Таг: Манчестер сити

УЕФА ГО ИСФРЛИ МАНЧЕСТЕР СИТИ ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ЗА НАРЕДНИТЕ ДВЕ СЕЗОНИ

УЕФА ГО ИСФРЛИ МАНЧЕСТЕР СИТИ ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ЗА НАРЕДНИТЕ ДВЕ СЕЗОНИ

Актуелниот англиски првак Манчестер сити е исфрлен од Лигата на шампионите за наредните две сезони откако УЕФА утврдила дека направил сериозни прекршу ...
ИТАЛИЈАНСКИОТ ПРВОЛИГАШ НАПОЛИ ЗАБРАНИ НОСЕЊЕ РЕМЕНИ НА СВОЈОТ СТАДИОН

ИТАЛИЈАНСКИОТ ПРВОЛИГАШ НАПОЛИ ЗАБРАНИ НОСЕЊЕ РЕМЕНИ НА СВОЈОТ СТАДИОН

Управата на италијанскиот прволигаш Наполи забрани да се носат ремени на утрешниот натпревар од Лигата на шампионите против Манчестер сити. Тренерот ...
СЕРХИО АГУЕРО ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈКА ВО АМСТЕРДАМ

СЕРХИО АГУЕРО ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈКА ВО АМСТЕРДАМ

Напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Агуеро, беше повреден во сообраќајна несреќа во Амстердам, неколку часа откако присуствувал на концерт на својот о ...
3 / 3 НАПИСИ