Таг: КОВИД центар

1 5 6 769 / 69 НАПИСИ
НАД 100 БОЛНИ ОД РАК ЧЕКААТ ИНТЕРВЕНЦИЈА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“, ЗА ДА СЕ ОСЛОБОДИ МЕСТО ТРЕБА СИТЕ БОЛНИЦИ ДА ИМААТ КОВИД-ЦЕНТРИ, ВЕЛИ ЈАСМИН ЦИРИВИРИ, ДИРЕКТОР НА ХИРУРШКИТЕ ОДДЕЛЕНИЈА

НАД 100 БОЛНИ ОД РАК ЧЕКААТ ИНТЕРВЕНЦИЈА ВО „8 СЕПТЕМВРИ“, ЗА ДА СЕ ОСЛОБОДИ МЕСТО ТРЕБА СИТЕ БОЛНИЦИ ДА ИМААТ КОВИД-ЦЕНТРИ, ВЕЛИ ЈАСМИН ЦИРИВИРИ, ДИРЕКТОР НА ХИРУРШКИТЕ ОДДЕЛЕНИЈА

Потребна е итна внатрешна реорганизација на сите болници во земјава, со што тие треба да одвојат одреден процент од своите болничките кревети само за ...
1.500 НА ЛИСТА НА ЧЕКАЊЕ ЗА ОРТОПЕДСКИ ОПЕРАЦИИ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“, СЕ ОПЕРИРААТ САМО КОВИД ПОЗИТИВНИ

1.500 НА ЛИСТА НА ЧЕКАЊЕ ЗА ОРТОПЕДСКИ ОПЕРАЦИИ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“, СЕ ОПЕРИРААТ САМО КОВИД ПОЗИТИВНИ

Одделението за ортопедија и трауматологија во болницата „8 Септември“ во Скопје од почетокот на епидемијата на КОВИД-19  беше пренаменето за прием на ...
ДЕТСКАТА БОЛНИЦА КОЗЛЕ СЕ СПРЕМА ЗА ВТОР КОВИД-ЦЕНТАР, СЕ ОСЛОБОДУВААТ 70 ЛЕГЛА

ДЕТСКАТА БОЛНИЦА КОЗЛЕ СЕ СПРЕМА ЗА ВТОР КОВИД-ЦЕНТАР, СЕ ОСЛОБОДУВААТ 70 ЛЕГЛА

Институтот за белодробни заболувања - Детската болница Козле се подготвува да стане КОВИД 2- центар, изјави директорот Ангелчо Андоновски за САКАМДАКА ...
МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВИКЕНДОВ ЌЕ БИДЕ ЦЕЛОСНО ОПРЕМЕНА И ФУНКЦИОНАЛНА

МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВИКЕНДОВ ЌЕ БИДЕ ЦЕЛОСНО ОПРЕМЕНА И ФУНКЦИОНАЛНА

Монтажната ковид болница до Инфективната клиника во Скопје треба да почне да функционира наскоро, велат од Министерството за здравство. Таа е веќе опр ...
СРЕЌНИ СМЕ СО СЕКОЈ ИЗЛЕКУВАН ОД КОВИД-19, ВЕЛИ ЕЛИ ДИМИТРОВСКА, ИНФЕКТОЛОГ ОД БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

СРЕЌНИ СМЕ СО СЕКОЈ ИЗЛЕКУВАН ОД КОВИД-19, ВЕЛИ ЕЛИ ДИМИТРОВСКА, ИНФЕКТОЛОГ ОД БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

Облечени во скафандери и друга заштитна опрема остануваме со часови, но задоволството е огромно кога пациентот ќе се излекува, вели примариус д-р Ели ...
4 МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ И 2 БОЛНИЧАРИ ОД ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, 10 СЕСТРИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

4 МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ И 2 БОЛНИЧАРИ ОД ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, 10 СЕСТРИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Шест медицински лица, од кои четири сестри и двајца болничари од Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје се позитивни на КОВИД-19, потврди за ...
КОГА МИ ГО ИЗГОВОРИ ИМЕТО, МИ ГО ИЗБРИША ЦЕЛИОТ ЗАМОР И МИ ЈА ВРАТИ НАДЕЖТА, ВЕЛИ Д-Р ПАТРИЦИЈА КАЛАМАРАС ОД „8 СЕПТЕМВРИ“, ЗА БОЛНИОТ ОД КОВИД-19 ШТО СЕ ИЗВЛЕЧЕ ОД РЕСПИРАТОР

КОГА МИ ГО ИЗГОВОРИ ИМЕТО, МИ ГО ИЗБРИША ЦЕЛИОТ ЗАМОР И МИ ЈА ВРАТИ НАДЕЖТА, ВЕЛИ Д-Р ПАТРИЦИЈА КАЛАМАРАС ОД „8 СЕПТЕМВРИ“, ЗА БОЛНИОТ ОД КОВИД-19 ШТО СЕ ИЗВЛЕЧЕ ОД РЕСПИРАТОР

Момчето од Скопје на 37-годишна возраст е единствениот пациент заболен од коронавирус кој се „вратил“ од под респираторна машина, а тоа се случи токму ...
МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ИЗГРАДЕНА ЗА САМО 14 ДЕНА ОД ВЕЛЕШКИ „БРАКО“, ЌЕ ОСТАНЕ КАКО УРГЕНТЕН ЦЕНТАР НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА

МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ИЗГРАДЕНА ЗА САМО 14 ДЕНА ОД ВЕЛЕШКИ „БРАКО“, ЌЕ ОСТАНЕ КАКО УРГЕНТЕН ЦЕНТАР НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА

Монтажната болница до Инфективната клиника во Скопје e поставена за само 14 дена, иако рокот за изведба беше 21 ден. Таа сега ќе се користи како КОВИД ...
50.000 МАСКИ ОД ЗБРАТИМЕНИОТ ГРАД НАНЧАНГ ПОДЕЛЕНИ НА БОЛНИЦИТЕ ВО СКОПЈЕ

50.000 МАСКИ ОД ЗБРАТИМЕНИОТ ГРАД НАНЧАНГ ПОДЕЛЕНИ НА БОЛНИЦИТЕ ВО СКОПЈЕ

Град Скопје подели 50.000 маски на болниците и клиниките во Скопје, кои ги доби како донација од збратимениот кинески град Нанчанг. Градоначалникот Пе ...
1 5 6 769 / 69 НАПИСИ