Таг: КОВИД-19

1 201 202 203 204 205 219 2030 / 2188 НАПИСИ
ПОЧИНА ВЕЛЕШАНЕЦ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19, ЧЕТВРТ СЛУЧАЈ ЗА ПЕТ ДЕНА

ПОЧИНА ВЕЛЕШАНЕЦ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19, ЧЕТВРТ СЛУЧАЈ ЗА ПЕТ ДЕНА

Велешанец на 70-годишна возраст почина ноќеска од КОВИД-19 на Клиничкиот центар во Скопје каде бил хоспитализиран, соопшти градоначалникот Аце Коцевск ...
ВЕЛЕШКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ИСТРАЖУВА ДАЛИ КОРОНАВИРУСОТ СЕ ПРОШИРИЛ ОТИ НА СВАДБА 30 СВАТОВИ БЕЗ МАСКИ ОДЕА ПО НЕВЕСТА

ВЕЛЕШКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ИСТРАЖУВА ДАЛИ КОРОНАВИРУСОТ СЕ ПРОШИРИЛ ОТИ НА СВАДБА 30 СВАТОВИ БЕЗ МАСКИ ОДЕА ПО НЕВЕСТА

Велешкото јавно обвинителство започна две предистражни постапки поради непостапување според здравствените прописи во време на епидемија. Од Обвинителс ...
НЕМА ПРОБУВАЊЕ ОБЛЕКА ВО ТРГОВСКИТЕ ЦЕНТРИ, НА РАЗГЛАС ЌЕ СЕ ЧИТААТ ПОРАКИ ЗА ДРЖЕЊЕ РАСТОЈАНИЕ  И НОСЕЊЕ МАСКА

НЕМА ПРОБУВАЊЕ ОБЛЕКА ВО ТРГОВСКИТЕ ЦЕНТРИ, НА РАЗГЛАС ЌЕ СЕ ЧИТААТ ПОРАКИ ЗА ДРЖЕЊЕ РАСТОЈАНИЕ И НОСЕЊЕ МАСКА

Во трговски центри нема да смее да се пробува облека, се предвидува со протоколот за отворање и работа на затворените трговски центри, откако вчера Вл ...
КРИЗНИОТ ШТАБ НА ТЕТОВО БАРА ВЛАДАТА ДА ЈА УКИНЕ ЗАБРАНАТА ЗА ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ДО ОКОЛНИТЕ МЕСТА

КРИЗНИОТ ШТАБ НА ТЕТОВО БАРА ВЛАДАТА ДА ЈА УКИНЕ ЗАБРАНАТА ЗА ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ДО ОКОЛНИТЕ МЕСТА

Кризниот штаб на Општина Тетово бара од Владата да ја укине забраната да се врши организиран превоз со автобуси и комбиња од Тетово до околните општин ...
НАЈСТАРАТА ЖЕНА ВО ШПАНИЈА ГО ПОБЕДИ КОРОНАВИРУСОТ НА 113 ГОДИНИ

НАЈСТАРАТА ЖЕНА ВО ШПАНИЈА ГО ПОБЕДИ КОРОНАВИРУСОТ НА 113 ГОДИНИ

113-годишната Марија Бранјас, за која се верува дека е најстарата жена во Шпанија, успеала да го победи коронавирусот, објавија официјални лица. На ...
ОД УТРЕ СЕ ОТВОРААТ АВТО-ШКОЛИТЕ, ТРГОВСКИТЕ ЦЕНТРИ И ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ОД УТРЕ СЕ ОТВОРААТ АВТО-ШКОЛИТЕ, ТРГОВСКИТЕ ЦЕНТРИ И ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Од утре  ќе започнат да се применуваат мерки за заштита од корнавирус со нови протоколи за работа за дејности кои имаат помал ризик. Ќе почнат со рабо ...
ПОНУДИВ НЕКОЛКУ ДАТУМИ ЗА ИЗБОРИ ЛЕТОВО, НО МИЦКОСКИ НЕ САКАШЕ ДА РАЗГОВАРА ОТИ СЕ ПЛАШИ ОД ПОРАЗ, РЕЧЕ ЗАЕВ

ПОНУДИВ НЕКОЛКУ ДАТУМИ ЗА ИЗБОРИ ЛЕТОВО, НО МИЦКОСКИ НЕ САКАШЕ ДА РАЗГОВАРА ОТИ СЕ ПЛАШИ ОД ПОРАЗ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев по денешната лидерска средба кажа дека тие како владејачка партија понудиле неколку датуми за одржување на изборите,но, лид ...
КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ И ДИК ДА КАЖАТ ДАЛИ МОЖЕ И КОГА ДА ИМА ИЗБОРИ, ПА ПОСЛЕ ДА ЗБОРУВАМЕ ЗА ДАТУМ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ ПО ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ И ДИК ДА КАЖАТ ДАЛИ МОЖЕ И КОГА ДА ИМА ИЗБОРИ, ПА ПОСЛЕ ДА ЗБОРУВАМЕ ЗА ДАТУМ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ ПО ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА

На денешната лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски не е договорен датум за одржување на парламентарните избори. Лидерите на политичките ...
ПОЧНА ИСПЛАТАТА НА ПАРИТЕ ОД „МОЈДДВ“, 5,5 МИЛИОНИ ЕВРА ПОВРАТ, 8.700 ЛИЦА ДОНИРАЛЕ ВО ФОНДОТ ЗА КОВИД-19

ПОЧНА ИСПЛАТАТА НА ПАРИТЕ ОД „МОЈДДВ“, 5,5 МИЛИОНИ ЕВРА ПОВРАТ, 8.700 ЛИЦА ДОНИРАЛЕ ВО ФОНДОТ ЗА КОВИД-19

Од денеска почна исплатата на парите од повратот на ДДВ за првите три месеци од годинава. Како што соопштија од Управата за јавни приходи, повратот за ...
ВЕРНИЦИТЕ ВЛЕГОА ВО ЏАМИИТЕ ЗА ПРВПАТ ОТКАКО ПОЧНА РАМАЗАНСКИОТ ПОСТ 

ВЕРНИЦИТЕ ВЛЕГОА ВО ЏАМИИТЕ ЗА ПРВПАТ ОТКАКО ПОЧНА РАМАЗАНСКИОТ ПОСТ 

Одлуката за отварење на џамиите од денеска, која ја донесе ИВЗ, повторно ги собра верниците од муслиманска вероисповест во тетовските џамии. При посет ...
1 201 202 203 204 205 219 2030 / 2188 НАПИСИ