Таг: Левица

1 2 3 5 10 / 43 НАПИСИ
САМОУБИСТВО ОД ЗАСЕДА

САМОУБИСТВО ОД ЗАСЕДА

1 Бреј, бреј, колку се вознемири власта за последниве протести. Мислев дека прашањето за граѓански активизам го затворивме во 2015 година кога ВМРО-ДП ...
ЛЕВИЦА ЛАЖЕ, НЕ СУМ СИ ЈА ПОКАЧИЛ ПЛАТАТА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ СМАИЛОВИЌ

ЛЕВИЦА ЛАЖЕ, НЕ СУМ СИ ЈА ПОКАЧИЛ ПЛАТАТА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ СМАИЛОВИЌ

Платата не ми е 1.700 евра, туку станува збор за плата за две месеци, односно за половина месец ноември и месец декември, вели Сенад Смаиловиќ, директ ...
БАНЏИ ЏАМПИНГ

БАНЏИ ЏАМПИНГ

1 Џабе се бунат овие од  Левица. Се откри дека имаат министерско место. И тоа не било кое. Министерот за јавна администрација Дамјан Манчевски се прет ...
ПРЕЗИДИУМОТ НА ЛЕВИЦА МУ ГО ЗАМРЗНА ЧЛЕНСТВОТО НА БРАНИМИР ЈОВАНОВИЌ

ПРЕЗИДИУМОТ НА ЛЕВИЦА МУ ГО ЗАМРЗНА ЧЛЕНСТВОТО НА БРАНИМИР ЈОВАНОВИЌ

Президиумот на Левица му изрече мерка замрзнување на членството на Бранимир Јовановиќ, соопшти партијата. За советникот на министерот за финансии Драг ...
НА ЛЕВИЦА ИМ ЈА ВРАТИЛЕ ЛИСТАТА ВО ЃОРЧЕ ОТИ ИМАЛЕ МНОГУ ЖЕНИ ЗА СОВЕТНИЧКИ

НА ЛЕВИЦА ИМ ЈА ВРАТИЛЕ ЛИСТАТА ВО ЃОРЧЕ ОТИ ИМАЛЕ МНОГУ ЖЕНИ ЗА СОВЕТНИЧКИ

На Левица не им ја прифатиле листата за советници за Општина Ѓорче Петров оти на неа имало поголем број жени од предвидениот процент, односно немало д ...
ПОЛИЦАЈЦИТЕ ГИ ПРЕЧЕКОРИЛЕ ОВЛАСТУВАЊАТА НА ПРОТЕСТОТ НА ЛЕВИЦА, УТВРДИ МВР

ПОЛИЦАЈЦИТЕ ГИ ПРЕЧЕКОРИЛЕ ОВЛАСТУВАЊАТА НА ПРОТЕСТОТ НА ЛЕВИЦА, УТВРДИ МВР

Одделот за внатрешна контрола на Министерство за внатрешни работи утврдил дека четворица полицајци ги пречекориле службените овластувања на протестот ...
НЕМАЛО ПРИВЕДУВАЊЕ НА ПРОТЕСТОТ НА ЛЕВИЦА, АКО ИМАЛО ПРЕЧЕКОРУВАЊЕ ПОЛИЦАЈЦИТЕ ЌЕ БИДАТ КАЗНЕТИ, СООПШТИ МВР

НЕМАЛО ПРИВЕДУВАЊЕ НА ПРОТЕСТОТ НА ЛЕВИЦА, АКО ИМАЛО ПРЕЧЕКОРУВАЊЕ ПОЛИЦАЈЦИТЕ ЌЕ БИДАТ КАЗНЕТИ, СООПШТИ МВР

Министерството за внатрешни работи вели дека немало приведување на лица на синоќешниот протест на Левица за време на презентацијата на воената опрема ...
МАРИГЛЕН ДЕМИРИ ОД ЛЕВИЦА СЕ ИЗЈАСНИ ЗА НЕВИН ЗА ДЕМОЛИРАЊЕТО НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ИВАНОВ

МАРИГЛЕН ДЕМИРИ ОД ЛЕВИЦА СЕ ИЗЈАСНИ ЗА НЕВИН ЗА ДЕМОЛИРАЊЕТО НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ИВАНОВ

На Мариглен Демири од Левица се изјасни за невин на денешното рочиште против него во Основниот суд Скопје 1, на кое му беше прочитано обвинението дека ...
СКОПЈАНИ ПАК СО ДВЕ ПРОСЛАВИ ЗА НОВА ГОДИНА, ПРОВЛАДИНА И ОПОЗИЦИСКА

СКОПЈАНИ ПАК СО ДВЕ ПРОСЛАВИ ЗА НОВА ГОДИНА, ПРОВЛАДИНА И ОПОЗИЦИСКА

Четврта година по ред скопјани ќе бидат поделени за новогодишниот дочек на поддржувачи на владејачката партија и поддржувачи на опозицијата. Единст ...
СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА ОДЛОЖЕНО ЗА 18 ЈАНУАРИ

СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА ОДЛОЖЕНО ЗА 18 ЈАНУАРИ

Судењето на Здравко Савески и Владимир Куновски од Левица, кои се обвинети за демолирање на народната канцеларија на Ѓорге Иванов, денеска повторно бе ...
1 2 3 5 10 / 43 НАПИСИ