Таг: Манчестер Јунајтед

1 2 3 5 10 / 41 НАПИСИ
КРИСТИЈАНО РОНАЛДО СЕ ВРАЌА ВО МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО СЕ ВРАЌА ВО МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Кристијано Роналдо се враќа во Манчестер јунајтед. Англискиот клуб денеска соопшти дека постигнал договор со италијанскиот Јувентус за трансфер на пор ...
ПОЛ ПОГБА ПОБАРАЛ ТРАНСФЕР ОД МАНЧЕСТЕР, САКА ВО РЕАЛ МАДРИД

ПОЛ ПОГБА ПОБАРАЛ ТРАНСФЕР ОД МАНЧЕСТЕР, САКА ВО РЕАЛ МАДРИД

Пол Погба побарал од Манчестер јунајтед да биде продаден ова лето, изјави неговиот менаџер Мино Рајола. Се верува дека еден од најдобрите француски ...
СОЛШЕР ПОТПИША ТРИГОДИШЕН ДОГОВОР СО МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

СОЛШЕР ПОТПИША ТРИГОДИШЕН ДОГОВОР СО МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Оле Гунар Солшер е именуван за постојан тренер на Манчестер јунајтед, откако потпиша тригодишен договор. Норвежанецот дојде како замена за Жозе Мур ...
ОЛЕ ГУНАР СОЛШЕР ЌЕ ГО ВОДИ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

ОЛЕ ГУНАР СОЛШЕР ЌЕ ГО ВОДИ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

Манчестер јунајтед го именуваше својот поранешен играч Оле Гунар Солшер за привремен тренер, само ден откако Жозе Мурињо доби отказ. Тој треба да ја и ...
МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ГО ОТПУШТИ ТРЕНЕРОТ МУРИЊО

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ГО ОТПУШТИ ТРЕНЕРОТ МУРИЊО

Манчестер јунајтед го отпушти тренерот Жозе Мурињо, два дена по поразот во големото дерби со Ливерпул. „Клубот сака да му се заблагодари на Жозе за ...
АЛЕКС ФЕРГУСОН СЕ РАЗБУДИЛ И ПОЧНАЛ ДА ЗБОРУВА ПО МОЗОЧНИОТ УДАР

АЛЕКС ФЕРГУСОН СЕ РАЗБУДИЛ И ПОЧНАЛ ДА ЗБОРУВА ПО МОЗОЧНИОТ УДАР

Легендарниот тренер на Манчестер јунајтед Алекс Фергусон е во свесна состојба и почнал да зборува, откако пред три дена претрпи мозочен удар, јавуваат ...
ИБРАХИМОВИЌ ПО ВТОРПАТ ГО НАПУШТИ МАНЧЕСТЕР, ОДИ ВО САД ДА ЈА ЗАВРШИ КАРИЕРАТА

ИБРАХИМОВИЌ ПО ВТОРПАТ ГО НАПУШТИ МАНЧЕСТЕР, ОДИ ВО САД ДА ЈА ЗАВРШИ КАРИЕРАТА

Златан Ибрахимовиќ по вторпат заминува од Манчестер јунајтед, откако двете страни договорија раскин на договорот, објави клубот. Шведскиот ветеран, ...
ЈАНЕ КАКО ГОСТИН НА ПОГБА ЌЕ ГО ГЛЕДА ЈУНАЈТЕД ПРОТИВ СЕВИЛЈА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

ЈАНЕ КАКО ГОСТИН НА ПОГБА ЌЕ ГО ГЛЕДА ЈУНАЈТЕД ПРОТИВ СЕВИЛЈА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

Јане Велковски ќе го гледа осминафиналниот меч од Лигата на шампиони меѓу екипите на Манчестер Јунајтед и Севилја како гостин на фудбалерот на англиск ...
ИБРАХИМОВИЌ ЗАИГРА ПО СЕДУМ МЕСЕЦИ И ПОСТАВИ РЕКОРД НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ИБРАХИМОВИЌ ЗАИГРА ПО СЕДУМ МЕСЕЦИ И ПОСТАВИ РЕКОРД НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Златан Ибрахимовиќ ги одигра првите минути, откако во април заработи тешка повреда на коленото, поради која многумина стравуваа дека кариерата му е за ...
МИ ЗДОСАДИЈА ПАРИТЕ, ЖЕНИТЕ И КОЛИТЕ, ПА СТАНАВ ПОП, ВЕЛИ ПОРАНЕШЕН ФУДБАЛЕР НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

МИ ЗДОСАДИЈА ПАРИТЕ, ЖЕНИТЕ И КОЛИТЕ, ПА СТАНАВ ПОП, ВЕЛИ ПОРАНЕШЕН ФУДБАЛЕР НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Поранешната ѕвезда на Манчестер Јунајтед откри зошто се откажа од сјајот и гламурот на Премиер лигата и стана свештеник. Филип Малрејн играше заедно с ...
1 2 3 5 10 / 41 НАПИСИ