Таг: Максим Димитриевски

1 2 3 9 10 / 81 НАПИСИ
ОПШТИНСКИОТ КРИЗЕН ШТАБ 8 ДЕНА НЕ ДАВАШЕ НАВРЕМЕНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА КРИЗАТА СО ВОДА, КАЖАА СОВЕТНИЦИТЕ ВО КУМАНОВСКИОТ СОВЕТ

ОПШТИНСКИОТ КРИЗЕН ШТАБ 8 ДЕНА НЕ ДАВАШЕ НАВРЕМЕНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА КРИЗАТА СО ВОДА, КАЖАА СОВЕТНИЦИТЕ ВО КУМАНОВСКИОТ СОВЕТ

Дел од советниците во Советот на Општина Куманово не се задоволни како Општинскиот штаб за заштита и спасување ја менаџираше 8-дневната криза со водос ...
ОДБРАНАТА И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДОСТАВИЈА НОВИ ДОКАЗИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА СЛУЖБЕНА ДОЛЖНОСТ НА МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ

ОДБРАНАТА И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДОСТАВИЈА НОВИ ДОКАЗИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА СЛУЖБЕНА ДОЛЖНОСТ НА МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ

Во Основниот суд во Куманово вчера продолжи судењето против градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски, кого двајца кумановски бизнисмени го обви ...
МУРТИ И КУРТИ

МУРТИ И КУРТИ

Фала ти, СДСМ, што за седум години успеа да нѐ доведеш до тоа дереџе ВМРО да ни зборува за горда Македонија. ...
ОБВИНИТЕЛОТ ДОНЕСЕ НОВИ ДОКАЗИ ЗА ОБВИНЕНИЕТО ПРОТИВ МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ, ПОЧЕТОКОТ НА СУДЕЊЕТО ПРЕЗАКАЖАН

ОБВИНИТЕЛОТ ДОНЕСЕ НОВИ ДОКАЗИ ЗА ОБВИНЕНИЕТО ПРОТИВ МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ, ПОЧЕТОКОТ НА СУДЕЊЕТО ПРЕЗАКАЖАН

Во Основниот суд во Куманово денеска беше одложен почетокот на судењето против градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, кој е обвинет за злоу ...
МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОЧЕКУВА ДА ВЛЕЗЕ ВО ВТОРИОТ КРУГ, А ПОТОА И ДА ПОБЕДИ

МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОЧЕКУВА ДА ВЛЕЗЕ ВО ВТОРИОТ КРУГ, А ПОТОА И ДА ПОБЕДИ

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски ќе биде претседателски кандидат на партијата ЗНАМ, кажа денеска партискиот портпарол Никола Мемов. ...
ИЗГРАДБАТА НА СМАРТ ПАРКОТ ВО КУМАНОВО ТРАЕ 20 МЕСЕЦИ, ПОТРОШЕНИ СЕ 220.000 ЕВРА И ФАЛАТ ПАРИ ДА СЕ ДОВРШИ

ИЗГРАДБАТА НА СМАРТ ПАРКОТ ВО КУМАНОВО ТРАЕ 20 МЕСЕЦИ, ПОТРОШЕНИ СЕ 220.000 ЕВРА И ФАЛАТ ПАРИ ДА СЕ ДОВРШИ

Никако да заврши реконструкцијата на најстариот парк зад автобуската станица во Куманово, кој требаше да биде паметен и модерен простор за рекреација ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ ВО СКОПЈЕ ЈА ПРОМОВИРАШЕ СВОЈАТА ПАРТИЈА „ЗНАМ“

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ ВО СКОПЈЕ ЈА ПРОМОВИРАШЕ СВОЈАТА ПАРТИЈА „ЗНАМ“

Поранешниот висок функционер на СДСМ, сега самостоен градоначалник на Куманово Максим Димитриевски, вечерва во Скопје ја промовираше новата партија „З ...
„ЛИДЛ“ КУПИ ЗЕМЈИШТЕ ЗА 5,3 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ИНДУСТРИСКАТА ЗОНА РЕЧИЦА ВО КУМАНОВО

„ЛИДЛ“ КУПИ ЗЕМЈИШТЕ ЗА 5,3 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ИНДУСТРИСКАТА ЗОНА РЕЧИЦА ВО КУМАНОВО

Германската компанија „Лидл“ ја купи парцелата во индустриската зона Речица покрај автопатот Куманово-Табановце, за изградба на логистички дистрибутив ...
ДИМИТРИЕВСКИ ЈА ОСУДИ ОДЛУКАТА УЛИЦАТА „ВТОРА МАКЕДОНСКА УДАРНА БРИГАДА“, ИМЕ СИМБОЛ НА АНТИФАШИЗМОТ ОД НОБ, ВО ЧАИР ДА СЕ ПРЕИМЕНУВА ВО „АДЕМ ДЕМАЧИ“

ДИМИТРИЕВСКИ ЈА ОСУДИ ОДЛУКАТА УЛИЦАТА „ВТОРА МАКЕДОНСКА УДАРНА БРИГАДА“, ИМЕ СИМБОЛ НА АНТИФАШИЗМОТ ОД НОБ, ВО ЧАИР ДА СЕ ПРЕИМЕНУВА ВО „АДЕМ ДЕМАЧИ“

Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски ја осуди одлуката за промената на името на улицата Втора македонска ударна бригада во скопски ...
ОПШТИНА КУМАНОВО ПАК ОСТАНА БЕЗ ИНГЕРЕНЦИИ ЗА ИЗБОР НА ДИРЕКТОР НА ГРАДИНКА

ОПШТИНА КУМАНОВО ПАК ОСТАНА БЕЗ ИНГЕРЕНЦИИ ЗА ИЗБОР НА ДИРЕКТОР НА ГРАДИНКА

Министерството за труд и социјална политика (МТСП), повторно ги одзеде ингеренциите на градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски за назн ...
1 2 3 9 10 / 81 НАПИСИ