Таг: Луфтханза

1 2 10 / 15 НАПИСИ
СО СУБВЕНЦИИ „ВИЗЕР“ ЌЕ ЛЕТА ОД СКОПЈЕ ЗА ЉУБЉАНА, ШТУТГАРТ, ЛУКСЕМБУРГ И САЛЦБУРГ ОД 1 НОЕМВРИ, „ЛУФТХАНЗА“ ЗА ФРАНКФУРТ ОД 23 АПРИЛ

СО СУБВЕНЦИИ „ВИЗЕР“ ЌЕ ЛЕТА ОД СКОПЈЕ ЗА ЉУБЉАНА, ШТУТГАРТ, ЛУКСЕМБУРГ И САЛЦБУРГ ОД 1 НОЕМВРИ, „ЛУФТХАНЗА“ ЗА ФРАНКФУРТ ОД 23 АПРИЛ

Авиокомпанијата „Визер“ ќе воведе четири нови авиолинии од Меѓународниот аеродром Скопје од 1 ноември. Од 23 април, пак, авиокомпанијата „Луфтханза“ ќ ...
„ЛУФТХАНЗА“ ОТКАЖА ГОЛЕМ БРОЈ ЛЕТОВИ ПОРАДИ КОМПЈУТЕРСКИ ПРОБЛЕМ

„ЛУФТХАНЗА“ ОТКАЖА ГОЛЕМ БРОЈ ЛЕТОВИ ПОРАДИ КОМПЈУТЕРСКИ ПРОБЛЕМ

„Луфтханза“ денеска доживеа сериозен дефект во компјутерскиот систем, што ја принуди да одложи или откаже сè уште непознат број летови, изјави портпар ...
ПОНИШТЕН ПОВИКОТ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА АВИОЛИНИИ, СИТЕ ПРИЈАВЕНИ КОМПАНИИ ИМАЛЕ НЕКОМПЛЕТНА ДОКУМЕНТАЦИЈА

ПОНИШТЕН ПОВИКОТ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА АВИОЛИНИИ, СИТЕ ПРИЈАВЕНИ КОМПАНИИ ИМАЛЕ НЕКОМПЛЕТНА ДОКУМЕНТАЦИЈА

Поништен е тендерот за субвенционирање на нови авиолинии од Меѓународниот аеродром Скопје и аеродромот „Св. Апостол и Павле“ во Охрид. Од Министерство ...
„ЛУФТХАНЗА“, „ВИЗЕР“ И „ЕЈЏИАН“ КОНКУРИРАЛЕ ЗА СУБВЕНЦИОНИРАЊЕ НОВИ АВИОЛИНИИ ОД СКОПЈЕ И ОХРИД

„ЛУФТХАНЗА“, „ВИЗЕР“ И „ЕЈЏИАН“ КОНКУРИРАЛЕ ЗА СУБВЕНЦИОНИРАЊЕ НОВИ АВИОЛИНИИ ОД СКОПЈЕ И ОХРИД

Авиокомпаниите „Луфтханза“, „Визер“ и „Ејџиан ерлајнс“ доставиле понуди за добивање субвенции за воведување нови авиолинии од Меѓународниот аеродром С ...
ЛУФТХАНЗА ЌЕ ЛЕТА ОД СКОПЈЕ ЗА ФРАНКФУРТ 10 ПАТИ НЕДЕЛНО ОД АПРИЛ

ЛУФТХАНЗА ЌЕ ЛЕТА ОД СКОПЈЕ ЗА ФРАНКФУРТ 10 ПАТИ НЕДЕЛНО ОД АПРИЛ

Германската авиокомпанија Луфтханза се враќа во Македонија по пауза од 20 години и од 23 април идната година ќе лета од Скопје за Франкфурт 10 пати не ...
МУЗИКА ОД СИМОН ТРПЧЕСКИ ЌЕ СЕ ПУШТА НА ЛЕТОВИТЕ НА ГЕРМАНСКАТА АВИОКОМПАНИЈА „ЛУФТХАНЗА“

МУЗИКА ОД СИМОН ТРПЧЕСКИ ЌЕ СЕ ПУШТА НА ЛЕТОВИТЕ НА ГЕРМАНСКАТА АВИОКОМПАНИЈА „ЛУФТХАНЗА“

Музички дела од македонскиот пијанист со светска кариера Симон Трпчески ќе се пуштаат на летовите на една од водечките светски авиокомпании, „Луфтханз ...
ПО 21 ГОДИНА ЌЕ СЕ ОБНОВАТ АВИОНСКИТЕ ЛЕТОВИ МЕЃУ БЕЛГРАД И ПРИШТИНА

ПО 21 ГОДИНА ЌЕ СЕ ОБНОВАТ АВИОНСКИТЕ ЛЕТОВИ МЕЃУ БЕЛГРАД И ПРИШТИНА

Американски дипломати го надгледуваа потпишувањето на договорот со кој по неколку децении беа обновени комерцијални летови меѓу Србија и Косово, што и ...
БРИТИШ ЕРВЕЈС И ЛУФТХАНЗА ГИ ПРЕКИНАА ЛЕТОВИТЕ ДО КАИРО

БРИТИШ ЕРВЕЈС И ЛУФТХАНЗА ГИ ПРЕКИНАА ЛЕТОВИТЕ ДО КАИРО

Бритиш Ервејс и Луфтханза одеднаш ги прекинаа сите летови до Каиро од безбедносни причини откако британската влада предупреди за зголемен ризик од тер ...
„ЛУФТХАНЗА“ ГИ ПОВЛЕЧЕ АВИОНИТЕ ШТО ГИ ПОЗАЈМИ НА „ЛАУДАМОУШН“ И СЕ СКАРА СО „РАЈАНЕР“

„ЛУФТХАНЗА“ ГИ ПОВЛЕЧЕ АВИОНИТЕ ШТО ГИ ПОЗАЈМИ НА „ЛАУДАМОУШН“ И СЕ СКАРА СО „РАЈАНЕР“

Откако „Лаудамоушн“ беше преземена од „Рајанер“, „Луфтханза“ го раскина договорот за деветте авиони што ѝ ги имаше дадено на заем на авиокомпанијата, ...
СЕ ЗАПАЛИ КАМИОН НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ И ОШТЕТИ „ЕРБАС“ НА „ЛУФТХАНЗА“

СЕ ЗАПАЛИ КАМИОН НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ И ОШТЕТИ „ЕРБАС“ НА „ЛУФТХАНЗА“

Авион „ербас А340“ на „Луфтханза“ беше оштетен на аеродромот во Франкфурт, откако се запали камион за влеча, кој маневрирал на пистата. Десет врабо ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ