Таг: коронавирус

1 49 50 51 52 53 115 510 / 1144 НАПИСИ
ШЕСТМИНА СО СИМПТОМИ НА КОРОНАВИРУС ВО ОХРИДСКАТА БОЛНИЦА, ШЕТАЛИШТЕТО НА КЕЈОТ ПОЛНО РЕКРЕАТИВЦИ

ШЕСТМИНА СО СИМПТОМИ НА КОРОНАВИРУС ВО ОХРИДСКАТА БОЛНИЦА, ШЕТАЛИШТЕТО НА КЕЈОТ ПОЛНО РЕКРЕАТИВЦИ

Во Инфективното оддление на Општата болница во Охрид има шест пациенти со симптоми на КОВИД-19. Од нив се земени брисеви и се очекуваат резултатите од ...
ВО ПРИЛЕП УШТЕ ЧЕТВОРИЦА, ВО КРУШЕВО УШТЕ ЕДЕН НОВОЗАБОЛЕН СО КОВИД-19

ВО ПРИЛЕП УШТЕ ЧЕТВОРИЦА, ВО КРУШЕВО УШТЕ ЕДЕН НОВОЗАБОЛЕН СО КОВИД-19

На територијата на општина Прилеп денеска се регистрирани четири нови лица заразени со коронавирусот, со што вкупниот број на инфицирани со КОВИД-19 и ...
КУМАНОВЦИ ИЗРАБОТИЈА 1.000 ВИЗИРИ ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ВО РЕГИОНОТ

КУМАНОВЦИ ИЗРАБОТИЈА 1.000 ВИЗИРИ ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ВО РЕГИОНОТ

Над 1.000 визири доби медицинскиот персонал во Североисточниот Регион од група ентузијасти од Куманово. Станува збор за тим од 12 млади луѓе, кои со 3 ...
ОСНОВАЧОТ НА ТВИТЕР ДОНИРА МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ ЗА БОРБАТА ПРОТИВ КОВИД-19

ОСНОВАЧОТ НА ТВИТЕР ДОНИРА МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ ЗА БОРБАТА ПРОТИВ КОВИД-19

Основачот на Твитер и на платежната апликација Сквер, Џек Дорси, вети дека ќе донира една милијарда долари за да ја помогне борбата против коронавирус ...
СВЕТОТ ГО ФАЛИ ПРИСТАПОТ НА НОВ ЗЕЛАНД КОН ПАНДЕМИЈАТА – ИМА ПЕТ МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ, А САМО 1.160 ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

СВЕТОТ ГО ФАЛИ ПРИСТАПОТ НА НОВ ЗЕЛАНД КОН ПАНДЕМИЈАТА – ИМА ПЕТ МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ, А САМО 1.160 ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

Нов Зеланд е единствената земја на светот во која има повеќе од 1.000 заразени со коронавирус, а само еден смртен случај. Пристапот на Нов Зеланд к ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО ИМА КОРОНАВИРУС, СЕ ЗАРАЗИЛ ОД ПОЧИНАТИОТ ФРИЗЕР ОД КОЧАНИ

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО ИМА КОРОНАВИРУС, СЕ ЗАРАЗИЛ ОД ПОЧИНАТИОТ ФРИЗЕР ОД КОЧАНИ

Градоначалникот на Општина Чешиново-Облешево Горанчо Крстев добил известување дека е позитивен на коронавирус, откако заедно со сопругата направил две ...
НАРОДНИОТ ТЕАТАР СОШИ 300 МАСКИ ЗА БИТОЛСКИТЕ МЕДИЦИНАРИ

НАРОДНИОТ ТЕАТАР СОШИ 300 МАСКИ ЗА БИТОЛСКИТЕ МЕДИЦИНАРИ

Народниот театар од Битола денес ќе донира триста заштитни маски во Клиничката болница во Битола, за да придонесе за поголема заштита на здравствените ...
НАД 1.800 МРТВИ ОД КОВИД-19 ВО САД, НАЈМНОГУ ВО ЕДЕН ДЕН ВО КОЈА БИЛО ЗЕМЈА ДОСЕГА

НАД 1.800 МРТВИ ОД КОВИД-19 ВО САД, НАЈМНОГУ ВО ЕДЕН ДЕН ВО КОЈА БИЛО ЗЕМЈА ДОСЕГА

Во САД во изминатите 24 часа починале повеќе од 1.800 луѓе од КОВИД-19, што е најмногу во еден ден во која било земја досега. САД во исто време ја над ...
ВО ФРАНЦИЈА 850 ПОЧИНАЛЕ ВО СТАРЕЧКИ ДОМОВИ, НАД 10.000 МРТВИ ОД КОВИД-19

ВО ФРАНЦИЈА 850 ПОЧИНАЛЕ ВО СТАРЕЧКИ ДОМОВИ, НАД 10.000 МРТВИ ОД КОВИД-19

Бројот на жртви на КОВИД-19 во Франција нагло порасна на повеќе од 10.000 откако се дозна дека во старечките домови починале над 800 луѓе. Од 1 мар ...
45-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУС НА ПАТ КОН БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

45-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУС НА ПАТ КОН БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

Четириесет и петгодишен скопјанец почина доцна попладнево од коронавирус, соопшти Владата. Министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференција ...
1 49 50 51 52 53 115 510 / 1144 НАПИСИ