Таг: мафија

1 2 10 / 15 НАПИСИ
БУГАРИЈА Е МАФИЈАШКА ДРЖАВА, ПИШУВА „ПОЛИТИКО“ ВО АНАЛИЗА НА СУДИРОТ МЕЃУ БОРИСОВ И ОБВИНИТЕЛОТ ГЕШЕВ

БУГАРИЈА Е МАФИЈАШКА ДРЖАВА, ПИШУВА „ПОЛИТИКО“ ВО АНАЛИЗА НА СУДИРОТ МЕЃУ БОРИСОВ И ОБВИНИТЕЛОТ ГЕШЕВ

Во Бугарија, мафијата е заштитена од политичарите и е присутна секаде, вклучувајќи ги нејзините интереси поврзани со дрога, оружје, шверц на луѓе и ис ...
УБИЕЦ НА ИТАЛИЈАНСКАТА МАФИЈА ФАТЕН ПО 16 ГОДИНИ БЕГСТВО, РАБОТЕЛ КАКО ПИЦА МАЈСТОР ВО ФРАНЦИЈА

УБИЕЦ НА ИТАЛИЈАНСКАТА МАФИЈА ФАТЕН ПО 16 ГОДИНИ БЕГСТВО, РАБОТЕЛ КАКО ПИЦА МАЈСТОР ВО ФРАНЦИЈА

Осудениот убиец на италијанската мафија Едгардо Греко, кој беше во бегство од 2006, е фатен во Франција, каде што најмалку три години работел како пиц ...
ОТКРИЕНО УШТЕ ЕДНО СКРИВАЛИШТЕ НА УАПСЕНИОТ ШЕФ НА КОЗА НОСТРА, ВНАТРЕ ИМАЛО И СКАПОЦЕНИ КАМЕЊА И НАКИТ

ОТКРИЕНО УШТЕ ЕДНО СКРИВАЛИШТЕ НА УАПСЕНИОТ ШЕФ НА КОЗА НОСТРА, ВНАТРЕ ИМАЛО И СКАПОЦЕНИ КАМЕЊА И НАКИТ

Италијанската полиција пронајде уште едно скривалиште на шефот на мафијашката организација Коза ностра, Матео Месина Денаро, кој беше уапсен во понеде ...
БИ МОЖЕЛ ДА НАПОЛНАМ ЦЕЛО ГРОБИШТЕ СО МОИ ЖРТВИ – УАПСЕНИОТ ШЕФ НА КОЗА НОСТРА, МЕСИНА ДЕНАРО, НАРЕДИЛ И УБИСТВО НА 11-ГОДИШНО ДЕТЕ

БИ МОЖЕЛ ДА НАПОЛНАМ ЦЕЛО ГРОБИШТЕ СО МОИ ЖРТВИ – УАПСЕНИОТ ШЕФ НА КОЗА НОСТРА, МЕСИНА ДЕНАРО, НАРЕДИЛ И УБИСТВО НА 11-ГОДИШНО ДЕТЕ

Италијанците денеска со радост и олеснување ја примија веста за апсењето на шефот на озлогласената сицилијанска мафија Коза ностра, Матео Месина Денар ...
ИТАЛИЈА ГО ОСЛОБОДИ НАЈПОЗНАТИОТ УБИЕЦ НА МАФИЈАТА, ОДГОВОРЕН ЗА НАД 100 УБИСТВА

ИТАЛИЈА ГО ОСЛОБОДИ НАЈПОЗНАТИОТ УБИЕЦ НА МАФИЈАТА, ОДГОВОРЕН ЗА НАД 100 УБИСТВА

Еден од најозлогласените убијци на сицилијанската мафија, за кого се верува дека убил повеќе од 100 луѓе, е пуштен на слобода по поминати 25 години за ...
СЕРТИФИКАТОР ЗА КООРДИНАТОР

СЕРТИФИКАТОР ЗА КООРДИНАТОР

1 Во моментот кога ќе одлучиш да жртвуваш наука и експертиза за да купуваш души, ќе ти се случи она што сега ѝ се случува на Македонија. Да биде најпо ...
ПИЦЕРИЈА „КОЗА НОСТРА“, ПАСТА „ПАТРОН“, ЗАЧИН „МАФИЈА ШУТИНГ“, ИТАЛИЈАНЦИТЕ СЕ ЛУТАТ КОГА СТРАНЦИТЕ ГО КОРИСТАТ ЗБОРОТ „МАФИЈА“ ЗА РЕКЛАМА НА ИТАЛИЈАНСКИТЕ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ

ПИЦЕРИЈА „КОЗА НОСТРА“, ПАСТА „ПАТРОН“, ЗАЧИН „МАФИЈА ШУТИНГ“, ИТАЛИЈАНЦИТЕ СЕ ЛУТАТ КОГА СТРАНЦИТЕ ГО КОРИСТАТ ЗБОРОТ „МАФИЈА“ ЗА РЕКЛАМА НА ИТАЛИЈАНСКИТЕ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ

Натписот „Коза ностра“ стои над влезот во ресторанот во Келн. До него има и силуета на маж со шапка, и напишано: „Само за почесни гости!“. „Коза но ...
ЈАС СУМ ЕДИНСТВЕНАТА ИДНИНА, ВЕЛИ АДВОКАТКАТА ЛЕА ЦЕМЕЛ КОЈА 50 ГОДИНИ БРАНИ ПАЛЕСТИНЦИ ВО ИЗРАЕЛ, ХИТ НА ФЕСТИВАЛОТ ВО СОЛУН

ЈАС СУМ ЕДИНСТВЕНАТА ИДНИНА, ВЕЛИ АДВОКАТКАТА ЛЕА ЦЕМЕЛ КОЈА 50 ГОДИНИ БРАНИ ПАЛЕСТИНЦИ ВО ИЗРАЕЛ, ХИТ НА ФЕСТИВАЛОТ ВО СОЛУН

(Специјално од Солун: Марина КОСТОВА) „Не само што јас сум иднината, туку јас сум единствената иднина. За нас нема друго освен да живееме заедно, м ...
МАФИЈАТА УКРАЛА МИЛИОНИ ЕВРА ОД ФОНДОВИТЕ ЗА БЕГАЛЦИ, УАПСЕНИ 68-МИНА ВО ИТАЛИЈА

МАФИЈАТА УКРАЛА МИЛИОНИ ЕВРА ОД ФОНДОВИТЕ ЗА БЕГАЛЦИ, УАПСЕНИ 68-МИНА ВО ИТАЛИЈА

Италијанската полиција вчера уапси 68 лица, меѓу кои и еден свештеник и лидерот на католичката волонтерска група „Милост“, обвинувајќи ги дека се во д ...
ДВЕ УКРАДЕНИ СЛИКИ ОД ВАН ГОГ ПРОНАЈДЕНИ КАЈ МАФИЈАТА ВО ИТАЛИЈА

ДВЕ УКРАДЕНИ СЛИКИ ОД ВАН ГОГ ПРОНАЈДЕНИ КАЈ МАФИЈАТА ВО ИТАЛИЈА

Музејот „Ван Гог“ во Амстердам соопшти дека антимафијашката полиција во Неапол ги пронашла двете слики на Ван Гог украдени во 2002 година. Двете слики ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ