Таг: Манчестер Јунајтед

1 2 3 4 5 30 / 41 НАПИСИ
МОМЧЕТО СО АЛПОРТОВ СИНДРОМ СЕ СРЕТНА СО СВОЈОТ ХЕРОЈ РОНАЛДО

МОМЧЕТО СО АЛПОРТОВ СИНДРОМ СЕ СРЕТНА СО СВОЈОТ ХЕРОЈ РОНАЛДО

На шеснаесетгодишниот Филип, кому пред четири години му се урнаа сите надежи дека ќе може професионално да игра фудбал, бидејќи му е дијагностицирана ...
ДЕ ХЕА, ЕРЕРА И РОХО УЧЕА ЗНАКОВЕН ЈАЗИК ОД ГЛУВИТЕ ДЕЦА ШТО ЌЕ ПЕЈАТ НА СУПЕР КУПОТ ВО СКОПЈЕ

ДЕ ХЕА, ЕРЕРА И РОХО УЧЕА ЗНАКОВЕН ЈАЗИК ОД ГЛУВИТЕ ДЕЦА ШТО ЌЕ ПЕЈАТ НА СУПЕР КУПОТ ВО СКОПЈЕ

Фудбалските ѕвезди на Манчестер јунајтед Давид де Хеа, Андер Ерера и Маркус Рохо вечерва во Скопје добија неколку лекции по знаковен јазик од 19-те де ...
РЕАЛ И МАНЧЕСТЕР ЌЕ ИМААТ ДВЕ ПАУЗИ ЗА ВОДА ПОРАДИ ЖЕШТИНИТЕ

РЕАЛ И МАНЧЕСТЕР ЌЕ ИМААТ ДВЕ ПАУЗИ ЗА ВОДА ПОРАДИ ЖЕШТИНИТЕ

На утрешниот Суперкуп на УЕФА, на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид ќе им бидат дозволени паузи за вода поради жештините во Скопје. Температурата се оч ...
РЕАЛ И МАНЧЕСТЕР ПРИСТИГНАА ВО СКОПЈЕ

РЕАЛ И МАНЧЕСТЕР ПРИСТИГНАА ВО СКОПЈЕ

Реал Мадрид слета во Скопје во 13.30 часот, а Манчестер Јунајтед 40-тина минути подоцна, по што двата тима со автобуси директно од пистата се упатија ...
ТРЕПЕРЕТЕ СО РАЦЕТЕ ЗА ДА ГО ЧУЈАТ АПЛАУЗОТ ГЛУВИТЕ ДЕЦА КОИ ЌЕ ПЕЈАТ НА СУПЕР КУПОТ

ТРЕПЕРЕТЕ СО РАЦЕТЕ ЗА ДА ГО ЧУЈАТ АПЛАУЗОТ ГЛУВИТЕ ДЕЦА КОИ ЌЕ ПЕЈАТ НА СУПЕР КУПОТ

Петнаесет средношколци од единственото државно училиште за ученици со оштетен слух „Партение Зографски“ од Скопје, на 8 август ги очекуваат највозбудл ...
РЕАЛ ВО БЕЛ, ЈУНАЈТЕД ВО ЦРВЕН АВТОБУС ЌЕ СЕ ВОЗИ НИЗ СКОПЈЕ, РОНАЛДО НЕ ДОАЃА

РЕАЛ ВО БЕЛ, ЈУНАЈТЕД ВО ЦРВЕН АВТОБУС ЌЕ СЕ ВОЗИ НИЗ СКОПЈЕ, РОНАЛДО НЕ ДОАЃА

Подготвени се автобусите со кои фудбалерите на Реал Мадрид и на Мачестер jунајтед ќе се возат низ Скопје. Играчите и стручниот штаб на двата фудбалски ...
300 ВОЛОНТЕРИ ЌЕ СЕ ГРИЖАТ ЗА ГОСТИТЕ И НАВИВАЧИТЕ НА СУПЕРКУПОТ НА УЕФА

300 ВОЛОНТЕРИ ЌЕ СЕ ГРИЖАТ ЗА ГОСТИТЕ И НАВИВАЧИТЕ НА СУПЕРКУПОТ НА УЕФА

300 волонтери ќе помагаат во организацијата на Суперкупот на УЕФА, кој во вторник ќе се одржи на арената „Филип Втори“, меѓу екипите на Реал Мадрид и ...
17 ВОНРЕДНИ ЛЕТОВИ ЗА СУПЕРКУПОТ, АЛЕКС ФЕРГУСОН ДОАЃА ДА НАВИВА ЗА ЈУНАЈТЕД

17 ВОНРЕДНИ ЛЕТОВИ ЗА СУПЕРКУПОТ, АЛЕКС ФЕРГУСОН ДОАЃА ДА НАВИВА ЗА ЈУНАЈТЕД

За Суперкупот на УЕФА меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, на скопскиот аеродром „Александар Велики“ досега се најавени 17 вонредни летови, на 7 и 8 ...
ПРЕТСТАВА ВО МНТ, ПА ВЕЧЕРА ВО МУЗЕЈОТ НА ВМРО ЗА ВИСОКИТЕ ФУДБАЛСКИ ГОСТИ НА СУПЕРКУПОТ

ПРЕТСТАВА ВО МНТ, ПА ВЕЧЕРА ВО МУЗЕЈОТ НА ВМРО ЗА ВИСОКИТЕ ФУДБАЛСКИ ГОСТИ НА СУПЕРКУПОТ

На 7 август, вечерта пред натпреварот од Суперкупот на УЕФА помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, ќе се одржи гала вечер за македонскиот и за европ ...
НАЈВАЖНО Е ДА ДОЈДЕМЕ ВО СКОПЈЕ ПОДГОТВЕНИ, КАЖА ЗИДАН ПО ПОРАЗОТ ОД ЈУНАЈТЕД ВО САД

НАЈВАЖНО Е ДА ДОЈДЕМЕ ВО СКОПЈЕ ПОДГОТВЕНИ, КАЖА ЗИДАН ПО ПОРАЗОТ ОД ЈУНАЈТЕД ВО САД

Реал Мадрид ноќеска загуби од Манчестер Јунајтед на пенали во натпреварот од Меѓународниот куп на шампионите во САД, но тренерот на шпанскиот тим Зине ...
1 2 3 4 5 30 / 41 НАПИСИ