Таг: КОВИД-19

1 200 201 202 203 204 209 2020 / 2083 НАПИСИ
ПОТРЕБНА Е МАСОВНА УПОТРЕБА НА АПЛИКАЦИЈАТА „СТОП КОРОНА“ ЗА ТАА ДА ИМА ЕФЕКТИ, РЕЧЕ МАНЧЕВСКИ

ПОТРЕБНА Е МАСОВНА УПОТРЕБА НА АПЛИКАЦИЈАТА „СТОП КОРОНА“ ЗА ТАА ДА ИМА ЕФЕКТИ, РЕЧЕ МАНЧЕВСКИ

Од денеска ставена е во функција мобилната апликација „Стоп корона“, која овозможува да се следат контактите кои ги имале заболените лица од КОВИД-19. ...
4 ПОЧИНАТИ, 26 НОВИ РЕГИСТРИРАНИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19

4 ПОЧИНАТИ, 26 НОВИ РЕГИСТРИРАНИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19

Министерството за здравство соопшти дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа 4 пациенти: двајца од Скопје (79 и 63), еден о ...
СО КЛЕТКИ ОД ПЛАЦЕНТА СПАСЕНИ ШЕСТМИНА КРИТИЧНО БОЛНИ ПАЦИЕНТИ ОД КОВИД-19 ВО ИЗРАЕЛ

СО КЛЕТКИ ОД ПЛАЦЕНТА СПАСЕНИ ШЕСТМИНА КРИТИЧНО БОЛНИ ПАЦИЕНТИ ОД КОВИД-19 ВО ИЗРАЕЛ

Шестмина критично болни пациенти од КОВИД-19 во Израел, за кои се сметало дека има висок ризик да починат, добиле терапија со клетки од плацента на „П ...
ВО ПРИЛЕП АРМИЈАТА ЌЕ СОЗДАВА РЕД ПРЕД БАНКИТЕ И МАРКЕТИТЕ

ВО ПРИЛЕП АРМИЈАТА ЌЕ СОЗДАВА РЕД ПРЕД БАНКИТЕ И МАРКЕТИТЕ

Пред банките и маркетите низ градот, Општина Прилеп постави налепници за одржување на препорачаното растојание меѓу граѓаните од минимум два метра. Од ...
МЕДИЦИНАРИТЕ ЗАБОЛУВААТ ОТИ НЕСООДВЕТНО ЈА КОРИСТАТ ЗАШТИТНАТА ОПРЕМА, НО ДЕЛ СЕ ЗАРАЗЕНИ И ДОМА, ВЕЛИ ЕПИДЕМИОЛОГОТ  КАРАЏОВСКИ

МЕДИЦИНАРИТЕ ЗАБОЛУВААТ ОТИ НЕСООДВЕТНО ЈА КОРИСТАТ ЗАШТИТНАТА ОПРЕМА, НО ДЕЛ СЕ ЗАРАЗЕНИ И ДОМА, ВЕЛИ ЕПИДЕМИОЛОГОТ КАРАЏОВСКИ

Дел од здравствените работници во земјава се заразени со КОВИД-19 бидејќи не ги почитуваат протоколите за облекување и соблекување на заштитната опрем ...
ПРИЛЕПСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК БАРА ПОМОШ ОД АРМИЈАТА ЗА СПРАВУВАЊЕ СО ЕПИДЕМИЈАТА НА КОВИД-19

ПРИЛЕПСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК БАРА ПОМОШ ОД АРМИЈАТА ЗА СПРАВУВАЊЕ СО ЕПИДЕМИЈАТА НА КОВИД-19

После вчерашните осум, во општина Прилеп денеска се регистрирани 14 нови случаи на лица инфицирани со КОВИД-19, со што вкупната бројка се искачи на 72 ...
ДВАЈЦА ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ОД ВЕЛЕС МЕЃУ НОВИТЕ 6 РЕГИСТРИРАНИ СО КОВИД-19 ВО ГРАДОТ

ДВАЈЦА ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ОД ВЕЛЕС МЕЃУ НОВИТЕ 6 РЕГИСТРИРАНИ СО КОВИД-19 ВО ГРАДОТ

Со нови регистрирани шест случаи, бројката на заболени од КОВИД-19 во Велес стигна до 30 лица.  Од нив за прв пат се регистрирани и позитивни на корон ...
СМРТНОСТА КАЈ ПОСТАРИ ПАЦИЕНТИ Е 0,5%, КОНТРОВЕРЗНИОТ ФРАНЦУСКИОТ ДОКТОР РАУЛ МУ ЈА ПРЕТСТАВИ НА МАКРОН ПРВАТА ПОГОЛЕМА СТУДИЈА ЗА ЛЕКУВАЊЕ КОВИД-19 СО АНТИМАЛАРИК

СМРТНОСТА КАЈ ПОСТАРИ ПАЦИЕНТИ Е 0,5%, КОНТРОВЕРЗНИОТ ФРАНЦУСКИОТ ДОКТОР РАУЛ МУ ЈА ПРЕТСТАВИ НА МАКРОН ПРВАТА ПОГОЛЕМА СТУДИЈА ЗА ЛЕКУВАЊЕ КОВИД-19 СО АНТИМАЛАРИК

Контроверзниот француски доктор Дидие Раул, кој е најголем пропонент на лекувањето на КОВИД-19 со антималарикот хидроксихлорокин и азитромицин (Сумаме ...
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ОРГАНИЗИРА МААЛСКИ КОНЦЕРТИ ДА СЕ СЛЕДАТ ОД БАЛКОНИТЕ, ЗА УМЕТНИЦИТЕ ДА МОЖАТ ДА ЗАРАБОТУВААТ

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ОРГАНИЗИРА МААЛСКИ КОНЦЕРТИ ДА СЕ СЛЕДАТ ОД БАЛКОНИТЕ, ЗА УМЕТНИЦИТЕ ДА МОЖАТ ДА ЗАРАБОТУВААТ

Од понеделник низ Скопје ќе се организираат маалски концерти кои граѓаните ќе можат да ги следат од своите балкони. На повеќе локации низ градот за вр ...
3,9 МИЛИОНИ ЕВРА ЌЕ СЕ ЗАШТЕДАТ СО КРАТЕЊЕТО НА ПЛАТИТЕ НА ФУНКЦИОНЕРИТЕ

3,9 МИЛИОНИ ЕВРА ЌЕ СЕ ЗАШТЕДАТ СО КРАТЕЊЕТО НА ПЛАТИТЕ НА ФУНКЦИОНЕРИТЕ

Владата ја донесе Уредбата со која министри, пратеници, судии, обвинители, директори и сите други избрани и именувани лица одат на минимална плата од ...
1 200 201 202 203 204 209 2020 / 2083 НАПИСИ