Таг: Манчестер Јунајтед

1 2 3 4 5 20 / 41 НАПИСИ
РИО ФЕРДИНАНД ПОЧНУВА БОКСЕРСКА КАРИЕРА

РИО ФЕРДИНАНД ПОЧНУВА БОКСЕРСКА КАРИЕРА

Поранешниот капитен на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд, ќе се испроба како професионален боксер, две години откако се повлече од фудбалските терени. ...
ВАНРЕДНО СТАЊЕ

ВАНРЕДНО СТАЊЕ

1 Не знам. Каков е дипломатскиот протокол? Кога се напаѓа Собрание, кој е пристоен термин за да се најавиш? Кога треба да се јавиш за дозвола да влезе ...
ИБРАХИМОВИЌ СЕ ВРАТИ ВО МАНЧЕСТЕР, ЌЕ ЗАИГРА ВО ДЕКЕМВРИ

ИБРАХИМОВИЌ СЕ ВРАТИ ВО МАНЧЕСТЕР, ЌЕ ЗАИГРА ВО ДЕКЕМВРИ

Златан Ибрахимовиќ повторно ќе го облече дресот на Манчестер јунајтед, откако потпиша едногодишен договор. Триесет и петгодишниот напаѓач стана слобо ...
ИБРАХИМОВИЌ УШТЕ НЕДЕЛАВА ЌЕ ПОТПИШЕ ЗА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

ИБРАХИМОВИЌ УШТЕ НЕДЕЛАВА ЌЕ ПОТПИШЕ ЗА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Златан Ибрахимовиќ би можел да биде најновото големо засилување за Манчестер јунајтед за оваа сезона и клубот најави дека договорот ќе биде потпишан у ...
ЕМ ГО ВИДОВ РЕАЛ, ЕМ ЗЕМЈАТА НА ДРУГАР МИ АКИ, ВЕЛИ ОПЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ПЛАСИДО ДОМИНГО

ЕМ ГО ВИДОВ РЕАЛ, ЕМ ЗЕМЈАТА НА ДРУГАР МИ АКИ, ВЕЛИ ОПЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ПЛАСИДО ДОМИНГО

Легендарниот шпански тенор и диригент Пласидо Доминго вели дека е пресреќен што за неполни 24 часа имал можност за две лични задоволства, да го гледа ...
СЕГА МИ Е ЈАСНО ЗОШТО ПИЈАМ КАФЕТИН, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЗАГРЕБ МИЛАН БАНДИЌ ГО ПОСЕТИ АЛКАЛОИД

СЕГА МИ Е ЈАСНО ЗОШТО ПИЈАМ КАФЕТИН, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЗАГРЕБ МИЛАН БАНДИЌ ГО ПОСЕТИ АЛКАЛОИД

Градоначалникот на Загреб Милан Бандиќ го посети Алкалоид АД Скопје, соопштија од фармацевтската компанија. За време на работната средба Живко Мука ...
ЗИДАН СЕ ЗАБЛАГОДАРИ ЗА ГОСТОПРИМСТВОТО, МУРИЊО ГО ПОДАРИ МЕДАЛОТ

ЗИДАН СЕ ЗАБЛАГОДАРИ ЗА ГОСТОПРИМСТВОТО, МУРИЊО ГО ПОДАРИ МЕДАЛОТ

Зинедин Зидан синоќа ја освои шестата титула како тренер на Реал Мадрид со победата на неговиот тим од 2:1 против Манчестер Јунајтед во Супер купот на ...
РЕАЛ МАДРИД ГО ОСВОИ СУПЕР КУПОТ

РЕАЛ МАДРИД ГО ОСВОИ СУПЕР КУПОТ

Реал Мадрид го победи Манчестер Јунајтед со 2:1 во Супер купот на УЕФА во Скопје. Касемиро и Иско беа стрелци за шпанскиот тим на „Филип Втори“ во Ско ...
И ПЛАСИДО ДОМИНГО ДОАЃА НА ФУДБАЛ ВО СКОПЈЕ

И ПЛАСИДО ДОМИНГО ДОАЃА НА ФУДБАЛ ВО СКОПЈЕ

Прочуениот шпански тенор и диригент Пласидо Доминго доаѓа вечерва во Скопје на финалето на УЕФА Супер купот на мечот Реал Мадрид – Манчестер јунајтед. ...
МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЈА ОПРАВДА ДОВЕРБАТА, МУ КАЖАЛ ЗАЕВ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА УЕФА ЧЕФЕРИН

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЈА ОПРАВДА ДОВЕРБАТА, МУ КАЖАЛ ЗАЕВ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА УЕФА ЧЕФЕРИН

Премиерот Зоран Заев вечерва се сретна со претседателот на УЕФА Александер Чеферин и му се заблагодари за поддршката што ја доби Македонија со организ ...
1 2 3 4 5 20 / 41 НАПИСИ