Таг: лажна вест

ЛАЖНА ВЕСТ СЕ ШИРИ ДЕКА СЕКСУАЛНО ОБРАЗОВАНИЕ ЌЕ СЕ УЧИ ВО ВТОРО ОДДЕЛЕНИЕ, ТИЕ МАТЕРИЈАЛИ НЕ СЕ НИ ОД ЗЕМЈАВА, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

ЛАЖНА ВЕСТ СЕ ШИРИ ДЕКА СЕКСУАЛНО ОБРАЗОВАНИЕ ЌЕ СЕ УЧИ ВО ВТОРО ОДДЕЛЕНИЕ, ТИЕ МАТЕРИЈАЛИ НЕ СЕ НИ ОД ЗЕМЈАВА, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

Лажна е веста која се шири низ социјалните медиуми дека сексуалното образование ќе се изучува од второ одделение, регира Министерството за образование ...
ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ШКОЛИТЕ ЌЕ СЕ ОТВОРАТ НА 18 МАЈ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ

ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ШКОЛИТЕ ЌЕ СЕ ОТВОРАТ НА 18 МАЈ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ

Лажна е веста дека основните и средните училишта во земјава ќе продолжат со работа од 18 мај, реагира Министерството за образование и наука. Оттаму ја ...
КОЧАНЧАНКА НА ФЕЈСБУК ИЗЛАЖАЛА ДЕКА Е ЗАРАЗЕНА СО КОРОНАВИРУС, ДОБИ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЛАЖНА ВЕСТ

КОЧАНЧАНКА НА ФЕЈСБУК ИЗЛАЖАЛА ДЕКА Е ЗАРАЗЕНА СО КОРОНАВИРУС, ДОБИ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЛАЖНА ВЕСТ

Девојка од Кочани во понеделникот ги испаничила своите сограѓани кои со неа биле во контакт претходните денови, откако на фејсбук профилот лажно објав ...
ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ЌЕ ПОДНЕСАМ ОСТАВКА, ВЕЛИ ТЕХНИЧКИОТ МИНИСТЕР ЧУЛЕВ

ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ЌЕ ПОДНЕСАМ ОСТАВКА, ВЕЛИ ТЕХНИЧКИОТ МИНИСТЕР ЧУЛЕВ

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за САКАМДАКАЖАМ.МК демантира дека сака да поднесе оставка на функцијата. Вечерва низ медиумите с ...
ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ВОДАТА ЗА ПИЕЊЕ ВО СКОПЈЕ Е ЗАГАДЕНА И ТИЕ ШТО ЈА ШИРАТ МОЖЕ КРИВИЧНО ДА ОДГОВАРААТ, ВЕЛАТ ОД ЈП „ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА“

ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ВОДАТА ЗА ПИЕЊЕ ВО СКОПЈЕ Е ЗАГАДЕНА И ТИЕ ШТО ЈА ШИРАТ МОЖЕ КРИВИЧНО ДА ОДГОВАРААТ, ВЕЛАТ ОД ЈП „ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА“

Водата што ја пијат жители на Скопје е чиста и квалитетна, велат од ЈП „Водовод и канализација“. Од таму велат дека лажна вест е информацијата која де ...
НЕКОЈ ВО МНР ФАЛСИФИКУВАЛ ДОКУМЕНТ СО ОСТАВКА НА ДИМИТРОВ, ТОЈ ВЕЛИ ПОЧНАА СПЕЦИЈАЛНА ВОЈНА

НЕКОЈ ВО МНР ФАЛСИФИКУВАЛ ДОКУМЕНТ СО ОСТАВКА НА ДИМИТРОВ, ТОЈ ВЕЛИ ПОЧНАА СПЕЦИЈАЛНА ВОЈНА

Лажна вест е дека дека министерот за надворешни работи Никола Димитров дал оставка, а документот кој што се прошири во јавноста е груб фалсификат, соо ...
ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ТРАМП ГИ УКИНАЛ ВИЗИТЕ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ, РЕАГИРА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ТРАМП ГИ УКИНАЛ ВИЗИТЕ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ, РЕАГИРА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

Американската амбасада во Скопје ја демантираше веста што се прошири на социјалните мрежи дека претседателот Доналд Трамп ги укинал визите за македонс ...
7 / 7 НАПИСИ