Таг: Манчестер Јунајтед

1 2 3 4 5 40 / 41 НАПИСИ
СТРАШНО Е СОЗНАНИЕТО ДЕКА НИКАДЕ НЕМА ЛЕК ЗА БОЛЕСТА НА ТВОЕТО ДЕТЕ, ВЕЛИ МАЈКА НА МОМЧЕ СО АЛПОРТОВ СИНДРОМ

СТРАШНО Е СОЗНАНИЕТО ДЕКА НИКАДЕ НЕМА ЛЕК ЗА БОЛЕСТА НА ТВОЕТО ДЕТЕ, ВЕЛИ МАЈКА НА МОМЧЕ СО АЛПОРТОВ СИНДРОМ

Сонот да стане фудбалер за шеснаесетгодишниот Филип заврши пред четири години, кога му е дијагностицирана ретката болест Алпортов синдром. Тој сѐ уште ...
БАБА ЗАВИСНА ОД МУРИЊО ГО ИСТЕТОВИРАЛА 20 ПАТИ ПО ЦЕЛО ТЕЛО

БАБА ЗАВИСНА ОД МУРИЊО ГО ИСТЕТОВИРАЛА 20 ПАТИ ПО ЦЕЛО ТЕЛО

Баба која има 20 тетоважи со Жозе Мурињо вели дека е зависна од Специјалниот. 59-годишната Британка Вивијан Бодикот досега има потрошено над 800 фунти ...
ВЛАДАТА И ФФМ НАЈДОА 260 ИЛЈАДИ ЕВРА ДА СЕ ДОВРШИ СТАДИОНОТ ЗА СУПЕРКУПОТ

ВЛАДАТА И ФФМ НАЈДОА 260 ИЛЈАДИ ЕВРА ДА СЕ ДОВРШИ СТАДИОНОТ ЗА СУПЕРКУПОТ

Владата и Фудбалската федерација на Македонија обезбедија 16 милиони денари за да се создадат услови  за довршување на реконструкцијата на стадионот „ ...
УЕФА БАРА ОД ВЛАДАТА ФИНАНСИСКИ ГАРАНЦИИ ДЕКА СТАДИОНОТ КЕ БИДЕ СПРЕМЕН ЗА РЕАЛ-МАНЧЕСТЕР ДО 21 ЈУЛИ

УЕФА БАРА ОД ВЛАДАТА ФИНАНСИСКИ ГАРАНЦИИ ДЕКА СТАДИОНОТ КЕ БИДЕ СПРЕМЕН ЗА РЕАЛ-МАНЧЕСТЕР ДО 21 ЈУЛИ

УЕФА на 15 јуни испратила писмо до Фудбалската федерација во кое бара пишани и финансиски гаранции од македонската влада со кои што ќе потврди дека ра ...
СТАДИОНОТ НЕ Е ПОДГОТВЕН ЗА МАНЧЕСТЕР-РЕАЛ, ЗА ТРИ ДЕНА ТРЕБА ДА СЕ НАЈДЕ РЕШЕНИЕ, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

СТАДИОНОТ НЕ Е ПОДГОТВЕН ЗА МАНЧЕСТЕР-РЕАЛ, ЗА ТРИ ДЕНА ТРЕБА ДА СЕ НАЈДЕ РЕШЕНИЕ, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

Владата на денешната седница констатираше дека стадионот „Филип Втори“ не е подготвен согласно бараните стандарди на УЕФА за одржување на Суперкупот м ...
СУПЕРКУПОТ ГИ ДИГНА ЦЕНИТЕ НА СКОПСКИТЕ ХОТЕЛИ ДО 3.000 ЕВРА ЗА ДВЕ НОЌЕВАЊА

СУПЕРКУПОТ ГИ ДИГНА ЦЕНИТЕ НА СКОПСКИТЕ ХОТЕЛИ ДО 3.000 ЕВРА ЗА ДВЕ НОЌЕВАЊА

Суперкупот на УЕФА меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед на 8 август во Скопје ги наполни хотелите и неколкукратно ги дигна цените за ноќевање во авгу ...
СУПЕРКУПОТ ВО СКОПЈЕ ГИ СПОИ БУТРАГЕЊО И ДОЈЧИНОВСКИ ПО 20 ГОДИНИ

СУПЕРКУПОТ ВО СКОПЈЕ ГИ СПОИ БУТРАГЕЊО И ДОЈЧИНОВСКИ ПО 20 ГОДИНИ

Легендарниот фудбалер на Реал Мадрид Бутрагењо денеска во Скопје се сретна со својот поранешен тренер Кирил Дојчиновски на прес-конференцијата за Супе ...
РЕАЛ МАДРИД СТАНА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН, ЗИДАН ПРОТИВ МУРИЊО ВО СУПЕРКУПОТ ВО СКОПЈЕ

РЕАЛ МАДРИД СТАНА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН, ЗИДАН ПРОТИВ МУРИЊО ВО СУПЕРКУПОТ ВО СКОПЈЕ

Реал Мадрид по рекорден 12. пат стана европски шампион со победата од 4:1 против Јувентус во финалето на Лигата на шампиони во Кардиф. Кристијано Рона ...
МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ПРВ УЧЕСНИК НА ЕВРОПСКИОТ СУПЕРКУП ВО СКОПЈЕ

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ПРВ УЧЕСНИК НА ЕВРОПСКИОТ СУПЕРКУП ВО СКОПЈЕ

Манчестер Јунајтед е првиот учесник на европскиот Суперкуп во Скопје на 8 август, откако вечерва во финалето на Лига Европа го победи Ајакс со 2:0. ...
ЌЕ СЕ ВРАТАМ УШТЕ ПОСИЛЕН, ПОРАЧА ПОВРЕДЕНИОТ ИБРАХИМОВИЌ

ЌЕ СЕ ВРАТАМ УШТЕ ПОСИЛЕН, ПОРАЧА ПОВРЕДЕНИОТ ИБРАХИМОВИЌ

Златан Ибрахимовиќ е сигурен дека неговата богата кариера нема да заврши со сериозната повреда на колентото, иако му ја скрати првата првата сезона во ...
1 2 3 4 5 40 / 41 НАПИСИ