Таг: литија

СЕРТИФИКАТОР ЗА КООРДИНАТОР

СЕРТИФИКАТОР ЗА КООРДИНАТОР

1 Во моментот кога ќе одлучиш да жртвуваш наука и експертиза за да купуваш души, ќе ти се случи она што сега ѝ се случува на Македонија. Да биде најпо ...
СКАРИ И ГИТАРИ

СКАРИ И ГИТАРИ

1 „Нема никој посилен од  државата, ни функционер, ни верски лидер, ни институција“, изјави премиерот Оливер Спасовски на прашање дали има притисок вр ...
ПРИТВОРЕНИ СВЕШТЕНИЦИ НА СРПСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ ЛИТИЈА ПО УЛИЦИТЕ НА НИКШИЌ

ПРИТВОРЕНИ СВЕШТЕНИЦИ НА СРПСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ ЛИТИЈА ПО УЛИЦИТЕ НА НИКШИЌ

Црногорската полиција синоќа ги приведе епископот на Српската православна црква (СПЦ) Јоаникие и уште седуммина свештеници за организирање литија во Н ...
СТРУШКА ОЛИМПИЈАДА

СТРУШКА ОЛИМПИЈАДА

1 Баш ми е гајле дека некојси Оливер Спасовски, како човек, е разочаран од масовниот верски собир во Струга во време на вонредна состојба поради панде ...
ПОЛИЦИЈАТА НЕ ЈА СПРЕЧИЛА ЛИТИЈАТА ВО СТРУГА ОТИ СЕ ПЛАШЕЛА ОД ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА НА ВЕРНИЦИТЕ, ВЕЛАТ ОД МВР

ПОЛИЦИЈАТА НЕ ЈА СПРЕЧИЛА ЛИТИЈАТА ВО СТРУГА ОТИ СЕ ПЛАШЕЛА ОД ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА НА ВЕРНИЦИТЕ, ВЕЛАТ ОД МВР

Полицијата пробала да ги спречи верниците да не се приклучуваат на литијата во Струга, но, тие жестоко реагирале, па за да не ескалира ситуацијата не ...
АРХИЕПИСКОПОТ СТЕФАН И РЕИСОТ СУЛЕЈМАН ДА НЕ ГИ ПОТТИКНУВААТ СОБИРИТЕ НА ГОЛЕМИ ГРУПИ ВЕРНИЦИ, ПОБАРА ПЕНДАРОВСКИ

АРХИЕПИСКОПОТ СТЕФАН И РЕИСОТ СУЛЕЈМАН ДА НЕ ГИ ПОТТИКНУВААТ СОБИРИТЕ НА ГОЛЕМИ ГРУПИ ВЕРНИЦИ, ПОБАРА ПЕНДАРОВСКИ

Претседателот Стево Пендаровски соопшти дека по повод случувањата со масовната литанија во Струга и најавата на Исламската верска заедница (ИВЗ) за от ...
КАКО ЧОВЕК, СПАСОВСКИ Е ДЛАБОКО РАЗОЧАРАН ОД ТОА ШТО СЛУЧИ ВЧЕРА ВО СТРУГА

КАКО ЧОВЕК, СПАСОВСКИ Е ДЛАБОКО РАЗОЧАРАН ОД ТОА ШТО СЛУЧИ ВЧЕРА ВО СТРУГА

Премиерот Оливер Спасовски е длабоко разочаран од она што вчера се случи во Струга и рече дека станува збор за сериозна неодговорност кон здравјето на ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОБАРА СТРУШКАТА ПОЛИЦИЈА ДА ГИ ИДЕНТИФИКУВА УЧЕСНИЦИТЕ И ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА ЛИТИЈАТА И ЌЕ ИСТРАЖУВА ДАЛИ ДОШЛЕ САМОИНИЦИЈАТИВНО

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОБАРА СТРУШКАТА ПОЛИЦИЈА ДА ГИ ИДЕНТИФИКУВА УЧЕСНИЦИТЕ И ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА ЛИТИЈАТА И ЌЕ ИСТРАЖУВА ДАЛИ ДОШЛЕ САМОИНИЦИЈАТИВНО

Основното јавно обвинителство Струга отвори предмет за масовното присуство на граѓани на Литијата која се одржа вчера по повод верскиот празник Свети ...
РАЗОЧАРАН СУМ, МАСОВНИОТ СОБИР ВО СТРУГА Е НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

РАЗОЧАРАН СУМ, МАСОВНИОТ СОБИР ВО СТРУГА Е НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Она што денеска се случи во Струга е целосно непочитување на здравствените работници кои деноноќно работат за да ја надминеме кризата, напиша на Фејсб ...
МАСОВЕН ВЕРСКИ СОБИР БЕЗ МАСКИ ВО СТРУГА, МПЦ ГО НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ БИДЕ БЕЗ ВЕРНИЦИ

МАСОВЕН ВЕРСКИ СОБИР БЕЗ МАСКИ ВО СТРУГА, МПЦ ГО НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ БИДЕ БЕЗ ВЕРНИЦИ

Неколку стотици жители на Струга денеска и покрај пандемијата на КОВИД-19 учествуваа во традиционален верски собир без да носат маски и без да одржува ...
10 / 10 НАПИСИ