битолчанецот Влатко Крбалески и денот и годината му започнуваат со Пелистер. Тој секое утро го започнува со поглед низ прозорецот од својот дом кон ...
ЗАГЛАВЕНИ ВОЗИЛА И КОЛОНИ НА ПАТОТ ЗА ПЕЛИСТЕР

ЗАГЛАВЕНИ ВОЗИЛА И КОЛОНИ НА ПАТОТ ЗА ПЕЛИСТЕР

Камионот кој утрово требаше да го исчисти патот за Пелистер, имал проблеми да се искачи по планинските угорнини завеани во снег и мраз. Поради ова, ра ...
УТРОВО ЗАГЛАВЕНИ ВОЗИЛА И КОЛОНИ НА ПАТОТ ЗА ПЕЛИСТЕР

УТРОВО ЗАГЛАВЕНИ ВОЗИЛА И КОЛОНИ НА ПАТОТ ЗА ПЕЛИСТЕР

Камионот кој утрово требаше да го исчисти патот за Пелистер, имал проблеми да се искачи по планинските угорнини завеани во снег и мраз. Поради ова, ра ...
ВО БУЏЕТОТ НА БИТОЛА ПАК НЕМА ПАРИ ЗА ОФИЦЕРСКИ ДОМ И КОПАНКИ

ВО БУЏЕТОТ НА БИТОЛА ПАК НЕМА ПАРИ ЗА ОФИЦЕРСКИ ДОМ И КОПАНКИ

Владејачкото мнозинство во битолскиот Совет предводено од ВМРО-ДПМНЕ, повторно гласаше против да се издвојат пари од буџетот на Општината во 2017 за о ...
ПОМИНА РЕБАЛАНСОТ НА ОПШТИНСКИОТ БУЏЕТ, НЕ СЕ ИЗДВОИ НИ ДЕНАР ЗА КОПАНКИ

ПОМИНА РЕБАЛАНСОТ НА ОПШТИНСКИОТ БУЏЕТ, НЕ СЕ ИЗДВОИ НИ ДЕНАР ЗА КОПАНКИ

Мина уште еден ребаланс на буџетот на општина Битола, а повторно не се издвои ни денар од општинската каса за да се обнови изгорениот планинарски дом ...
1 2 3 20 / 21 НАПИСИ