Таг: КОВИД-19

1 127 128 129 130 131 155 1290 / 1546 НАПИСИ
ВО РЕСЕН ПОТВРДЕН ПРВИОТ СЛУЧАЈ СО КОВИД-19 ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА

ВО РЕСЕН ПОТВРДЕН ПРВИОТ СЛУЧАЈ СО КОВИД-19 ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА

Ресен денес го има првиот потврден случај позитивен на КОВИД-19. Неофицијално, првиот заболен е жена, сосетка на лице кое било на погреб кај мајка ѝ в ...
БРЕМЕНА ЛЕКАРКА ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19 ГИ КРИЕЛА КОНТАКТИТЕ И СТАВИ ВО ИЗОЛАЦИЈА ДВЕ РОДИЛИШТА

БРЕМЕНА ЛЕКАРКА ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19 ГИ КРИЕЛА КОНТАКТИТЕ И СТАВИ ВО ИЗОЛАЦИЈА ДВЕ РОДИЛИШТА

Докторка чиј свекор бил позитивен на КОВИД-19, дошла да се пораѓа на Клиниката за гинекологија во Скопје без да каже дека имала контакти со заразено л ...
7 ПОЧИНАТИ, 125 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.019 ТЕСТИРАЊА

7 ПОЧИНАТИ, 125 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.019 ТЕСТИРАЊА

Во изминатите 24 часа во земјава се регистрирани 125 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.019 тестирање, соопшти Министерството за здравство. Од ови ...
ВМРО-ДПМНЕ Е ПРОТИВ ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА ОХРИД ОТИ ГО ЗАГАДУВА ЕЗЕРОТО

ВМРО-ДПМНЕ Е ПРОТИВ ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА ОХРИД ОТИ ГО ЗАГАДУВА ЕЗЕРОТО

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид е против темелната дезинфекција на градот заради заштита од ширење на коронавирусот, што локалната власт ја ...
ОД ДВЕ СЕМЕЈСТВА ОД МАТЕЈЧЕ СЕ СИТЕ 12 РЕГИСТРИРАНИ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО КУМАНОВСКО

ОД ДВЕ СЕМЕЈСТВА ОД МАТЕЈЧЕ СЕ СИТЕ 12 РЕГИСТРИРАНИ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО КУМАНОВСКО

Вкупно 12 нови случаи и еден почина од коронавирусотсе регистрирани во изминатото деноноќие во Центарот за јавно здравје во Куманово. Од нив 11 се во ...
ДВАЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО КЛИНИЧКАТА БОЛНИЦА ВО ШТИП ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

ДВАЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО КЛИНИЧКАТА БОЛНИЦА ВО ШТИП ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

Двајца медицински работници во Клиничката болница во Штип се позитивни на КОВИД-19, а шест вработени кои имале контакт со нив се во изолација. Директо ...
САД ДОНИРАА УШТЕ 450.000 ДОЛАРИ ЗА СПРАВУВАЊЕ СО КРИЗАТА ОД КОВИД-19

САД ДОНИРАА УШТЕ 450.000 ДОЛАРИ ЗА СПРАВУВАЊЕ СО КРИЗАТА ОД КОВИД-19

САД преку Агенцијата на САД за меѓународен развој (УСАИД) доделија дополнителни 450.000 долари за поддршка на Северна Македонија во борбата против пан ...
КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ОСТАНУВА НА ПРЕДЛОГОТ ЗА ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ ВО ЖАРИШТАТА СО КОВИД-19

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ОСТАНУВА НА ПРЕДЛОГОТ ЗА ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ ВО ЖАРИШТАТА СО КОВИД-19

Комисијата за заразни болести останува на предлогот до Владата да се воведе полициски час од 22 до 5 часот во жариштата со КОВИД-19, како Скопје, Штип ...
ВЛАДАТА УТРЕ ЌЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ЌЕ СЕ ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 22 ЧАСОТ ВО КРИТИЧНИТЕ ГРАДОВИ

ВЛАДАТА УТРЕ ЌЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ЌЕ СЕ ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 22 ЧАСОТ ВО КРИТИЧНИТЕ ГРАДОВИ

Владата утре ќе одлучува дали во Скопје, Куманово, Тетово и Штип ќе се воведе полициски час секој ден од 22 до 5 часот. Министерот за здравство Венко ...
ШТИПСКИТЕ ФОНДOВИ ЗА ЗДРАВСТВО И ЗА ПЕНЗИСКО ЗАТВОРЕНИ ПОРАДИ БОЛНИ СО КОВИД-19

ШТИПСКИТЕ ФОНДOВИ ЗА ЗДРАВСТВО И ЗА ПЕНЗИСКО ЗАТВОРЕНИ ПОРАДИ БОЛНИ СО КОВИД-19

По последните тестирања што викендов се извршија во неколку текстилни фабрики во Штип, бројот на заразените со коронавирус денеска во овој град достиг ...
1 127 128 129 130 131 155 1290 / 1546 НАПИСИ