Таг: Мајк Помпео

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ЧЛЕНСТВОТО ВО НАТО И ОДЛУКАТА НА ЕУ ЗА ПОЧНУВАЊЕ ПРЕГОВОРИ СЕ ИСТОРИСКИ НАСТАНИ ОВОЗМОЖЕНИ ОД ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА – ПОМПЕО МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ПЕНДАРОВСКИ

ЧЛЕНСТВОТО ВО НАТО И ОДЛУКАТА НА ЕУ ЗА ПОЧНУВАЊЕ ПРЕГОВОРИ СЕ ИСТОРИСКИ НАСТАНИ ОВОЗМОЖЕНИ ОД ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА – ПОМПЕО МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ПЕНДАРОВСКИ

Американскиот државен секретар Мајк Помпео разговараше телефонски со македонскиот претседател Стево Пендаровски за да му честита на членството на Севе ...
САД ЈА ПОЗДРАВИЈА ОДЛУКАТА НА ЕУ ЗА ОТВОРАЊЕ ПРИСТАПНИ ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА

САД ЈА ПОЗДРАВИЈА ОДЛУКАТА НА ЕУ ЗА ОТВОРАЊЕ ПРИСТАПНИ ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА

Соединетите американски држави ја поздравуваат одлуката на Европската унија за отворање пристапни преговори со Албанија и Северна Македонија, изјави д ...
ГРЦИЈА Е СТОЛБ НА СТАБИЛНОСТА ВО РЕГИОНОТ, РЕЧЕ ПОМПЕО ВО АТИНА

ГРЦИЈА Е СТОЛБ НА СТАБИЛНОСТА ВО РЕГИОНОТ, РЕЧЕ ПОМПЕО ВО АТИНА

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска на средбата со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во Атина рече дека Грција е столб на стабилноста ...
ПОМПЕО ЈA ПОСЕТИ ЦРКВАТА „СВЕТА БОГОРОДИЦА ПЕРИВЛЕПТА“ ОБНОВЕНА СО ПАРИ ОД САД

ПОМПЕО ЈA ПОСЕТИ ЦРКВАТА „СВЕТА БОГОРОДИЦА ПЕРИВЛЕПТА“ ОБНОВЕНА СО ПАРИ ОД САД

Државниот секретар на САД Мајк Помпео во рамките на официјалната посета на земјава ја посета и црквата „Света Богородица Перивлепта“ во стариот дел од ...
ЧУВАЈТЕ СЕ ОД РУСИЈА И КИНА, РЕЧЕ ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР ПОМПЕО ВО ОХРИД

ЧУВАЈТЕ СЕ ОД РУСИЈА И КИНА, РЕЧЕ ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР ПОМПЕО ВО ОХРИД

Државниот секретар на САД Мајк Помпео ги предупреди граѓаните на Северна Македонија да внимаваат на руското влијание и на кинеската технологија. Тој в ...
НАПАДОТ ВРЗ НАФТЕНИТЕ ПОГОНИ ВО САУДИСКА АРАБИЈА БИ МОЖЕЛ ДА ВЛИЈАЕ ВРЗ СВЕТСКОТО СНАБДУВАЊЕ СО НАФТА

НАПАДОТ ВРЗ НАФТЕНИТЕ ПОГОНИ ВО САУДИСКА АРАБИЈА БИ МОЖЕЛ ДА ВЛИЈАЕ ВРЗ СВЕТСКОТО СНАБДУВАЊЕ СО НАФТА

Државниот секретар на САД Мајк Помпео го обвини Иран за вчерашните напади со дронови на нафтените погони во Саудиска Арабија. Тој ги отфрли тврдењата ...
СИЛАТА Е ВО БРОЈКИТЕ, СЕ СПРЕМАМЕ ДА ЈА ПРИМИМЕ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА КАКО 30. ЧЛЕНКА НА НАТО, КАЖА ПОМПЕО НА 70-ГОДИШНИНАТА НА АЛИЈАНСАТА

СИЛАТА Е ВО БРОЈКИТЕ, СЕ СПРЕМАМЕ ДА ЈА ПРИМИМЕ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА КАКО 30. ЧЛЕНКА НА НАТО, КАЖА ПОМПЕО НА 70-ГОДИШНИНАТА НА АЛИЈАНСАТА

Државниот секретар на САД Мајк Помпео потврди дека Стејт Департментот ги поднел документите до Сенатот за ратификација на пристапниот протокол на НАТО ...
РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СИ ГО ЗАЗЕМЕ ЗАСЛУЖЕНОТО МЕСТО ВО НАТО И ЕУ, КАЖА ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД МАЈК ПОМПЕО ПО РАТИФИКАЦИЈАТА НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ

РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СИ ГО ЗАЗЕМЕ ЗАСЛУЖЕНОТО МЕСТО ВО НАТО И ЕУ, КАЖА ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД МАЈК ПОМПЕО ПО РАТИФИКАЦИЈАТА НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави ратификацијата на Договорот од Преспа во грчкиот парламент и рече дека тоа ќе ѝ овозможи на Републик ...
МАКЕДОНИЈА ЌЕ СИ ГО ЗАЗЕМЕ ЗАСЛУЖЕНОТО МЕСТО ВО НАТО И ЕУ КАКО РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД МАЈК ПОМПЕО

МАКЕДОНИЈА ЌЕ СИ ГО ЗАЗЕМЕ ЗАСЛУЖЕНОТО МЕСТО ВО НАТО И ЕУ КАКО РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД МАЈК ПОМПЕО

Државниот секретар на САД Мајк Помпео го поздрави усвојувањето на уставните измени и рече дека тоа ќе ѝ овозможи на Македонија да си го заземе заслуже ...
ПОМПЕО ГО ПОЧНА СТРАТЕШКИОТ ДИЈАЛОГ СО ГРЦИЈА СО СИЛНА ПОДДРШКА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

ПОМПЕО ГО ПОЧНА СТРАТЕШКИОТ ДИЈАЛОГ СО ГРЦИЈА СО СИЛНА ПОДДРШКА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

Американскиот државен секретар Мајк Помпео и вршителот на должноста министер за надворешни работи на Грција Јорго Катругалос синоќа во Вашингтон го по ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ